Как се редуват лекарства, съдържащи парацетамол и Нурофен!

  • 42 019
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 166
Току що се дръщам от болницата. Бях права - ангина, но катарална, което значело, че е без налепи. За вески случай изписа антибиотик. Каза, че ще ни даде по-слаб. Изписа Оспен. Аз защо си мисля, че Оспамокса е по-слаб от Оспена. Омръзна ми от тези антибиотици. Натрових си детето. #Cussing out
 Моля ви, ако някой знае дали Оспамокса е по-слаб от Оспена да ми даде съвет. Иначе Вики днес е по-добре.
 Благодаря на всички за споделения опит. Признателна съм!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 116
Дано се оправите по-бързо!   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 181
леле, тази тема все едно аз съм я писала. Същата работа и при нас - снощи поставиха  диагноза ангина. Температурата - 39,5. Редуваме Нурофен и Панадол през 2ч. Отделно снощи дежурната педиатърка даде хексалгин (мисля че такова беше). Детето съблечено голо и студени компреси и обтривания и мокри чорапи на крачетата. Но тя каза да не слагаме оцет, защото допълнително сме дразнели рецепторите.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 181
при температура до 38 не давам нищо,хубаво е организма сам да се бори.Над 38 давам като редувам през 4 часа свещички ефералган или нурофен.Ако след прием на лекарството температурата не пада я събличам гола и слагам мокри с вода кърпи под мишниците,на слабините и чорапки.

Опита ми е от престой в болницата след операция,когато се вдига поне 2-3 дена нон стоп температура.

Бързо оздравяване. Praynig

# 19
  • Мнения: 1 210


Ами преди време моят имаше налепи и вече си мислех, на следващия ден като го заведа на УНГ и как ще ни лепне антибиотик. По съвет на една приятелка - компрес на гърлото от настърган картоф. На сутринта нямаше и помен от налепи и продължихме само на Панадол, Тантум Верде и Ефизол - последните ги редувах според настроението на дребния и необходимостта ми от тишина (ефизола е перфектно средство да затвориш устата на моя пампаец).

И сега като му видя гърлото силно зачервено му слагам компрес 1-2 нощи и си свиркаме. Да чукна на дърво от декември не е боледувал сериозно - в смисъл тогава е пил антибиотик.

# 20
  • Мнения: 179
Здравейте на всички дано някой да прочете и да помогне ако може.Искам да питам за компресите с настърган картоф специално има ли повече мами на които да е помагало.Моят сладур вече е на 11 год. от както се е родил все гърлото е проблем -зачермено ангини нямам думи.Вдига и висока Т даже в момента сме пак болни.Каквото и да правя без АБ не се оправя много пъти съм го мъчила да му слагам компрес на гърлото по бабешки но той не търпи и 1ч.Сега ще пробвам и с картоф дано да успея.Някъде тук във форума четох че като навлезе в пубертета ще е по-добре ама честно казано вече съм се отчаяла и не вярвам.Пожелавам на всички да са живи и здрави и да не боледуват толкова милите ни дечица.

Общи условия

Активация на акаунт