Магията на изтока - тема 53

  • 45 202
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 5 249


Я да се порадвам на Ha Suk Jin
Скрит текст:
Наистина петъчна снимка.Flushed

# 481
  • Мнения: 9 201
Гост,филм е ,нали? Добре звучи - розовко и сладичко,но никъде не виждам бройка епизоди и.... филм??

Бел,не .Това са петъчни снимки Heart Eyes
Скрит текст:


# 482
  • BG
  • Мнения: 4 457
Филм е, да, затова ти го препоръчах, знам че не падаш по сериали,, наскоро го споменахме.

# 483
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Две новини от японския фронт:

Шохей Миура ще се ожени на 3 юни (рождения си ден) за Мирей Киритани. От тази новина рано сутринта днес ми призля. Не, че Шохей сключва брак, а че от всички японски актриси, с които беше последните години, точно с тая ли трябваше да сключи брак?!?! Една от най-надценяваните японски актриси, която блести единствено в повърхности роли и изпълнение.
Шохей се раздели с Цубаса Хонда преди няколко месеца и много бързо Мирей Киритани се е ориентирала в ситуацията.
Мистър Хонгче и Жасминов, предполагам, че ще се на сватбата, като един от най-близките корейски приятели на младоженеца.
За Така то е ясно, че задължително ще е там. С Хонг може да спретнат един дует.

Другата новина - актрисата Кахо Минами, която много обичам, най-после се разведе с Кен Уатанабе. Причините ги бях споделила преди няколко месеца тук - изневяра от страна на Кен. Грозна беше историята, дори той беше принуден публично да се извини миналата година, призна си всичко, но Кахо явно не е издържала и се е стигнало да логичния завършек.
На Кен Уатанабе това му е втори развод, както и на Кахо.
Да е жив и здрав Кен, защото имаше много сериозни проблеми със здравето, а и не е първа младост, за да върши отново глупости. И до трети развод има време да стигне, само да се пази.

Drama fever пуснаха преди малко новите 4 епизода на Tree in the River с Майк Хъ. Зарадваха ме.
Следва Майк.



Вчера случайно по японската тв нацелих 5-ти епизод на Monte Cristo Haku. Пуснах TBS, но там гост беше отново Шо Сакурай (той е навсякъде по японските тв) и смених канала с Fuji. Попаднах на новия епизод на японският граф Монте Кристо.
Не съм изгледала още нищо след първи епизод, но ясно видях, че японската Мерседес се е омъжила за един от враговете му и има дъщеричка от него.
Интересна е линията с героят на Махиро Такасуги. Бях се зачудила защо толкова оборотен към днешна дата млад японски актьор, с голямо бъдеще, влиза в този проект и то в последния момент, но явно има защо.
Движат се по основните линии от романа, но естествено, пригодени към съвременният живот.
Като изгледам епизодите с Майк Хъ, утре ще се прехвърля вече на Monte Cristo Haku.

Връщам се към японското, че корейското взе да ми идва нанагорно.

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 21:20 от rossonera

# 484
  • MJF
  • Мнения: 8 600
E много  сте писали а аз "влязох" да пиша доволство от филм. Сега дано не забравя нещо че първо четох пропуснатото.  Thinking
My Rainy Days (2009) гледан и въпреки че внимателно прочетох Tuon и се загледах в постера и ..... "нищо не ми говори" Blush Whistling. Тоз факт сам по себе си ще го "вържа" с филма за който ще пиша .
Но първо да се  Laughing за тоз Монте Кристо, защото онзи ден се загледах в ресурса ми - щото мърда- как е написано името - Monte Kurisuto - голям смях ме напуши  Joy. И сега като го спомена rossonera  пак се  Laughing. Като го пробваш казвай как е .

И така Our Family   /  Bokutachi no Kazoku
Честно казано и двете горни резюмета не ми харесват след като изгледах филм. Въобще. Заради тях го отлагах толкова. Ама то и писането на резюме си е изкуство. Както и да е.
Да факто един чудесен филм изцяло жанр human drama . И то от тези полезните, огледала на реални житейски ситуации. Хареса ми напълно. Без драма и мелодрама, реални герои, реална ситуация и най-вече едно реално възможно развитие на тази ситуация бих казала по най-възможно полезния начин за замесените герои. Чудесно заснето и изиграно. Без грам забележки съм.
Kazumasa Hayami по чийто роман е сценария го гледах скоро и с Innocent Days. Да продължава да пише , добре се справя.
Мда, напълно съм доволна и кинолетвата ми пак се вдигна високо. Пак ще се мотая с какво да продължа  ooooh!, неволи  Mr. Green

# 485
  • Мнения: 9 201
Филм е, да, затова ти го препоръчах, знам че не падаш по сериали,, наскоро го споменахме.
И аз така си помислих,че е филм,но пак да попитам.
Наистина,наистина не помня кой какво е гледал Blush Дори не помня аз какво съм гледала. Скоро ми се прииска да видя Gong Yoo и гледам филмографията му и виждам S Diary ,чета резюмето-нищо не ми говори,проверявам в каталога си - няма го.Намирам филма,пускам го и гледам,гледам и си мисля това ми е познато,превъртях пак познати кадри и се оказа,че съм го гледала.Та така,ако питам за неща,които са споменати - Съжалявам, аз съм разсеяна и ме спасява факта,че няма как да си загубя собствената глава някъде.

Шош,аз ще видя Our Family,запазих го за подходящо време.

# 486
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Шо, джапинглиш, но няма как. В японският език съгласните задължително са придружени от гласна. Соло вариант не съществува, така е устроен езикът на самураите. Затова им е трудно. И оттам Cristo става Курисуто, а тъй като е чуждица задължително се изписва на катакана - クリスト.
Сатоши и Соске едва сега ли ги гледа? Мислех, че отдавна си ги разписала, помня че бях ти говорила за филма. Да, японска човешка драма в цялата й прелест. Нямат равни в това.

Трябва да го гледам. Свалих епизода в понеделник и забравих, че имам да гледам и Райън в Masked Singer.

# 487
  • BG
  • Мнения: 4 457
Tuon, не се притеснявай, аз съм същата, няма никакъв проблем, че не си спомняш нещо, което сме коментирали Hug с Gong Yoo не знам дали има смисъл да ти препоръчвам филма заради тематиката, но все пак, ако решиш-Train to Busan, дори в темата на Ходещите го харесаха, а те там не се интересуват от азиатско, много е трогателен финалът му. И като доказателство, че не си измислям за успеха му: Korean Zombie Film TRAIN TO BUSAN To Get U.S. Remake
Другото, което тази вечер най-сетне се сетих, че ме човъркаше отвътре е на кого ми напомня Дерън Уанг, ами на Blue Lan Laughing

# 488
  • Мнения: 9 201
O,Гост,Train to Busan съм го гледала.Аз зъбати не обичам,със зомбитата нямам проблем.Дори World
War Z
съм гледала.Аз за това преди време бях решила да видя The Walking Dead ,освен,че много харесвам Sonequa Martin-Green.Много сезони,много нещо. 9 или 10,станаха?

Blue Lan е хубав,но Дерън Уанг ми харесва повече.

# 489
  • BG
  • Мнения: 4 457
Ясно, аз мислех, че заради зомбитата избягваш Ходещите, а то заради сезоните  Wink осем са, на есен ще гледаме девети.

# 490
  • MJF
  • Мнения: 8 600
Е сега да му мисли форумната търсачка да ми дири rossonera -  Our Family.

Хубус сричат но аз гледайки туй Курисуто онзи ден се зачудих " защо път точно тези ,  в такава последователност гласни са залепили за съгласните, като има по -благозвучни варианти  да му де невиди Thinking" и дъбокомъдрено заключих че моите уши не са японски.   Laughing  Wink Да си сричат със здраве както искат.

Тц, по-безполезно нещо от форумната търсачка трудно може да се посочи тук  Close Tired. Нищо не даде , хем по няколко начини на задедно търсене с различни имена. Здраве да е. И аз като ГГ помня само на моменти  Wink. Ама то като прочета шестващите резюмета трудно ще се навия. Пълно безобразие. Но сега в Спирита видях, че ukio  e направила тема на този филм и чудесно е пропуснала тез резюмета и е написала свое. Чудесно решение.

Последна редакция: пт, 18 май 2018, 22:27 от Шошулчо

# 491
  • BG
  • Мнения: 4 457
Браво на ukio, мен например резюметата на китайски/тайландски сериали ме изнервят максимално, защото освен, че са дълги един декар, разказват почти целия сериал без финала. Е, за какво да ги гледам като знам какво ще се случи в повече от половината сериал. Затова като пускам тема от целия този бълвоч перефразирам основното в две-три изречения и това е. Даже вече не чета резюмета, а само по постера/ актьорския състав ги избирам Joy Другото, окето правя с горепосочените е да превъртам оупънинга, защото и там е разказано почти всичко заедно с кадри от сватбите на финал Mr. Green

# 492
  • Мнения: 5 249


Бел,не .Това са петъчни снимки Heart Eyes
Скрит текст:


Е, права си. Обаче на мен и онази ми подейства петъчно, явно...малко ми трябва. Тоест, скромна съм, не искам много, нали.Smirk

Rossonera, тъкмо тези дни си мислех, че скоро не съм чула новина около Кен Уатанабе и ето, че ти писа за него. Не се изненадвам, че са стигнали до развод, очакваше се. Само дано той да не ги направи "три за щастие", че не му отива вече нито на възрастта, нито на положението.

# 493
  • Мнения: 6 782
Загледах китайския The Love Knot...... Гостчето спомена за него, а и в Спирита ми се мярна, та реших да видя как е. И без да се усетя метнах 4 епизода Mr. Green. Приятно и леко, приказно-романтично и малко загадъчно. И чуден каст. Много хубави всички - и мъже, и жени. Днес мисля да доизгледам останалите излезли епизоди.


Come and Hug Me
Силно почна. Малките са страхотни. Драмата е сигурна, но се надявам, че няма да е тотална и ще има лъч светлинка и надежда. Поне така ми се струва от поведението на главния в началото.
Рос, на клончето с теб съм.

# 494
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 550
Все си мисля, че има една определена възраст, до която можеш да вършиш подобни глупости, особено и след като това ти е втори брак, а първият път отново си се развел точно заради изневяра.
Ама на, хора всякакви. Не си взимат поука.
Кен стана на 58 години, но още се задява с чужди жени и изневерява. Дъщеря му - Ан, роди три внучета за има-няма две години. Да гледа внуци Кен, да снима повече филми/сериали и да ни радва.

2в1, да, ще гледаме текущо. И на мен ми хареса. Е, разбира се, това е само началото, а знаем на какво са способни корейските сценаристи, но тук ме дърпа силно най-вече каста.
Не бих казала, че Ки Джу е нуна на Ки Йонг с три години. Изобщо не ми прилича. Симпатяга.



Видях, че Юн Ши Юн ще има нов сериал лятото и се засилих да прочета резюмето, с надеждата да е нещо подходящо за мен. В мига, в който прочетох, че той ще е в ролята на двама братя-близнаци, се отказах.
Пак ще се разминем с него на екран, въпреки че искам да го гледам. С подобни сюжети обаче - няма шанс.

Общи условия

Активация на акаунт