До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

  • 87 596
  • 752
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 553
Здравейте! Може ли да ми препоръчате опитен онкогинеколог с колпоскоп, от когото сте доволни?

Д-р Павел Добрев. Много внимателен и опитен. Аз съм доволна, много обстойно преглежда. Реши и проблем на моя позната, на която много лекари не успяха да помогнат дотогава.

Благодаря много. Ще потърся негови координати. Дали има колпоскоп?

# 286
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Честно казано Недялков много ме разочарова. ..............
И при мен подходи по подобен начин преди две-три години. Видял нещо на ехографа, не казва какво, ако не минело след цикъл - операция. Питах го все пак да каже какво в крайна сметка може да е - "ами ако бяхте над 40 щях да кажа рак", те 40те чукат на вратата ми, та директно ми изшляпа диагноза. Внимателно и уважително отношение получих от Димитров и Мануелян.
Ай стига бе, този нормален ли е да говори така ?!? Потресена съм ...  bash
Човек само това изречение да чуе ще знае, че лекарят е калпав. И ще бяга с 200 от него. В Бургас повече изобщо няма да се занимавам с профилактика. Трагедия.

# 287
  • Мнения: 5 998
Luchugitka, недей така крайно, и аз бях разочарована от последния, но не се отказвам. Не всички са така Simple Smile

# 288
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Luchugitka, недей така крайно, и аз бях разочарована от последния, но не се отказвам. Не всички са така Simple Smile
Добре, дай едно име в Бургас. Защото за Недялков бях чела само суперлативи, но той наистина гони дъното. На човек, който виждаш как се чуди какво да измисли, за да всее страх и смут и да вземе едни пари, няма как да се доверя. Едни са незаинтересовани, други те претупват без да гледат, трети като Недялков се чудят как да източат касата, а и теб за пари...

# 289
  • Мнения: 4 087
Недялков ми е отказвал пари, когато съм му давала....Чак така да се говори за него за мен е безумно, все едно говориш за различен човек, познавам го като професионалист повече от 7 години/там някъде/ и до сега колкото и тежки думи да е казвал......се е оказвал прав, определено не е тактичен, но медицинската му преценка е много точна. Може би не реагирам толкова остро на леко циничният му изказ, защото имам лекар в семейството/ и то човек на високо ниво/  и то хирург.....еми такива са, носят голяма отговорност на плещите си и ако почнат да съчувстват и да успокояват на всеки, то работата загрубя, защото ще прегреят много бързо. Най-вероятно просто имаш проблем и трябва да го решиш, а никой не работи без пари.

# 290
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Недялков ми е отказвал пари, когато съм му давала....Чак така да се говори за него за мен е безумно, все едно говориш за различен човек, познавам го като професионалист повече от 7 години/там някъде/ и до сега колкото и тежки думи да е казвал......се е оказвал прав, определено не е тактичен, но медицинската му преценка е много точна. Може би не реагирам толкова остро на леко циничният му изказ, защото имам лекар в семейството/ и то човек на високо ниво/  и то хирург.....еми такива са, носят голяма отговорност на плещите си и ако почнат да съчувстват и да успокояват на всеки, то работата загрубя, защото ще прегреят много бързо. Най-вероятно просто имаш проблем и трябва да го решиш, а никой не работи без пари.
Виж сега, разбрах мението ти за него и не желая да навлизам в излишни полемики. Проблем нямам, направена е контрола. Нещата си ги следя много внимателно. Просто трябва да се знае, че Недялков е добър манипулатор, все пак е хирург от това се храни. Ако някой ходи при него винаги да взима второ мнение. Аз споделих как мина прегледът ми при него и видях как на края, когато вече бях на вратата, се хвана, като удавник за сламка. Човек, който ей така раздава диагнози "рак" не е нормален, честно. Както виждаш процедира по един и същи начин с всички. Дано не си рязана напразно.

# 291
  • Мнения: 4 087
Хора, лекарите не са психолози и не са червен кръст/ да работят без пари и вие не работите без заплащане, нали?/. Ако очаквате да ви съчувстват и да леят сълзи с вас- не им е това работата, дори е противопоказно за тях, защото да завържиш емоционална връзка с пациент, дори и да почнеш да му съчувстваш ги товари емоционално, колкото по на дистанция ви държат и вие не очаквате да проявяват тактичност и съчувствие, толкова по добре. А такива дето само лалальосват и се държат мило, да знаете че е отработено поведение, не и истинско такова.  Гледайте какво ви казват чисто от медицинска гледна точка и дали правят медицински грешки и се ослушвайте за такива по форумите. Не колко страшно някой наплашил някой или колко "груб" бил.

А иначе хирурзите с такива- за тях това е начина да се справиш с проблема. Обичат да режат, да.

Определено не съм рязана напразно нито един от пътите, защото при подобни ситуации винаги търся второ мнение и той го знае и не го е притеснявало, защото явно е бил сигурен в това което казва и се потвърдило. Да не кажа , че ми "спести" една скалпелна операция, защото в София такава ми предложиха.

А относно това, че ти е изръсил рак....съжалявам, но подобни образувания, след 40 години, много често се израждат. Имам майка оперирана 2 пъти от рак, така че......рискът напредва с времето и едно знам- има ли изродена тъкан където и да е- се маха, навреме, не си заривай главата в пясъка, да не стане късно. Търси сериозно второ мнение и не гледай за нестрашни диагнози, а сериозно преценяй рискът. По добре наплашен и излекуван, от колкото успокоен и изтърван.

Относно при кой ходих на 2ра консултация е завеждащият на Гинекология в ВМА София.....ама да знаеш, че и той реже и не чака, искаше да ме приеме след 2 часа даже и да се приключва/като си трябва, си трябва/, че искаше още по-радикално да е.....та, така.

Последна редакция: чт, 22 ное 2018, 10:30 от Cherry^Blossom

# 292
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Хора, лекарите не са психолози и не са червен кръст/ да работят без пари и вие не работите без заплащане, нали?/. Ако очаквате да ви съчувстват и да леят сълзи с вас- не им е това работата, дори е противопоказно за тях, защото да завържиш емоционална връзка с пациент, дори и да почнеш да му съчувстваш ги товари емоционално, колкото по на дистанция ви държат и вие не очаквате да проявяват тактичност и съчувствие, толкова по добре. А такива дето само лалальосват и се държат мило, да знаете че е отработено поведение, не и истинско такова.  Гледайте какво ви казват чисто от медицинска гледна точка и дали правят медицински грешки и се ослушвайте за такива по форумите. Не колко страшно някой наплашил някой или колко "груб" бил.

А иначе хирурзите с такива- за тях това е начина да се справиш с проблема. Обичат да режат, да.
Чери, явно не умеете да четете, това което се пише. Диалог с вас не можем да водим. Пиша го за последно, дано го разберете. Никой лекар не може ей така да дрънка глупости и да поставя диагнози във въздуха. Кой разбрал, разбрал, кой иска да ходи да го кълцат за нищо.

# 293
  • Мнения: 4 087
А според мен, ти не си го разбрала, казал ти е, че ако си след 40 би ти казал рак, а не че сега е.....Фактите са такива, изродена тъкан, с напредване на времето, особено в родилните органи на жените, се израждат и прогресират, а не обратното......Абсолютни научни факти са тов, именно защото имам човек с рак в семейството и тези неща, колкото и да не ни се нравят, са така.

Остави го Недялков.....чети и търси още мнение, защото замен да се гледа години наред една тъкан, която е изродена, без да има регресия.....не знам, абсурдно е.

# 294
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
А според мен, ти не си го разбрала, казал ти е, че ако си след 40 би ти казал рак, а не че сега е.....Фактите са такива, изродена тъкан, с напредване на времето, особено в родилните органи на жените, се израждат и прогресират, а не обратното......Абсолютни научни факти са тов, именно защото имам човек с рак в семейството и тези неща, колкото и да не ни се нравят, са така.
Леле, леле, лелее... Аз съм на 43, бе момиче. Моля те не продължавай. Ставаш за  hahaha hahaha hahaha Joy

# 295
  • Мнения: 4 087
Майка ми беше на 47 като я одрязаха от нищото за пръв път. Имаше кисти в гърдите, които ги "наблюдаваха".....да бяха ги махнали. Ракът и е хормонално зависим- естроген......след 40 рязко се променя хормоналният фон на жената и това е причината кистите да се развият.....в нещо по-кофти. Търси си хубаво второ мнение и не дръж неща , които не са им там мястото, питай патило.

# 296
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Майка ми беше на 47 като я одрязаха от нищото за пръв път. Имаше кисти в гърдите, които ги "наблюдаваха".....да бяха ги махнали. Ракът и е хормонално зависим- естроген......след 40 рязко се променя хормоналният фон на жената и това е причината кистите да се развият.....в нещо по-кофти. Търси си хубаво второ мнение и не дръж неща , които не са им там мястото, питай патило.
Ама моля те, не се напрягай повече.  Laughing

# 297
  • Мнения: 553
Да се намеся и аз в боя Simple Smile

Съгласна съм, че не е добре за лекаря да товари емоционално с проблемите на пациента. НО, винаги човек може да подходи професионално към него като се говори с разбиране и съчувствие, ако не може...и любезност и търпение също стават.
НО рядко става така! Затова докторите,коуто си вършат работата добре с нас, ги гледаме благодарно, а останалите учудено ( все пак си е чудо).

Аз лично, намерих лекари, на които мога преносно и буквално да им целувам ръцете и краката без да се уморя.

Дано и вие срещнете такива, вместо да се налага да разбирате и знаете мед термини на поразия, както бях и аз, допреди да ги срещна Simple Smile

# 298
  • Мнения: 4 087
Аз може би реагирам така, защото съм от другата страна. За тях няма ден, няма нощ, празник, делник 24/7 отговарят за някого и ако са наистина "лекари" си вдигат телефоните и отговарят от супертежки сличаи, до супер идиотски въпроси. Не знам дали някой може да си го представи това каква емоционална  тежест е, особено пък ако не държиш и някаква емоционална дистанция и да, ставаш циник от това, за да се съхраниш емоционално и психически.

Седяли сме на една маса с чичо ми, Великден, обяд и телефонът не спира да звъни за всякакви въпроси, няма почивка просто, няма лично пространство, като сме се виждали по празници го виждам как му трябват поне 2-3 дни да отпусне душата и да излезе от роля. Звънят пациенти, звънят роднини на пациенти, звънят "познати  и приятели" и всички чакат съчувствие и лечение и дори не се съобразяват кое време е и дали този човек няма нужда също от лично пространство, за да се възстанови. Ужасно е да го гледаш, когато ти е близък.   Та българските лекари са на много високо ниво и определено са  съпричастни, много повече от доста други страни, които да, следват "етични протоколи", ама излезнат ли от болницата, личното им пространство е неприкосновено, а тук балканският ни манталитет очаква от този човек едва ли не да е Господ.  Че после ходим и ги плюем и поуменията и по професионализма, без реално да са ни засегнали с нищо......

А иначе хирурзите са от най-мразените до най-възхваляваните, на тях не им дреме особено, те това си го знаят.

# 299
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Израстнала съм в лекарско семейство, нямам нужда от подобна лирика. Нещо не можеш да ме нацелиш Wink От София съм, но от няколко години живея тук. Та си мислех, че поне за контролни прегледи мога да си спестя ходенето до там. Ма, явно не би....

Общи условия

Активация на акаунт