На море в Турция- тема 50

  • 106 871
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 753
След по малко от месец ще сме в Дидим , на връщане ще отделим време за пазар, заслужава ли си да минем през Чанаккале или по-добрият избор е Ескишехир, а може и Бурса?

# 601
  • Мнения: 5 892
Момичета, имам платена почивка с автобус, но има ли опция да следя някъде за евтини самолетни билети навръщане? Някоя правила ли го е този номер?

# 602
  • Мнения: 1 710
Мaрги кое е по добро Камелиите или Вон?

Честно казано, не знам Grinning Не мога да направя добро сравнение, защото разликата в цените е доста голяма. На някои места KAMELYA K CLUB е с 250 евро отгоре.
От гледна точка на цената VONRESORT е супер. За тези пари условията са повече от добри - територията е красива,  плажът е чудесен, аквапаркът е с достатъчно разнообразни пързалки. Стаите са частично реновирани и на пръв поглед изглеждат нови, но всъщност си имат недостатъци. Храната е добра. Не може да се очаква да изобилства от морски дарове и шоколадови фонтани, но е достатъчно разнообразна. А ла карт ресторантите са с допълнително заплащане. Лоби барът работи цяла нощ.

От KAMELYA имам повече впечатления и като територия, плаж, разположение на барове и т.н. нещата са ми по-ясни. Хубав комплекс, клубната част е като извадена от приказка. Стаите са реновирани и са по-добри от тези във VONRESORT. Мисля, че глезотиите са е една идея повече - имам предвид сладоледи, следобедни кафета и сладкиши и разни подобни дреболии. Не че ги няма във VONRESORT, но ми се струва, че в KAMELYA са повече. Обслужването е добро. За тази цена храната може и да е по-морска Simple Smile
Между другото аз почти само по това оценявам храната - има ли риба и морски дарове или няма Grinning Първо, защото ги обожавам и второ, защото за толкова почивки и инфотурове в Анталия, не ми се е случвало да попадна на хотел с гадна храна. Винаги има достатъчно неща, които да харесам. Разликата при по-скъпите и/или по-добрите хотели е в това, че там има много морски дарове и поне няколко вида риба на всяко хранене.

В заключение мога да кажа, че огромният плюс на VONRESORT GOLDEN BEACH е цената, а на KAMELYA K CLUB по-добрия вид на стаите и по-голямото разнообразие на услугите без допълнително заплащане.

# 603
  • Варна
  • Мнения: 495
След по малко от месец ще сме в Дидим , на връщане ще отделим време за пазар, заслужава ли си да минем през Чанаккале или по-добрият избор е Ескишехир, а може и Бурса?
Твърде много си удължавате пътя през Ескишехир и Бурса, освен ако не отивате там с конкретна цел. Най-краткият път си остава през Чанаккале или Лапсеки. В Чанаккале също има нещо като открит Мол, макар и не много голям.

http://www.17burda.com/

# 604
  • Варна
  • Мнения: 3 945
На пътя през ЧАНАК КАЛЕ има доста добри аутлет центъра от типа на ФЛОРА  - около Айвалък , Измир със КИПА , УАЙКИКИ , КОТТОН , ЗАРА ,  С§А и още много подобни магазини.

# 605
  • Мнения: 322
Добро утро Simple Smile  . Има ли по- пресни мнения за Palm Wings Kusadasi Beach Resort & Spa и MAJESTY CLUB KUSTUR ? И някой може ли да направи класация на 5* в Кушасъсъ . Група с  деца сме 4 ,5 и 13 . Смятаме да посетим 2 хотела в  Кушасъсъ  за по 4-5 дни. Другите курорти не са опция . Ще се пътува с коли . Благодаря !

# 606
  • Мнения: 1 753
Твърде много си удължавате пътя през Ескишехир и Бурса, освен ако не отивате там с конкретна цел. Най-краткият път си остава през Чанаккале или Лапсеки. В Чанаккале също има нещо като открит Мол, макар и не много голям.

http://www.17burda.com/

Благодаря.
От Бургас сме и на картата разстоянията ми изглеждат почти еднакви. Ще сме само възрастни и малко повече път не ни плаши.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 202
Здравейте!
И нашата резервация е вече факт. Пътуваме на 31,08, за Алания  - Евталия Марин с Турс Клуб. Ще се качим от Пловдив, тъй като сме от Бургас и това ни е по-близка точка. С две деца сме на 6 и 12 год./ще бъдат към тази дата/ и ще се радвам ,ако има и други за този хотел, с които да се запознаем.
И ние пътуваме на 31.08 от Пловдив, но сме за Белек, може да се случим в един автобус - с две девойки на 7 и 14 сме
 
Здравейте!
И нашите деца са момичета, така че добре би било наистина. Grinning

# 608
  • Мнения: 176
    Здравейте, може ли да споделите как е времето в района на Сиде след 10 октомври. До сега сме ходили само в Кушадасъ през септември и искаме да разнообразим.
    Видях коментари за VONRESORT GOLDEN BEACH & AQUA 5*.
    Виждам, че е ориентиран към семейства с деца. Нашите са на 3 и 6 години. Можели да споделите още инфо за този хотел. Ако има и някои ходил миналата година или тази.

# 609
  • Мнения: 1 710
    Здравейте, може ли да споделите как е времето в района на Сиде след 10 октомври. До сега сме ходили само в Кушадасъ през септември и искаме да разнообразим.
    Видях коментари за VONRESORT GOLDEN BEACH & AQUA 5*.
    Виждам, че е ориентиран към семейства с деца. Нашите са на 3 и 6 години. Можели да споделите още инфо за този хотел. Ако има и някои ходил миналата година или тази.

По принцип времето през октомври е супер - топло, без горещини - 25-27 °C, морската вода е приятна, като нашето циганско лято. Обаче, щом сте с толкова малки деца, може и да не им е много комфортно в басейните. Температурата на морската вода е около 20-23 °C, но по това време в басейните обикновено е по-студена.
Ако сте ок с тези температури, октомври е супер по няколко причини - много по-спокойно е, защото учениците са започнали училище и децата са малко, а е и по-евтино. В Анталия активния сезон е до края на октомври и почти във всеки хотел работи всичко, което е на открито - водни пързалки, барове, пирсове и т.н. 

Щом искате пресни впечатления от VONRESORT GOLDEN BEACH четете руски форуми. Там вече има коментари от тази година. Между другото навсякъде по нашите групите за Турция чета, че има много резервации за него, така че по-нататък може би ще има и мнения на българи.
Ако имате конкретни въпроси, ще им намерим отговорите Simple Smile

# 610
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Марги в коя агенция работите?Много сте добра.

# 611
  • Мнения: 1 710
Марги в коя агенция работите?Много сте добра.

Благодаря! Става ми неудобно, защото не правя кой знае какво, просто споделям страстта си с вас Blush
Не работя в агенция. Учила съм Туризъм, имам много познати в агенции, ходила съм на много инфотурове, но никога не съм се занимавала професионално с това. Просто винаги ми се е струвало супер да си говоря с хората за толкова приятни неща като почивките и хотелите, за това го правя с кеф.

# 612
  • Мнения: 781
Здравейте! От миналата година съм замислила едно лято в Турция, обаче не знам точно кога ще успея. Почетох ви тази тема, всички ли правите резервации предварително? Аз мога в последния момент да реша, че ще мога да пътувам и ми се иска да знам дали има изгодни предложения в последните дни на оферта. Нямам и ориентация къде искам да отида, единственото ми условие е пясъчен плаж с безплатни шезлонги и чадъри( цял ден съм на плажа) Simple Smile . Края на август до средата на септември ( евентуално). Разбира се и цената ме вълнува, мога ли да се вместя в 5-600лв?

# 613
  • Мнения: 2 666
Края на август и началото на септември си е активен сезон . Цените са доста високи , дори и за 4 * ден хотел. За 500-600 лв 7 дни , и транспорт автобус ????????????  Може и да има нещо , но ще е с много компромиси.

# 614
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Може ли мнение за ERSAN-Бодрум или за Sealigut-Кушадасъ
Спрели сме се на тези два хотела ,но не знаем кой от двата е по -добър .
Ще бъда много благодарна ,ако някой има впечатление от тях .
Иначе сме за дата 8.6 ако има значение .
Благодаря предварително !

Общи условия

Активация на акаунт