Хайде на театър 4

  • 96 659
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 38
Здравейте.
Имате ли представа, дали до края на сезона ще се играе "Танцът Делхи"? Изключителна почитателка съм на Радина Кърджилова и много бих искала да я гледам в постановка, не само в киното.

# 241
  • София
  • Мнения: 9 920
Скрит текст:
Препоръчайте нещо нетежко за гледане, но и не с хумор тип шоуто на Слави.
"Лунатици", "Операцията",?
За тези две отзив не мога да дам, но бих ти препоръчала "Разделям двойки по домовете" в Младежкия
Една от малкото комедии през този сезон, които ми харесаха и които не са тип "Комиците" и "Слави"

И да не забравя - миналата седмица се отчетох с "Лисичета" и "Пияните"
"Лисичета" - в топ 3 ми е за тази година, препоръчавам с две ръце за който успее да се добере до билети. Жестока история, актьорите просто къртят - много съм впечатлена от Теодора Духовникова и Ани Пападополу - това са може би най-хубавите роли, в които съм ги гледала.
"Пияните" за мен е голямо разочарование. Идеята - група хора да казват истини за живота под влиянието на алкохола - е добра, но дотам. Видях група фиркани, клатещи се, падащи, ставащи хора, които говореха несвързано. Едвам издържах до края. За сравнение - Танцът Делхи, която е пак на същия драматург, много ме впчечатли....
Лисичета - няма билети, а Младежкия приключи със сезона.
Други идеи - комедии?
Искам да отида и с приятелка (харесва опера...) - така че може и нещо по-драматично, екзистенциално  да предложите, само да не е на открита сцена...
За комедия попаднах на това "Ало, ало" - на 12.07

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 11:34 от Starrydream

# 242
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
откритата сцена би добавила доза драматизъм. Simple Smile
не е точно театър, но имате ли опит с "от А до Jazz!" Simple Smile

# 243
  • Мнения: X
Starrydream, мисля, че театър 199 има представления през юли. Вижте им програмата, там с две ръце за драматично и екзистенциално - Class!

# 244
  • София
  • Мнения: 9 920
откритата сцена би добавила доза драматизъм. Simple Smile
не е точно театър, но имате ли опит с "от А до Jazz!" Simple Smile
Ако времето е такова - не съм ентусиаст, че и пари да давам Grinning
За джаз феста - не съм ходил, но обмислям?
Идеята е да отидем двама, а нежната половина се очаква да е по-капризна Simple Smile

Starrydream, мисля, че театър 199 има представления през юли. Вижте им програмата, там с две ръце за драматично и екзистенциално - Class!
Това без сарказъм ли е?

# 245
  • Мнения: X
Без капка сарказъм. Постановката се казва Class, в началото започва уж лежерно, но се оказа много сериозна и е от типа, които “те хващат за гърлото”. Страшно много ми хареса, актьорите правят доста добри роли, а камерната сцена на 199 допринася за усещането.
Препоръчвам.

# 246
  • София
  • Мнения: 22 948
Class е много хубава постановка.

# 247
  • Мнения: 35 110
Хареса ми "разделям двойки по домовете". Не е тежка , драматична. Лека пиеска. И ми хареса как играеха. Малко повече им беше смешно, преглътнах го.
В последствие разбрах, че Билалов бил родом от Русе ( от където съм). Не го знаех Simple Smile

# 248
  • София
  • Мнения: 207
Тази вечер закрих Сезона с ''Три високи жени'' по Едуард Олби в Народния Театър - сцена 4-ти етаж.
Брутално добро представление като за финал !!
Уникална игра и на 3-те актриси ( титанична Мария Стефанова ! )
Уникална драматургия !
Уникален сюжет !!
Горещо препоръчвам, на който не го е гледал ! Simple Smile
Пожелавам страхотно готино лято, изпълнено с положителни емоции на всички от Форума !

# 249
  • Мнения: 13 188
"Черното пиле" някой гледал ли е?

# 250
  • Мнения: 4 770
"Черното пиле" някой гледал ли е?

Аз. Това е най- силния моноспектакъл който съм гледала. Огромен  талант е Мариус Куркиски. Много , много добър спектакъл. Друго подобно преживяване като емоция имах като гледах " Чамкория", но не могат да се сравнят, " Черното пиле " е в пъти по - добър.

# 251
  • Мнения: 13 188
Много благодаря! Купих билети.
Гледала съм Мариус, но преди години. Наистина е талант.

# 252
  • София
  • Мнения: 1 044
Ние ще закрием сезона с "Черното пиле" другата седмица на сцената в парка на Военната академия и го чакам с интерес.

Снощи бяхме на "Калигула" на откритата сцена пред Народния театър. Не е моята постановка. Малко в повече ми дойдоха крясъците. Иначе сценография, музика - страхотни, артистите също се раздават. Сцената е издигната пред самия театър и когато залезе слънцето и осветят фасадата на Народния театър обстановката става приказна. Даже ни се размина и без дъжд Simple Smile

# 253
  • Мнения: 4 059
Ако вали, ще отменят ли постановката? Защото аз съм си взела билети за утре вечер, а го дават отново порой.

# 254
  • София
  • Мнения: 1 044
Не знам. Следете раздел "Новини" на сайта на Народния театър. На 1-ви са играли Калигула 2 часа под дъжда и от ръководството на театъра са решили да наградят зрителите с по един билет за постановка по желание от следващия сезон. Следете сайта - актуализират го непрекъснато и съобщават дали се отменя представление. Видях, че в края на юни са отменили 3 постановки.  Ние снощи извадихме късмет, дано не вали и другата седмица, когато ще бъдем в парка на Военната академия.

Общи условия

Активация на акаунт