Erkan Petekkaya&Ayça Varlıer&Özcan Deniz&Hatice Şendil~Истанбулска Невеста~187

  • 57 559
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 642

    Фарук по закон е син на Февзи! Дори и ако се окаже, че той не му е биологичен баща. И има всички права. Друг е въпросът, че той може да откаже всичко по морални подбуди. Но Есма не е бедна също. И тя няма да го остави. Пък и Фарук може и от нулата да започне. Със Сюрея до себе си. От нея черпи живителни сили. И от бъдещото си дете. А сега и от оправящите се взаимоотношения с Емир.

   За съжаление има такива майки, да! Няма значение дали от към мъжка или от женска страна. Но, Боже мой, нали затова сме зрели хора, за да мислим и решаваме сами. Преди мнооого години, пътувйки в един междуградски автобус, претъпкан, "подслушвах" едно споделяне на млад мъж. Разговоряше  явно с близък познат. Как майка му е настоявала да се разведе. Разгневен напуснал дома си, където отишъл по време на отпуска и се канеше, че повече няма да се върне там. Защото тя го била развела вече един път. За втория брак нямало да я послуша. Бях млада, но много ме впечатли тогава този човек как се осъзнал и противопоставил на родителката си.

  Нямам търпение и май ще загледам  серията на руски, но ми е доста криво. Току-що научих че на съседка, с която заедно си пиехме кафето, а сега чая, почина  съпругът й след 10-дневен престой в поддържана кома в болница  след операция. На 60 години. Но с начина си на живот вървеше съзнателно към това!

 

# 31
  • Мнения: 36 752
Криси
Скрит текст:
Съболезнования на приятелката ти....За мен това е съдба....Има хора, които никога през живота си не са си мили зъбите и нямат изваден зъб или плобма в устата...Има алкохолици, които живеят до дълбока старост, а хора, които през живота си не са близвали алкохол умират от цироза....Затова казвам, че това е Съдба....

# 32
  • Мнения: 127
Kоя е книгата, която са взаимствали за сценария на филма?

# 33
  • Мнения: 36 752
Kоя е книгата, която са взаимствали за сценария на филма?

Не помня заглавието, но не е превеждана в България. Автор на книката е една дама - психолог и доколкото знам е консултант в екипа на сериала.
Но това, което са превеждали рускините, не съвпада както Гости каза 1:1 с нашия сериал. Но мамашите, които знаят турски и са чели книгата споделяха, че някой герои от сериала липсват в книгата....

Току що изгледах речта на Акиф - ами той си прави гаргара с Фарук....Забравил си парите, отишъл да пие кафе, Сюрея го почерпила - сигурно има предвид, че това е било годежното кафе,какъвто е обичая при комшиите.....Само Фарук е пил кафе, без сватове...а на Акиф му се е наложило да пие кафе с лют пипер....
Предполагам, че всички присъстващи за първи път чуха историята по запознаването на Фарук и Сюрея....., може би и Осман за първи път чу истинската история и ако си е мислил, че Сюрея му се полага по право, защото Осман я е видял пръв, то сега разбра, че нещата стоят по друг начин...Нейсе....Всички внимателно слушаха речта на Акиф , само Бурджу се подразни, защото мислеше, че всички знаят историята, а тя е като парашутист и не знае нищо...затова само тя се намеси.....и определено искаше да уязви Сюрея.....

Ако не съм разбрала правилно превода, кажете...Може да греша.....
 

# 34
  • Мнения: 5 442
Завърших историята от този епизод с половинчасов рев накрая. Много трогателно. Няма да коментирам отделните сцени. Само Акиф и Синем покрай басейна бяха малко в повече, но беше приятно. Хубава вечер!

# 35
  • Мнения: 36 752
Много студена тази пролет....
Скрит текст:
Парното работи, а у дома е 16 градуса...Умрях от студ и отивам да се пъхна под завивката....
Лу ти оздравя ли....И на мен започна да ми тече носа и ме боли ужасно главата....

Стигнах до момента, когато брата на Есра хвана за гушата Ипек...Голяма играчка е джуклестата...Наистина ако си беше впрегнала мозъка вместо да прави интриги и гадости, да беше направила нещо положително сигурно щеше да стане откривател....

Фикрет се прави на голям герой пред Есра....Жадува момчето някой да го забележи, да се възхищава от него....Толкова е посредствен....Ако не е Боран сигурно щеше да стане най-много  шеф на докерите.....

Още не съм гледала срещата на Дилара с Фарук и Сюрея - ще ги оставя за утре...Но това, което видях до сега за Дилара,  първо не ми хареса играта й...много изкуствена ми беше в болницата. Пред психолога играта й беше по-добра....
Ще видим с какви аргументи ще нападне Фарук, след това и Сюрея, но според мен Дилара разбра, че за момента тя е вън от живота на Адем.....С подслушване и разпит на Фикрет подразбра за какво иде реч....Но трябва да е чула, че Фикрет се обвиняваше, че ако по негова вина Адем се е опитал да се самоубие....давайки му писмото.....той ще се чувства много виновен....
Не е необходимо да си много умен, за да си направиш изводите....и вместо да обвинява Фарук и Сюрея, може би трябваше да им бъде признателна и да е гневна на Фикрет.....Защото макар писмото да не е причината за случилото се с Адем, от него той научи истината за стореното от майак му.....



Цитат
-Что ты делаешь?
-Я не хочу упускать возможность.
-Фарук, нас могут увидеть. Что ты делаешь?
-Давай пойдём в комнату невесты.
-Ты вправду сошел с ума! У тебя не осталось стыда! Смотри на свои поступки.
-Уже долгое время я был таким пай – мальчиком, что это мне надоело.

 Joy Joy Joy Joy Ох горкия Фарук....На пост и молитва е.... Joy Joy Joy Joy

# 36
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 813



Цитат
-Что ты делаешь?
-Я не хочу упускать возможность.
-Фарук, нас могут увидеть. Что ты делаешь?
-Давай пойдём в комнату невесты.
-Ты вправду сошел с ума! У тебя не осталось стыда! Смотри на свои поступки.
-Уже долгое время я был таким пай – мальчиком, что это мне надоело.

 Joy Joy Joy Joy Ох горкия Фарук....На пост и молитва е.... Joy Joy Joy Joy
така ще е ...докато не мине опасността от аборт...
Злати
Скрит текст:
хареса ми Забранената ябълка....даже мисля в понеделник да го гледам  онлайн...ЧБЛ почва да ме нерви Аслъ...

# 37
  • AMS
  • Мнения: 6 418
 Привет!!!
 Ани, благодаря за новата тема!!!
 И този път пост 1 е супер!!!
 От теб се уча в това отношение!!!
 Серията изгледах нощес,
 днес ви прочетох с интерес
 и благодаря на всички ви!!!
 Сериала ми харесва, защото
 показва всеки от героите
 и в добри, и в лоши моменти.
 Никой не е само бял, или само черен.
 Радвам се, че Есма припомни на Сюреа,
 че Емир ѝ е поверен от майка му.
 Спомних си горчивия момент >>>






 
 Много приятно ме изненада Емир
 и не усетих как потекоха сълзите  ми
 от радост >>>









# 38
  • Мнения: 36 752
Добро неделно утро с лятно часово време  Hug
Най-после ще гледаме епизодите в нормално време...т.е. изравнихме се с комшиите  Peace
Забавих се, защото си поиграх да направя един колаж от един забавен момент.....



Нямах време да го доизкусуря, но ще си поиграя още малко и ако се получи нещо по-добро ще го сменя.....

Гости  Hug Дива  Hug наминали сте снощи късно...
Много хубави гифчета от едни вълнуващи моменти  Hug

Желая ви хубав, спокоен и забавен почивен ден  Hug Пролетта сигурно е "пукнала" след като след зимата, дойде пак зима..... Grinning

# 39
# 40
  • Мнения: 41 690
Добро късно утро! Hug Hug Hug

И аз окъснях покрай смяната на времето! Wink



Честито Благовещение!
Чисти мисли ,добри дела и благи вести да изпълват дните ни!
Скрит текст:

Гости Hug
Скрит текст:
Аз снощи гледах само началото! LaughingХаресвам актьорът Талат Булут!Гледала съм го в ''Да върнеш времето назад''с Вахиде Перчин(рожденната майка на Зейнеп от сериала ''Майка'' и др. сериали съм я гледала....)!Те играха заедно и друг сериал но не съм го гледала-Göç Zamanı,мисля че беше тъжен.... ThinkingВидях че играе и Шафак Пекдемир(Иджлял в ''Сега и завинаги'')!Сигурни има още познати актьори!Днес ще го довърша!

Дива Hug,чудесни гифчета! newsm10

Ани Hug,майсторка си на колажите! newsm10

Рускините пишат,че Еркан е в Алания с приятели....
Цитат
Эркан поехал в Аланию в месте с друзьями




Щастлив ден,момичета! Flowers Four Leaf Clover Flowers Rose Flowers Four Leaf Clover

# 41
  • Мнения: 36 752
Току що научих от тв-то, а и Злати е писала, че днес е Благовещение....Незнам защо ми е останало в ума, че е на 27.03....
Честит празник на всички, които почитат този ден или имат повод да празнуват  Hug



Благ да е денят, блага да е годината  Praynig
Дано всички да сме здрави и щастливи с благи вести през цялата година  Praynig



Злати с тази брада Еркан ми се вижда много остарял...Дано да не му се налага да се снима с брада....

# 42
# 43
  • Мнения: 36 752
Лу дай боже, амин  Praynig

# 44
  • Мнения: 127
Aз си мисля, че и Дилара ще забременей и заедно ще си ги отглеждат.

Общи условия

Активация на акаунт