Нелепа ситуация или... каквото е там.

  • 10 530
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 802
Преди мен изказаха мнение,че ситуацията лесно е можела да ескалира до необратимост. Самият факт,че не е зачетено декларираното желание да се приберете без разходката, е насилие над волята. След това е последвало насилие и над физиката. Ако беше успял да постигне докрай явните си намерения, тогава ли вече щяхте да приемете,че сте станала жертва?
Насилена сте и е добре да дадете гласност на станалото.

# 16
  • Nice
  • Мнения: 946
Сега никой не казва да сложиш фередже. Ама може да не се мъкнеш на отдалечени места с разни разнообразни.
Аз лично също бих споделила на половинката, но ние не крием нищо в нашата връзка и не бих се притеснявала от реакция от типа на '' защо си тръгнала с него'', '' сигурно си му дала повод'' и тн.
Ти си знаеш как е при вас и до какво ще доведе ако споделиш.

На приятелката на оня обаче не бих казвала нищо. Изобщо, прекъсване на всякакви отношения с него е най-добрата идея.

Скрит текст:
Случвало ми се е подобно нещо със съученик от Университета. Бяхме си приятели и понякога ходехме на кафе или учехме заедно. Понякога ме караше до вкъщи и тн. Виждаше се, че се опитва да ме сваля, но си мислех, че ще спре като знае, че не съм заинтересована.
Един път предложи да се разходим, аз мислейки, че ще е някъде из центъра на града се съгласих. Само, че човекът си подкара към някакви отдалечени места.
При настояване да се връщаме той не, та не, да съм видела на какво хубаво местенце ще ме закара, хубаво ще си прекараме... Изтръпнах, нищо, че се познавахме. Казах му, че аз искам да се връщам, ако не ме върне да спира колата, за да слизам. Та върна ме много неохотно, после разредих контактите и се отдалечих.
От тогава по разходки сама с мъжове не ходя Smile

# 17
  • Мнения: 36
Радвай се, че не те е изнасилил или нещо по-лошо. Дали да кажеш или да си затраеш, ами не знам. Колко близка си с него, колко често се налага да го виждаш заради общи познати/работа/местоживеене? Същото важи и за приятелката ти!? Можеш ли да я прежалиш!? Защото след подобна случка нещата никога няма да бъдат същите. Ако си затраеш ще трябва да се отдалечиш от двамата, ако кажеш това ще има доста послдствия.

# 18
  • Мнения: 5 892
Дори на вечерята да му беше обещала да правиш секс с него и като се съблечете да си промениш решението, той е длъжен да се съобрази. С мъжа, към когото съм изпитвала най-силни чувства  два пъти играх подобна игра да видя как ще реагира на отказа ми. Не съм била гола чак, но след вечеря и вино у тях като кажа, че ще си ходя, значи ще си ходя и точка.  Peace Всичко останало е насилие. Не знам ако си замълчиш и се засечете някъде как ще се чувстваш. Аз не бих могла да крия такова нещо, предпочитам да си призная, особено когато считам, че нямам никаква вина.  Peace

# 19
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Въпросът ми не е "мога ли да разчитам намеренията на хората", а дали трябва да се мълчи в такива ситуации. Въпросният не ми е подавал индикации, че иска нещо повече. Иначе благодаря.
Не трябва да се мълчи. Следващия път тоя примат ще се нахвърли върху друга жена, пак под предлог, че са му били давани аванси, макар тия аванси да са само в неговата глава.
Ама може да не се мъкнеш на отдалечени места с разни разнообразни.
Там е работата, че тоя, доколкото схванах от първия пост на авторката, не е случаен непознат, нито разен разнообразен. Нито пък е подсказал с нещо какво има намерение да прави, преди да я замъкне на такова място.
Ако приятелката/жена ми почне да ходи на съмнителни места с разни господа и да се натиска по колите - сбогом и благодаря за рибките ...
Беше ли там да видиш дали се е натискала? При описанието, дадено от нея, твърдиш, че тя се е натискала? И защо пропускаш, че тоя също има приятелка и вместо да си е при нея, той се чуди как да насилва други жени?

# 20
  • Мнения: X
Според мен, спираш да излизаш с романтичния любител на красивите гледки и спестяваш подробностите на приятеля си. След като не си наранена, изнасилена итн, по-добре да не знае. Иначе рискуваш да последват доста въпроси, на които може и да не ти е приятно и удобно да отговориш.
Тоя ник на фатална жена, обаче, ме кара да си мисля, че може би къде осъзнато, къде неосъзнато провокираш подобно поведение при мъжете. Съгласна съм, че живеем в модерен свят и не си длъжна да стоиш постоянно до задника на любимия, но пък не е зле да помислиш дали с поведението си по някакъв начин, не даваш грешни сигнали. Още като те е задърпал към колата си да зяпате залеза е трябвало категорично да откажеш, така че да разбере, че ти досажда. Иначе, както си тръгнала, утре може и в леглото си да те вкара да ти показва разни работи и после да се чудиш, що не те разбрал правилно.

# 21
  • Мнения: X
Според мен, спираш да излизаш с романтичния любител на красивите гледки и спестяваш подробностите на приятеля си. След като не си наранена, изнасилена итн, по-добре да не знае. Иначе рискуваш да последват доста въпроси, на които може и да не ти е приятно и удобно да отговориш.
Тоя ник на фатална жена, обаче, ме кара да си мисля, че може би къде осъзнато, къде неосъзнато провокираш подобно поведение при мъжете. Съгласна съм, че живеем в модерен свят и не си длъжна да стоиш постоянно до задника на любимия, но пък не е зле да помислиш дали с поведението си по някакъв начин, не даваш грешни сигнали. Още като те е задърпал към колата си да зяпате залеза е трябвало категорично да откажеш, така че да разбере, че ти досажда. Иначе, както си тръгнала, утре може и в леглото си да те вкара да ти показва разни работи и после да се чудиш, що не те разбрал правилно.
+1
Учудващо колко много мъже приемат "Не" за уклончиво "Да".
Затова, когато женското "Не" е категорично, то трябва да бъде ясно заявено.В случая, уж не искала разходка, ама се съгласила...със сигурност болшинството мъже биха мислили в посока "Абе, опъва се, ама не съвсем, уж има работа, ама я как се съгласи бързо за разходката...ще се пробвам, може да ме огрее!".

# 22
  • Мнения: 19 913
Понеже много жени напоследък пищят с това metoo. Ами много се преиграва вече. Всеки от нас, мъж или жена, носи отговорност за поведението и постъпките си. И не се прави на ощипана госпожица, когато последва някакво ах-неочаквано поведение отсреща. Говоря и за двете страни, да не излезе, че защитавам насилници.

Когато се гевгезите хи хи хахо с един мъж, пък било дори и приятел, познат, какво очаквате от него, не се ли замисляте какво провокира в отсрещния подобно поведение. Всички мъже (независимо колко са умни или глупави) го приемат като насърчаване, предразполагане, че жената ги харесва и би искала да е близка с тях.
А поведението на въпросния е дало знаци още преди да останете сами в колата. Но вие не сте сложили стоп. Вината за въвличането ви в подобна гадост е повече ваша.
Имала съм такива ситуации. Един благоразположен колега все ми правеше "услуги" да ме хвърлел да вкъщи. Няколко пъти така, докато един път на един светофар не мушна ръка между бедрата ми ухилен до ушите с думите "нали и ти го искаш". Скочих и му тръшнах вратата на светофара. С този повече дума не съм издумала в офиса. А жена му беше бременна в момента. Боклуци всякакви.
Затова – мислете преди да действате и няма да има толкова конфузни ситуации.Wink

# 23
  • Мнения: 2 622
Принципно се въздържам да ръся акъл, но в този случай пръстите ме сърбят да напиша какво мисля.
Уж сте само познати, и двамата сте обвързани, а се виждате на кафе за общи приказки. Ей така просто, щото няма какво да правите и двамата...странно. Другото, което ме озадачава,е това че излизате вечер на среща с мъж с който сте само познати .А и вие декларирате,че сте обвързана. За чий е тогава тая среща?! Да си начешете егото, може би...После сте се съгласили да отидете на разходка...ами, съжалявам, но ако бях мъж и ви харесвах, подобно съгласяване би ме обнадеждило. Това си е един вид аванс. Не може да нямате никакъв опит и да не предположите какво означава това предложение за нощна разходка. Според мен сте подавали сигнали, които са изтълкувани като съгласие за *нещо повече* и от там вашият далечен познат, с когото сте на среща и последваща разходка е решил да се пробва. Сама сте се навряла между шамарите и наистина е късмет, че всичко се е разминало. Другият път може да попаднете на агресивен психопат, който няма да е полкова дружелюбен и нещата да имат фатален завършек.
Аз не бих казала на приятеля си, нито на приятелката на познатия. Но бих прекратила всякакви отношения с този човек по най-категоричен начин.

# 24
  • Мнения: 25 636
И аз правя разлика между това да срещнеш бегъл познат и от дума на дума да решите да изпиете едно кафе и после кой откъдето, и специално излизане с въпросния, което си е среща. А щом има среща, то е логично мъжът да започне да си въобразява разни неща. Най-малкото да го приеме като доказателство за интерес от твоя страна. А щом има интерес, логично е да се надява и на повече интимност. То и за жените важи същото, де. Има хора от двата пола, които и най-учтивата усмивка могат да приемат като интерес и покана за нещо повече.
Чия беше инициативата за тези срещи?

# 25
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Имала съм такива ситуации. Един благоразположен колега все ми правеше "услуги" да ме хвърлел да вкъщи. Няколко пъти така, докато един път на един светофар не мушна ръка между бедрата ми ухилен до ушите с думите "нали и ти го искаш".
И затова си била виновна ти? Задето не си Ванга да предвидиш какво му е на акъла? Още повече, че не си му давала аванси? Не мисля. Та смятам, че вместо да се омаловажава самомнението на някои мъже, че жените си го просят дори само да са ги погледнали, трябва да стане обратното и да се спре с обвиненията към жените за всяко нещо, което минава между ушите на мъжете. Щото в момента излиза, че мъжете са едни такива невинни, дето каквото си поискат, могат да си го вземат само на базата на техните въображения за поводи, а жените са виновни за всичко, което са или не са направили, включително и задето нямат свръхестествени способности, за да виждат какво е в главата на всеки.

# 26
  • Nice
  • Мнения: 946
Кофтито е, че всеки от собствената си камбанария преценява знаците на отсрещния.
Аз може да си мисля, че не давам поводи и аванси, обаче другия да си ги намира.
За това вече тактиката ми с мъжете е една- студено и официално държание.
Щото сакън човек да не се усмихне или да се пошегува. Отреща веднага се тълкува като ''тая бая ми е хвърлила око, 100 про ми е навита''   Close

Та никакви расотки, возене в коли, кафенца, вечери, шегички и тн.
Достатъчно близки приятели имам от мъжки пол с които нямам притеснения, че ще стане гаф.

# 27
  • Сф
  • Мнения: 10 668
На мен ми се е случвало подобно нещо.Не бях обвързана тогава..но това няма значение. И не, не съм давала индикации за свалки.Просто човека се пробва.( имаха общ бизнес с баща ми и приятелски семейства, на годините на дъщеря му бях.).Изключително гнусно и неочаквано. Много държеше да ми покаже местото с домати на Влас, иначе бяхме по работа с колата му. Изяде шамарите обаче насред мегдана и романтичната гледка Simple Smile
На никого не казах, но жена му нещо се усети и вика" ми той сауна иска да прави в къщата, че си води рускини тук..да не ти е посегнал нещо?" - щото оня ходеше като насран..А и аз го избягвах осезателно .
След години,  с мм вече, се видяхме, пак във Влас и тоя седеше на 10 метра от нас, мм вика "тоя що ме гледа така, да не му обърна джуките!- мм е силов спортист"Simple Smile, та после му казах- чак на път за Сф.
Вика, е' си боклука.Но така или иначе няма за какво вече да се виждаме иначе пак ще има шамари.
Сбъркала си, но се случва, ако не ти досажда мълчи си.Поредния разгонен нерез и простак!

# 28
  • Мнения: 2 495
Toва е типична  постъпка,която уж е  наивна ,но не е много сигурно.Много жени попадат в подобни ситуации,които могат да се тълкуват точно като аванси и съгласие.И моят съвет е да не докарвате до там положението,че да казвате "не" и той да спрял.Много няма да ви спрат.Особено,пък ,да го правите нарочно ,за да сте пробвали някого.
Винаги съм смятала,че един мъж ако няма интерес /предимно сексуален/ ,няма да се върти около една жена.Та ,камо ли да се мъкне по кафенета на празни приказки или да й плаща вечерите.То,има много тъпи мъже ,ама чак пък толкова?Да,може да обмени някой лаф ,но не и да прекарва часове.А с мъже ,тип женски чесалки,не знам на коя жена й е интересно,но ето че имало такива жени.
Ако мислиш ,че приятелят ти няма да е неприятно изненадан от тези вечери,кажи му ,за да го избягвате този Казанова.Иначе ,ще бъдеш принудена да мълчиш и да го търпиш.За приятелката му не знам дали има някакъв смисъл,защото така или иначе ,ще бъдеш изкарана,вкл и от нея,че ти си му се натискала.

# 29
  • Nice
  • Мнения: 946
Има много които си въобразяват какви ли не знаци. Тея са ми най-смешни, от един поглед и край, навита съм им.
Има и такива които просто се пробват, ще мине ли номера или не, защото от знаци не разбират и дават направо.

Не се знае мажду тия кой ще се окаже психо и готов да стигне до нещо по-агресивно. Persevere
Не, че трябва на всяка цена да се избягва контакт с мъже и да сложим бурките, но ако някой видимо проявява интерес просто да се избягват ситуации които биха били интерпретирани погрешно. Държането на страна си е мярка за сигурност.

Вече отказвам на предложения да ме ''хвърлят'', освен ако не е някой много близък. Отказвам на '' да те черпя едно кафе'', '' да излеНем да се поразходим'', ''да поработим заедно над проект, ама на саме у нас или у вас'', безсмислено чатене с емотиконки и тн. и тн.

Общи условия

Активация на акаунт