До момичетата в Бургас - информация за гинеколог - 8

  • 87 562
  • 752
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И с мен се е шегувала и аз съм се шегувала. Като бях бременна исках да си пусна де що има изследвания и тя ми се подхилваше и ми казваше да го давам по-кротко и че няма нужда. Отбирането на емоции при нея го отдавам само на умора и на това, че е човешко същество и не е длъжна да харесва всички, които ходят при нея. Аз като ходя, винаги си говорим приятелски, разказкаме си разни случки и пр.
Ако е удобно да попитам - какво фатално нещо не е видяла? 

Много благодаря за мнението! Може и да не ме е харесала жената, знам ли Simple SmileА Вие при нея ли раждахте?
Да, раждах при нея, но тя си ми е гинеколог доста преди да забременея.

Имам нужда от впечатленията точно на пациент като Вас...Много благодаря,че се включвате, тъй като съм страшно объркана и изплашена, което не знам дали е нормално..
Ако не я чувствате вашия лекар, потърсете нов. Много е важно да се чувствате спокойна и в сигурни ръце. Нормално е да сте изплашена. Информирайте се добре за всичко и чувството за обърканост ще се стопи

# 481
  • Мнения: 105
LaughingLaughing
Дени, и аз го отдавам на умора и/или кофти ден.
Не я защитавам, в никакъв случай, и аз съм чела такива мнения за нея, но бях изненадана, че беше приятелски настроена още на първия ми преглед при нея. Но и аз не търсех лекар-майка, който ще ме гали по главата и ще ме успокоява (макар, че се случи на няколко пъти), а някой, който да си разбира от работата, ако види проблем да знае как да реагира с твърда ръка така, че да има положителен финал за мен и за бебето ми.
Но, ти можеш да си прецениш и усетиш най-добре. Аз също не бих се доверила ако лекаря не ме е изкефил 😄 Имам много познати, доволни от Кироваков, но не бих си го причинила бременна да чакам в един коридор с болни дечица (споделят коридор с педиатрията), и то за по 5 Мин. На преглед.
А, като заговорих за времетраенето на прегледа - стояла съм в кабинета на Татарова по над час когато се е налагало и търпеливо е отговаряла и на най-малоумните ми въпроси.

За съжаление в момента ми е толкова объркано и изпитвам смесени чувства откакто видях двете чертички..
Не познавам лекарите тук и преди всичко просто искам да ходя при добър специалист,нищо повече.
Просто явно в момент на еуфория очаквах някакъв разговор, но жената сякаш просто нямаше желание да говори за каквото и да било и леко се смутих. Това в никакъв случай не значи,че не е добра в това, което върши! Вероятно съм се настроила малко кофти, тъй като незнайно защо в Бургас все попадам на лекари с УЖАСНО отношение.Давам пример:преди 2 г. ми се наложи спешно да ми вадят мъдрец. Зъболекарката ме насочи при някакъв много добър хирург в  Стоматологията.При мен особеното е,че имам непоносимост към нестероидни противовъзп. средства. или почти всички лекарства. Отидох при него и поисках ампула с упойката,за да се тествам за алергия ( така е редно).Резултатът беше положителен, върнах се и му казах,а той : отговори: "Ами аз какво да направя, търси си решение." В този момент умирах от болка и ни напред,ни назад..Много още такива примери мога да дам... И сега някак наплашена отидох при Татарова и се притесних да не би да не е толкова добра, колкото всички казват. (мои си филми явно) Laughing

# 482
  • Мнения: 2 883
Напълно те разбирам, в начална бременност с все хормони. Подкрепям мнението на мис Юли, че ако не ти е допаднала по-добре потърси друг. Хвалят д-р Георгиоски, д-р Мануелян също. Дори и да не ти допаднат, а вече си записана за жк можеш да смениш, нищо не е фатално, най-важното е да се чувстваш добре и спокойна Simple Smile

# 483
  • Мнения: 105
Напълно те разбирам, в начална бременност с все хормони. Подкрепям мнението на мис Юли, че ако не ти е допаднала по-добре потърси друг. Хвалят д-р Георгиоски, д-р Мануелян също. Дори и да не ти допаднат, а вече си записана за жк можеш да смениш, нищо не е фатално, най-важното е да се чувстваш добре и спокойна Simple Smile
Много благодаря,момичета! Имам запазен час  в началото на април за ехограф при Татарова.Мисля след него да взема окончателно решение. Иначе съм още в 6 гс . Чак на 16 април ме вика за ЖК. Дано взема да се успокоя,че нещо не ми е комфортно Grin

# 484
  • Мнения: 2 571
Сядам на стола и започвам с въпросите ! Иска не иска отговаря Simple Smile
После като ме преглежда също разпитвам . Сигурно и за това цената винаги ми е 50 лв 😂
Аз я харесвам . Ако имаше лично нейн кабинет бих си следила Б там.

# 485
  • Мнения: 105
Сядам на стола и започвам с въпросите ! Иска не иска отговаря Simple Smile
После като ме преглежда също разпитвам . Сигурно и за това цената винаги ми е 50 лв 😂
Аз я харесвам . Ако имаше лично нейн кабинет бих си следила Б там.
Ха-ха Мисля да опитам твоя подход при следващия преглед Grinning Иначе и моят преглед беше 50 лв. Следващият път ще стрелям въпроси и аз пък каквото-  такова Grinning

# 486
  • Мнения: 906
Малоумни въпроси задавах, колкото си щеш през цялата бременност, винаги ми е отговаряла спокойно и адекватно. Звъннах й в 2ч сутринта, че са ми изтекли водите и, че ще ми вади бебетата, пак на шега ми каза да тръгвам, посрещна ме с усмивка в 3ч сутринта в болницата. Да не кажа, чух бях планирана секцио, а контракциите толкова зачестиха, че от болка само мърморих , хленчих и охках. Имаше да ми маха серклажи, там вече не се понасях, но един път не ми се скара, нито ме погледна накриво, нито да се ядоса. За мен тази жена е като мой приятел, не само доктор.

# 487
  • Мнения: 1 511
Джули, ако е към мен питането ти - не към казала никъде, че е нещо фатално, т.нар "раничка" беше, която в последствие трябваше да третирам при друг лекар оперативно.
Не, беше по повод поста на Zlat_na
Че плодът не се храни. И до следващия преглед вече беше късно...

# 488
  • Мнения: 288
Първоначалната еуфория е голяма и аз очаквах всички да се радват колкото мен и доктора да ми обяснява и да се радва с мен, но не беше така.И моя почти нищо не каза на 1 преглед освен,че се вижда сакче и още е рано за сърдечна дейност.И аз останах малко разочарована,че аз съм развълнувана от новината, а доктора не.С времето свикнах и сама си казвах,че няма как да се радва колкото мен все пак това му е работата,всеки ден през него/нея минават десетки бременни. Simple Smile Желая ви късмет и да намерите подходящия лекар за вас + здрава и пухкаво бебе

# 489
  • Мнения: 105
Първоначалната еуфория е голяма и аз очаквах всички да се радват колкото мен и доктора да ми обяснява и да се радва с мен, но не беше така.И моя почти нищо не каза на 1 преглед освен,че се вижда сакче и още е рано за сърдечна дейност.И аз останах малко разочарована,че аз съм развълнувана от новината, а доктора не.С времето свикнах и сама си казвах,че няма как да се радва колкото мен все пак това му е работата,всеки ден през него/нея минават десетки бременни. Simple Smile Желая ви късмет и да намерите подходящия лекар за вас + здрава и пухкаво бебе

Много благодаря! Точно така се чувствам и аз..Сега виждам,че не съм единичен случай Simple Smile Simple Smile

# 490
  • Мнения: 12
Здравейте, и аз ще напиша няколко реда за д-р Татарова. Когато отидох при нея бях пълна с вълнение и въпроси, но тя някак ги секна и двете, очаквах поне едно "Честито, бременна сте" като по филмите, но нямаше. Имаше само тежка въздишка когато и казах, че бих искала да си водя бременността при нея, имах познати с много добри отзиви от нея. Тягостно  ми минаваха консул, чувствах се глупава от въпросите си, и почти не питах, прецених че тя си разбира от работата и ако има нищо ще ми каже. В началото имах леко кървене, даде ми хапчета да ги пия и пак нищо не каза, всичко се оправи за щастие Simple Smile. Но в петия месец ме пита как е била  финалната морфология , аз и казах че тя нищо не ми е казала за такова изследвани и тогава ми се скара, за нейният пропуск аз станах виновна. В 7 ми месец тя напусна Девата , а аз смених доктора, за щастие попаднах на д-р  Георгиоски. Още от първата консултация ми каза много повече неща от Татарова за 7 месеца, аз се отпуснах и зададох поне 10 въпроса. Просто много ми допадна, родих си при него, като цяло леко, нормално раждане. Щеше да е хубава човек да може да мине през повече лекари и да избере, но е въпрос на късмет. Не казвам че Д-р Татарова не е добър специалист, но тя си е явно леко дръпната с някои пациентки. А и явно е затрупана и изморена. Пожелавам на всички бременни тези прекрасни, емоционални месеци да минат леко Simple Smile

# 491
  • Мнения: 105
Здравейте, и аз ще напиша няколко реда за д-р Татарова. Когато отидох при нея бях пълна с вълнение и въпроси, но тя някак ги секна и двете, очаквах поне едно "Честито, бременна сте" като по филмите, но нямаше. Имаше само тежка въздишка когато и казах, че бих искала да си водя бременността при нея, имах познати с много добри отзиви от нея. Тягостно  ми минаваха консул, чувствах се глупава от въпросите си, и почти не питах, прецених че тя си разбира от работата и ако има нищо ще ми каже. В началото имах леко кървене, даде ми хапчета да ги пия и пак нищо не каза, всичко се оправи за щастие Simple Smile. Но в петия месец ме пита как е била  финалната морфология , аз и казах че тя нищо не ми е казала за такова изследвани и тогава ми се скара, за нейният пропуск аз станах виновна. В 7 ми месец тя напусна Девата , а аз смених доктора, за щастие попаднах на д-р  Георгиоски. Още от първата консултация ми каза много повече неща от Татарова за 7 месеца, аз се отпуснах и зададох поне 10 въпроса. Просто много ми допадна, родих си при него, като цяло леко, нормално раждане. Щеше да е хубава човек да може да мине през повече лекари и да избере, но е въпрос на късмет. Не казвам че Д-р Татарова не е добър специалист, но тя си е явно леко дръпната с някои пациентки. А и явно е затрупана и изморена. Пожелавам на всички бременни тези прекрасни, емоционални месеци да минат леко Simple Smile
Аз реших да попитам кога трябва да отида при нея с направление за ЖК, тъй като искам да се следя при нея. Отговорът беше: Всичко е относително...
Направо ми докривя:)

# 492
  • Мнения: 1 694
Здравейте, и аз ще напиша няколко реда за д-р Татарова. Когато отидох при нея бях пълна с вълнение и въпроси, но тя някак ги секна и двете, очаквах поне едно "Честито, бременна сте" като по филмите, но нямаше. Имаше само тежка въздишка когато и казах, че бих искала да си водя бременността при нея, имах познати с много добри отзиви от нея. Тягостно  ми минаваха консул, чувствах се глупава от въпросите си, и почти не питах, прецених че тя си разбира от работата и ако има нищо ще ми каже. В началото имах леко кървене, даде ми хапчета да ги пия и пак нищо не каза, всичко се оправи за щастие Simple Smile. Но в петия месец ме пита как е била  финалната морфология , аз и казах че тя нищо не ми е казала за такова изследвани и тогава ми се скара, за нейният пропуск аз станах виновна. В 7 ми месец тя напусна Девата , а аз смених доктора, за щастие попаднах на д-р  Георгиоски. Още от първата консултация ми каза много повече неща от Татарова за 7 месеца, аз се отпуснах и зададох поне 10 въпроса. Просто много ми допадна, родих си при него, като цяло леко, нормално раждане. Щеше да е хубава човек да може да мине през повече лекари и да избере, но е въпрос на късмет. Не казвам че Д-р Татарова не е добър специалист, но тя си е явно леко дръпната с някои пациентки. А и явно е затрупана и изморена. Пожелавам на всички бременни тези прекрасни, емоционални месеци да минат леко Simple Smile
Аз реших да попитам кога трябва да отида при нея с направление за ЖК, тъй като искам да се следя при нея. Отговорът беше: Всичко е относително...
Направо ми докривя:)


Хахаха, много насериозно се е взела. Час пък такъв специалист а е не вярвам. Един истински лекар, професионалис никотане и си позволил подобно поведение. Честно каано не знам сакво нолкова всички напират за ходят при нея.

# 493
  • Бургас
  • Мнения: 1 639
От 6 години съм пациентка на др. Татарова. Преминах през какво ли не , за да си имам детенце. Пдадах духом, а тя ме вдигаше всеки път когато се отчайвах. Преди 10 дена родих моето слънце , благодарение на професионализма и човечността на др. Татарова и двамата сме сме добре и си се радваме в къщи.  Както някой каза по горе: "Аз не искам майка, а професионалист" и го намерих в нейно лице.

# 494
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Между другото, те (не само Татарова, но и други АГ) с право не се радват с нас в началните седмици, защото всичко се случва и те са се сблъсквали с всякакви лоши случаи. Аз също не смеех да се зарадвам в самото начало, но да кажем, че съм суеверна ...
Колкото до нея конкретно моите впечатления са точно на обран откъм емоции човек, който е добър професионалист, но има точноопределен подход към нещата и ако вашите идеи не съвпаднат с нейните шансът да я убедите, че вие сте прав е минимален (не говоря за чисто медицински въпроси, там няма какво да спорим с лекар, ако му имаме доверие).

Общи условия

Активация на акаунт