Многодетни мами № 69

  • 88 122
  • 780
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 108
Аня, чудесна новина! Според мен след като си подписала договор с първата фирма, не е коректно да се отметнеш. Звучи ми като много добро начало, а по-нататък винаги можеш да потърсиш още възможности.

# 16
  • Мнения: 1 563

sweetkids_mama, благодаря за темета Flowers Hibiscus

Аня, и аз вероятно бих избрала да бъда коректна, стига работата да е сигурна и разликата в заплащането да не е огромна. Всичко зависи от амбициите ти. В малък офис вероятно няма ръст в кариерата, но обстановката ще е по-спокойна (което за нас многодетни майки е добре, достатъчна ни е лудницата вкъщи Simple Smile ). От друга страна в голямата фирма нищо не е сигурно, не знаеш и каква е обстановката и какви са ти реалните възможности там.
Семейството ти също вероятно са те посъветвали нещо, но решението е твое.
Аз вероятно бих изпрала сигурното.

Аз пък да ви питам, момчетата ви четат ли и какво?

# 17
  • Мнения: 743
Аня, аз бях в подобна ситуация преди близо 10 години. Тъкмо бях завършила и бях си взела дипломата за висше образование. Работех в една фирма, но не ми беше много по вкуса работата. Бях ходила на бригада в САЩ предното лято. Мечтаех да отида и в Англия, да видя и там какво е. Кандидатствах за там за работа тип бригада за няколко месеца. В същото време мислех и за магистратура. Реших да се пробвам за такава в Русия. Кандидатствах в МОН по някаква програма. Тъкмо ме бяха избрали. Бях първата в списъка след интервюто и следваше етапа с подготвяне на документите. Бях минала обаче и през интервю за работа в Англия. Взеха, че ми се обадиха, че ме одобряват и за работата. Ами сега? Е, избрах да замина за Англия. Оттеглих кандидатурата си за магистратурата в Русия. Нали всяка година набират кандидати, какво толкова. До какво доведе изборът ми ли? В Англия срещнах мъжа си. Simple Smile Ей ме сега тук. Без магистратура, но тридетна щастлива мама, живееща в Добрич. Може да се каже, че решението ми е било съдбоносно. Не съжалявам и за миг. Не знам дали разказът ми ще ти помогне или още повече ще те стресира, обаче това е моят опит.

# 18
  • Мнения: 9 825
и аз имах възможност да избирам с коя фирма да отида в щатите. Рискувах, и избрах по-несигурната, защото с нея ММ - тогавашно гадже, имаше шансове да бъде включен и той за заминаване.
И къде съм сега? Хихи, и аз с 3 ремаркенца и съм щастлива. Но признавам, че бая рискувах.

Аня - ако сегашната ти работа ти добада, за мен не си струва да рискуваш с бъдещата. успех каквото и да решиш

# 19
  • София
  • Мнения: 6 242
Благодаря ви за споделеното! Засега си продължавам със сигурната работа, заплата, самата работа, местоположение - всичко ме устройва бих казала идеално (офисът ми е на 7-8 минути с кола, без задръствания). На този етап са коректни с мен, каквото бяха обещали и договорихме да бъде включено в договора си го има. Мисля, че ще и науча нови и интересни неща в тази фирма. Малкият и тих офис не ме притеснява, може в един момент да ми доскучее, но в къщи си ни е толкова шумно, че това ще компенсира. Няма опции за растеж в кариерата, но засега не търся, след 6г в къщи имам нужда да поулегна с работата и тогава да гоня следващи цели. Simple Smile
Просто другата фирма е име, за което буквално мечтаех да работя, мястото и позицията са по-представителни. Обаче нито е сигурно там, нито имам представа за условията, най-вече за заплатата. Ако можех, бих работила и на двете места, но няма как. Заминавам си след Великден на обучението, пък ще видим дали и как ще развият обстоятелствата след това (най-вероятно интервютата ще са докато аз съм в чужбина).

# 20
  • Мнения: X
Здравейте. И преди съм чела при вас, ще приемете ли мама на две с огромно желание да се присъедини към вас?Flushed

# 21
  • Мнения: 338
HeartHug,разбира се, пълна луна,заповядай при нас,дано да ти е интересно и полезно.Simple Smile А желанието ти е свързано не само с четене,предполагам,имате ли планове да увеличавате детската бройка или за сега е само мечта? Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 6 242
Мами, привет от Франция! От вторник съм тук, в началото ми беше доста странно и тихо сама, но обучението в работата ме грабна. Като изключим лошото време (направо зимно, а аз съм по сако и основно ризи в куфара!), всичко е супер!
Мъжете в къщи се гледат, най-малкият се разболял, 39°, ангина с налепи, та мъжа ми си взел болничен. Криво ми стана, естествено ми и липсват, но гледам да се наслаждавам на времето само за мен и спокойствието. Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 108
Пълна луна, добре си дошла на своя отговорност при нас! Grinning Престоят тук може силно да повлияе на броя деца, които имаш.Heart

Аня, радвам се за теб, чудесно е, че обучението отговаря на очакванията ти! А днес си и рожденичка - тъкмо навреме, за да ти пожелая успешно ново начало и разбира се, много здраве и любов в семейството!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 242
Благодаря ти! bouquet

# 25
  • Мнения: X
Пълна луна, добре си дошла на своя отговорност при нас! Grinning Престоят тук може силно да повлияе на броя деца, които имаш.Heart
И аз така се надявам.
Ами ... засега е само мечта, само че вече наближавам 40те и няма още много време за моткане. Мъж ми днес пита - ами ако станат близнаци...?
Някой ако чуе, че искам още деца, ще ме обяви за луда, затова си трая ... Wink Ще споделям само при вас.
Ситуацията при нас семейно е много особена, мъжът ми е страхлив, но пък иска. За мен няма друг смисъл на живота, освен децата и голямото, сплотено семейство, това ми е визията, неща като спа, боядисване на коса, пътувания и т.н. не са ми в полезрението. Пътувах в Дубай, там всички имат по много деца - местните, които са изключително богати, както и имигрантите индийци и пакистанци, които са си ги оставили по родните места и работят в ОАЕ, за да си ги издържат. Положението в България е много странно за мен, изключително. Очевидно не става дума за финансова възможност. Начинът на живот, който аз си представям, на обкръжението ми му се струва изключително странно. Може би тук при вас ще ми стане по-добре. Благодаря.

# 26
  • Мнения: 2 022
Добре дошла, Пълна луна!
Пожелавам ти да осъществиш мечтата си.
Между другото, вчера видях в парка едно семейство с момченце на около 4-5 годинки, момиченце на около 3 и две съвсем малки бебчета-близначета. Страхотно мила картинка бяха!
Heart

# 27
  • Мнения: X
Благодаря ти от все сърце.  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 1 001
Ехаааа, от мноооого време не съм влизала в темата...по едно време все тука висях...и днес реших да намина да видя как е положението, а то - все същото - шарения до шия Simple Smile 
За протокола и за който не ме знае - три деца:
голям Дани на 20 години вече, мам**а му и време летящо...
среден Крис - вече на 18 - пълнолетен, висок, синеок, ох...
малка Кати - на 11, малка ли казах, вече сме еднакви на ръст и на акъл, щото аз оглупявам с всяка изминала година Stuck Out Tongue Closed Eyes


[/quote]

Аз пък да ви питам, момчетата ви четат ли и какво?

Големият от малък обичаше да чете, имаше на леглото до главата си купчинка книги, помня, че обичаше "Матилда" на Роалд Дал, фен е на Джон Грийн, предпочита на английски да чете. Малкият - само комикси, но пък покрай тях и някои компютърни игри се увлече по японския език, така че, аз доволен, има кой да ми яде сушито и с кого да си сгъваме оригами, дет се вика, загубили сме много допирни точки, но пък други сме създали Smiley
Щерката не обича да чете, врънка ме да й купувам книги и на втората страница вече й доскучава. Едно време така беше - почвам да й чета приказка и тя - спри, спри, аз ще ти я разкажа, и си измисля някаква друга приказка, дето била по-интересна.
Така де, всичко най! Ще хвърлям по око Wink

# 29
  • Мнения: 9 825
4 деца не е зле
Ама трябва да убедиш съпруга си че сега е моментът за действия
Но то и 40 не са кой знае колко
Успех от мен

Общи условия

Активация на акаунт