Трудова борса и обезщетения - 2

  • 73 952
  • 768
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 681
да, има право.

# 691
  • Мнения: 44
Здравейте! Искам да попитам как се изчислява това обещетение за безработица?Хубав ден Simple Smile

# 692
  • Мнения: 2 109
 60% от среднодневния осигурителен доход за последните 24 месеца. Ако има месеци без осигуряване се взимат на МРЗ.

# 693
  • Мнения: 3 731
Здравейте! Искам да попитам как се изчислява това обещетение за безработица?Хубав ден Simple Smile
60% от среднодневния осигурителен доход за последните 24 месеца. Ако има месеци без осигуряване се взимат на МРЗ,ако си съкратена.Ако е по взаимно съгласие се получават 4 месеца по 9.20 на работен ден,независимо от годините стаж и осигурителния доход.

# 694
  • Мнения: 44
Да Благодаря ви Simple Smile

# 695
  • Мнения: 69
Изпуснах датата за подпис. Сега продължавам ли да се водя към бюрото? В смисъл ако започна работа трябва ли да ходя да се отписвам или вече са ме отписали? Благодаря!

# 696
  • Мнения: 5 386
Щом си изпуснала- отивай и се разбирай със служителката. Може и да направи някоя гимнастика, че да не си потърпевша.
Пред мен на един възрастен човек направиха компромис - беше изпуснал датата си поради объркване и незнаене , че е важно да запомни какво е длъжен да спазва. Обаче подробно му обясниха какви затруднения създава и как не може със задна дата да се отрази в системата идването му в бюрото. Обаче нещо направиха и позамазаха положението, де. Не помня вече подробностите, но бях на 1 метър от тях и чух всичко.

# 697
  • Мнения: 2 109
Мисля, че може да се представи бележка от лекар.

# 698
  • Мнения: 69
Аз не искам да се водя на бюрото вече. Няма да стане нищо успокой топката. Исках да знам дали допълнително да ходя да се отпиша или вече са ме отписали. Не е дошъл края на света. 😊 Най-много това че 6 месеца няма да мога да се запиша, а аз и не искам.

# 699
  • Мнения: 2 109
  Значи не е проблем, ще те отпишат.

# 700
  • Мнения: 1 472
Ако получавате обезщетение, ще го спрат

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 157
А какво се случва ако се изтърве 7-дневния срок за записване на борсата?
Има ли някакви изключения?
След майчинство съм, уж в платен отпуск, но шефът ми поиска да ме прекрати със задна дата (26-ти) и да ми изплати полагаемия отпуск. Само че утре е 7-мия ден и незнам от счетоводството дали ще са готови.
 Мога ли след като си получа заповедта да се оправдая по някакъв начин пред Бюрото по труда за забавянето - ако има такова (болничен или някакъв друг вариант)?

# 702
  • Мнения: 2 109
  Ще си приспаднат дните от обезщетението. Примерно, ако закъснеете с 3 дни, няма да ви се изплати обезщетение за тези 3 дни.

# 703
  • Мнения: 1 472
7 раб. Дни е за записване.
Щом със задна дата ще прекратят, пишете на заповедтта датата, на която е връчена и получаване на документите. Така ще се види, че в работодателят е проблемът. А и нямат право да бавят документи, но това е др. Тема

# 704
  • Мнения: 3 731
А какво се случва ако се изтърве 7-дневния срок за записване на борсата?
Има ли някакви изключения?
След майчинство съм, уж в платен отпуск, но шефът ми поиска да ме прекрати със задна дата (26-ти) и да ми изплати полагаемия отпуск. Само че утре е 7-мия ден и незнам от счетоводството дали ще са готови.
 Мога ли след като си получа заповедта да се оправдая по някакъв начин пред Бюрото по труда за забавянето - ако има такова (болничен или някакъв друг вариант)?
Срока е 7 работни дни,тоест имате време до 6.08 да се запишете в бюрото по труда.

Общи условия

Активация на акаунт