Клиника Адела - пациенти на д-р Калчев и д-р Семерджиева Тема 2

  • 59 241
  • 727
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 268
В такъв случай задължително бързо потърси специалист занимаващ се с проблеми бременности. Било то Сигридов или който предпочетеш Twisted Evil И започвай каквото ти е назначено като терапия (ако имаш назначени вливки или терапия с НМХ/АП).

Нямам нищо назначено - след последния преглед Калчев ме изпрати с думите " чакам те бременна" и евентуално, ако не се получи ми беше назначил AMX и вит D  и още нещо , защазих си чак за след 14 дни чак, като ми звъннат акушерките ще ги попитам дали трябда да отида по-рано и още 100 неща Grinning

# 76
  • Мнения: 5 900
Консултация с доц. Русев правила ли си? Ако имаш много неуспешни бременности е добра идея да минеш през него. Често се налагат вливки във връзка повишени НК, каквито са почти при всеки, както и терапия за тромбофилиите, които са също често срещан проблем  и имат връзка с абортите. Това са вече да не кажа масови изследвания за всеки с проблеми със забременяването или задържането на бременност. Витамин Д също е важен, както и скрининга на щитовидната. В тази връзка е полезно да пуснеш и едно ТСХ и витамина заедно с прогестерона. Няма да говоря повече наизуст, защото не знам какви правени изследвания имаш.
Сега видях, че и прегледът ти е след 2 седмици. Предвид предишни загуби те съветвам за твое спокойствие да минеш по-рано на преглед другаде за констатиране на бременноста и да отметнеш някое друго изследване през това време. Разбира се, ако чувстваш притеснения и това  би те успокоило. За съжаление почти не останаха жени без загуби и 1-2 такива не са нещо "необичайно" и задължително значещо проболем. Не е много успокоително, но това е жестоката действителност.

Последна редакция: пн, 26 мар 2018, 13:57 от 💎Bling-a-ling💎

# 77
  • Мнения: 6 060
Мерси, БлингчеHeart Eyes  Hug Де да имах и аз такова предчувствие, но нямам никакво. Дано имам късмет и поне едничко да има за оплождане. Praynig
Притеснява ме, че много бавно растат фоликулчетата, но док каза че по-лошо било обратното – ако прекалено бързо растат. Пункцията ми ще е в четвъртък, така че стискайте палци моля ви.
Еуфория, тихичко честито. Пожелавам ти да изкараш до термин. С коя акушерка говори? Предполагам че ще ти върнат обаждане, не си спомням да се е случвало да не ми върнат, когато съм звъняла. Може да се е наложило наваксване на часове заради тока и още да не са успели да говорят с доктора.

# 78
  • Мнения: 3 904
Еуфория и тук честито:) Блинг ти е казала какво и как. Ако нямаш обаждане скоро се обади отново.

Боби, четвъртък ще е на късмет! Близнаците, стискам палци!

# 79
  • Мнения: 5 900
Това с растенето нали знаеш... няма да казвам. Нали знаеш очаквай неочакваното. Все има разни изненади. И хубавите си имат ред. И аз имах разни много дребосъци дето едва нарастваха, но док зор до последно и тях ще ловим и ми удължи стимулацията. Пък едни два така бяха дръпналиот началото и все си мислех, че накрая от много лакомия нищо няма да стане. Те пък дребосъщите накрая щяха до хиперстимулация да ме докарат. Няма да се очудя беба да е била един от тях. Защото мисля точно по-едрите презряха и отпаднаха от надпреварата.
Четири палеца имаш от нас в четвъртък Praynig

# 80
  • Мнения: 223
Еуфория, тихичко честито!

Боби, палчета и тук за четвъртък! Двоен късмет да имаш! Heart EyesHeart Eyes

# 81
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Еуфория, честито и от мен!
Boby_pl, ссстискамммм палци 🤞 за близнаци и успех.
Аз днес пуснах изследвания които ми искаха, ами да Ви се оплача ЩЖ за 5 месеца ми е скроила номер TSH 4,87
FT4 и FT3 са добре, но TAT 307,1 a MAT 206,6. Не знам как ще го свалям ТСХ Disappointed Relieved док ме подготвя за ЗЕТ. ЖСК и желязо е много ниско. Толкова суха кръв изпих и се покачи. А тромбоцити / PLT /на горната граница. Оффф, дано док не прекъсне опита. Вие какво мислите?

# 82
  • Мнения: 3 904
Колко дни си на естрофем? При мен скача по същия начин и ми вдигна еутирокса. За другите неща... нямам идея.

# 83
  • София
  • Мнения: 692
С малко закъснение и от мен нека благата вест ви зарадва в най-скоро време!  Two Hearts Kissing Heart newsm76
Добре дошли на новите момичета!
Еуфория, тихичко честито и от мен и до успешен финал!  Peace
Бобииии, силно стискам палчета за теб!!! Много ще те мисля и ще се моля да знаеш!!! Praynig Praynig Praynig (освен да те замеря с някой на.кан памперс...  Joy) Не не, всъщност пращам ти усмивки от малката шушулка, че ги раздава доста докато спи  smile3522
Сънче, Дели и за вас има усмивчици и палчета, нали си знаете  Hug Hug Hug
Тук май не съм се похвалила, но бебка получи невероятен подарък от Блинг - благодаря много още веднъж!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 84
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
SunLight, на естрофем съм от 22.03  2*2 от 4 години пия 25/50 през зимата 50

# 85
  • Мнения: 3 904
Рано ми се струва да е скочило толкова, но се чуй с док. Поне има време за реакция.

# 86
  • Мнения: 19 733
Палци за близнаци, тризнаци и единични на всички Heart

# 87
  • Мнения: 6 060
Анджели, аз за съжаление не мога да помогна със съвет, защото никога не съм имала проблем с ЩЖ. Но според мен ако има и най-малкия риск нещо да провали успешния изход, по-добре да отложиш отколкото да хвърлиш на вятъра надеждите си.
Рени, разкажи трудно ли е много да си мама за първи път? Свикнахте ли вече една с друга, плаче ли бебка или е кротичка? Страхотен жест на Блингчето.

# 88
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Boby_pl, имам преглед на 29.03 и ще питам док. за неговото мнение. Моя Ендокринолог каза, че ако пия по 100 микрограма може да се намали и да не отлагаме ЗЕТ. Ще видим

# 89
  • Мнения: 6 060
Ами тогава стискам палци да го свалите и да действаш. Тука доста от нас знаят какво е да се надяваш, а да те канселират. Първия път като ме канселира док през 2016-та и се разплаках. Сега ми е смешно като се сетя и се чудя за какво пък съм плакала, но тогава бях много отчаяна. Човек израства доста, за съжаление не от добро.

Общи условия

Активация на акаунт