На море в Турция- тема 50

  • 106 871
  • 756
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 231
Марги в коя агенция работите?Много сте добра.

Благодаря! Става ми неудобно, защото не правя кой знае какво, просто споделям страстта си с вас Blush
Не работя в агенция. Учила съм Туризъм, имам много познати в агенции, ходила съм на много инфотурове, но никога не съм се занимавала професионално с това. Просто винаги ми се е струвало супер да си говоря с хората за толкова приятни неща като почивките и хотелите, за това го правя с кеф.
Марги  а на тези инфотурово кога се ходи и кой ги организира те не са ли само за агенциите.

# 616
  • София
  • Мнения: 102
Здравейте,
Имате ли впечатления от SUNIS EFES ROYAL PALACE RESORT & SPA 5*  в Кушадасъ ?
Държи сравнително висока цена

# 617
  • Мнения: 152
Здравейте, някой почивал ли е в хотел "Sea World resort and spa"- Сиде? Може ли малко информация за хотела, както и разположението му? Какво може да се посети в близост? Simple Smile

# 618
  • Мнения: 1 710
Марги  а на тези инфотурово кога се ходи и кой ги организира те не са ли само за агенциите.

Да, по принцип са за агенции. Ама аз съм направо като цяла агенция Joy
Майтапа настрана. Наистина е желателно да ходят само хора, които се интересуват от хотелите. За другите би било много изморително и досадно. На инфотуровете има сериозно обикаляне, пътуване с автобус, снимане, записки, разговори с мениджъри... Обикновено отиват по 8 часа на ден, а когато има дълги преходи с автобус, може и 10 часа да не се прибереш в хотела. На сериозните инфотурове няма време за плаж, басейни, масажи и т.н., както се заблуждават много хора. Това си е нормален работен ден за турагентите. Разглеждат се десетки хотели и ако човек не е предварително наясно с курортите, с веригите, с новопостроените или преименувани хотели, просто всичко става каша. За мен винаги е супер преживяване, но за някой дето не му пука къде е Кунду, къде е Чамюва и какви хотели има там, ще е убийствено тъпо.
Когато за пръв път отидох на инфотур, учех Туризъм, така че не попаднах там случайно. Освен това познавах задочно доста от хотелите, така че надграждах информацията, както правя и сега.

# 619
  • Мнения: 1 710
Здравейте, някой почивал ли е в хотел "Sea World resort and spa"- Сиде? Може ли малко информация за хотела, както и разположението му? Какво може да се посети в близост? Simple Smile

Това не е от най-популярните сред БГ туристите хотели, за това вероятно има по-оскъдна информация. Не съм го посещавала, но съм чела за него, така че мога да напиша нещичко, макар и не от лични впечатления. Данните ми са от сайта на хотела, от концепцията за тази година и мъничко от руснаците. Съжалявам ако вече ги знаете тези неща и нямам нова информация.

Хотелът не е стар, но не е и първа младост. На 8-9 години е, стаите имат приличен вид, без лукс и са с нормална големина. Рускините хвалят почистването, а те могат да бъдат досадно претенциозни, така че явно е на добро ниво. Територията е голяма и достатъчно озеленена. Според концепцията му се стреми да привлече семейства с деца.
Ол инклузива е 24 часа, т.е. един от баровете ( не е лоби бара) работи денонощно, минибара има вода, безалкохолно, бира, сейфа се плаща. Вносните напитки и шампанско на всички барове се заплащат. Всички напитки в дискотеката се заплащат. През деня има гьозлеме, насипен сладолед, печени картофи, достатъчно барове край басейните и на плажа.  В концепцията на хотела прочетох, че матраци за шезлонгите има само на плажа, което ме озадачи, но щом са го написали, явно е така. Има три а ла карт ресторанти, един може да се посети безплатно. Плажната ивица е широка, но не е чист пясък, има и чакъл. Някъде по руските форуми пишеше, че децата е добре да са с акваобувки. Четири водни пълзалки, има релакс басейн, има детски плитък басейн, има и басейн с анимация.

Оценките на хотела са добри, не прочетох за някакви фрапиращи недостатъци. Нямало къде да се разходи човек и стая с номер 3032 не била толкова добра, колкото 3235 Grinning Рускините ме разбиват - пишат всичко супер подробно и много обичат да описват детайлно стаята - кой номер е, на кой етаж, в коя част, с какъв изглед. Ако ми трябва информация и имам време и нерви да чета, при тях откривам всичко, което ми трябва.
В Трипадвайзър няма мнения от тази година. В руските форуми и в Холидейчек има току-що върнали се. Ако сте на ТИ с немския, можете да видите. Аз лично съм много на ВИЕ, за това чета рускините и англоговорящите Simple Smile

# 620
  • Мнения: 152
Благодаря за информацията!
И аз знам, че хотела не е посещавам много от български туристи Simple Smile но ни беше препоръчвам като много добро обслужване. До колкото знам през хотела минават автобуси и може да се иде в Сиде. Имате ли информация дали е така и какво може да се посети? Simple Smile





Здравейте, някой почивал ли е в хотел "Sea World resort and spa"- Сиде? Може ли малко информация за хотела, както и разположението му? Какво може да се посети в близост? Simple Smile

Това не е от най-популярните сред БГ туристите хотели, за това вероятно има по-оскъдна информация. Не съм го посещавала, но съм чела за него, така че мога да напиша нещичко, макар и не от лични впечатления. Данните ми са от сайта на хотела, от концепцията за тази година и мъничко от руснаците. Съжалявам ако вече ги знаете тези неща и нямам нова информация.

Хотелът не е стар, но не е и първа младост. На 8-9 години е, стаите имат приличен вид, без лукс и са с нормална големина. Рускините хвалят почистването, а те могат да бъдат досадно претенциозни, така че явно е на добро ниво. Територията е голяма и достатъчно озеленена. Според концепцията му се стреми да привлече семейства с деца.
Ол инклузива е 24 часа, т.е. един от баровете ( не е лоби бара) работи денонощно, минибара има вода, безалкохолно, бира, сейфа се плаща. Вносните напитки и шампанско на всички барове се заплащат. Всички напитки в дискотеката се заплащат. През деня има гьозлеме, насипен сладолед, печени картофи, достатъчно барове край басейните и на плажа.  В концепцията на хотела прочетох, че матраци за шезлонгите има само на плажа, което ме озадачи, но щом са го написали, явно е така. Има три а ла карт ресторанти, един може да се посети безплатно. Плажната ивица е широка, но не е чист пясък, има и чакъл. Някъде по руските форуми пишеше, че децата е добре да са с акваобувки. Четири водни пълзалки, има релакс басейн, има детски плитък басейн, има и басейн с анимация.

Оценките на хотела са добри, не прочетох за някакви фрапиращи недостатъци. Нямало къде да се разходи човек и стая с номер 3032 не била толкова добра, колкото 3235 Grinning Рускините ме разбиват - пишат всичко супер подробно и много обичат да описват детайлно стаята - кой номер е, на кой етаж, в коя част, с какъв изглед. Ако ми трябва информация и имам време и нерви да чета, при тях откривам всичко, което ми трябва.
В Трипадвайзър няма мнения от тази година. В руските форуми и в Холидейчек има току-що върнали се. Ако сте на ТИ с немския, можете да видите. Аз лично съм много на ВИЕ, за това чета рускините и англоговорящите Simple Smile

# 621
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Може ли мнение за ERSAN-Бодрум или за Sealigut-Кушадасъ
Спрели сме се на тези два хотела ,но не знаем кой от двата е по -добър .
Ще бъда много благодарна ,ако някой има впечатление от тях .
Иначе сме за дата 8.6 ако има значение .
Благодаря предварително !
Да помоля отново за отговор, ако някой може да даде!
Благодаря!

# 622
  • Мнения: 3 118
Марги, много благодаря за детайлната информация! Hug
А ти от кои руски сайтове черпиш инфо за турските хотели?

# 623
  • Мнения: 1 710
Може ли мнение за ERSAN-Бодрум или за Sealigut-Кушадасъ
Спрели сме се на тези два хотела ,но не знаем кой от двата е по -добър .
Ще бъда много благодарна ,ако някой има впечатление от тях .
Иначе сме за дата 8.6 ако има значение .
Благодаря предварително !
Да помоля отново за отговор, ако някой може да даде!
Благодаря!

Въобще не се сещам кой е този ERSAN в Бодрум. Не само не съм го разглеждала, ами дори и снимки не съм виждала.
SEALIGHT RESORT е добре. Все пак зависи на какво държите. Предполагам знаете, че плажът не е съвършен - тесен, пренаселен, до него се стига по много стълби или стръмен път. От друга страна е живописно, защото е в малко заливче, отстрани има скали, вероятно ще е много яко за снимки. Стаите и баните са съвсем стандартни, без лукс. Приятни на вид, не са тесни. Гледката е супер. Басейнът е с интересна форма, има и такъв с морска вода. Има си водни пързалки встрани от основния басейн. Храна е разнообразна. Сейфът и минибарът са безплатни. Посещението на един а ла карт също е безплатно. Малко скъпичък ми се вижда, но пък концепцията му е добра и има доста включени неща. Обслужването е добро. Има си всички условия за хубава почивка.

# 624
  • Мнения: 1 710
Марги, много благодаря за детайлната информация! Hug
А ти от кои руски сайтове черпиш инфо за турските хотели?

https://tophotels.ru/ - към всеки хотел има мнения
https://www.otzyv.ru/ - тук хубавото е, че има форум с много подробности
https://www.tripadvisor.ru/

Преди много обичах да чета Холидейчек, ама имаше английска версия. Сега с тоя немски... Яд ме е, защото немците са супер в отзивите - всичко е сбито, ясно, точно. Прочиташ 3 коментара и вече знаеш точно какво да очакваш. Без превземане, без излишна информация. Абе личи си, че са едни от най-активните туристи и че пътуват много и от години.

# 625
  • Мнения: 3 118
Марги, още веднъж благодарности!  bouquet

# 626
  • Мнения: 2 787
За ERSAN-Бодрум
Не знам дали ще съм ти полезна, била съм там преди 10 години-първата ми почивка в Тр.
Хотелът е приятен, тогава беше 4*, сега май 5* го водят, но си отговаря на 4*, не е някакъв лукс, но поддържаха изключително чисто тогава. Не знам дали е реновиран след това.
Недостатък е плажа - малък е за капацитета на хотела, и е платформа, места сутрин многооо рано, има и основен басейн /с музика през деня и игри/ и релакс басейн, много приятен /без деца/, но навсякъде е пълно. Иначе е чисто, храната беше много хубава, има хубава градина, тенис корт, зала за дартс, билярд и т.н, хотелът е на първа линия и е на 25-30 мин от центъра с маршрутка.

# 627
  • Мнения: 1 710
Здравейте,
Имате ли впечатления от SUNIS EFES ROYAL PALACE RESORT & SPA 5*  в Кушадасъ ?
Държи сравнително висока цена

Хотелът е с висока цена, защото предлага висок клас почивки.
Стаите са много добри, със съвременен вид, с доста голям телевизор. Местоположението на хотела е такова, че гледката е супер почти отвсякъде. Сейфът и минибарът са безплатни. Минибарът се зарежда всеки ден с много неща.
Ол инклузив концепцията им е много богата - 24 часа напитки, почти 24 часа храна, всевъзможни закуски извън ресторанта и снекбаровете - гофрети, картофи, гьозлеме, сладолед, хот дог, хамбургери и други такива. Това се предлага от обяд почти до вечеря и е извън храната в снекбаровете. Има фреш бар. Има няколко басейна, 4 водни пързалки за възрастни и 3 или 4 за деца.
Плажът е тесен, има чакъл, но има и голям пирс.
Много добър хотел. На мен единствено зеленината ми липсва. Въпреки че не обичам да сравнявам хотелите от крайбрежието на Егейско море с хотелите в Анталия, SUNIS EFES ROYAL PALACE успешно може да конкурира добрите хотели в Анталия.

# 628
  • Мнения: 1 710
Момичета, имам платена почивка с автобус, но има ли опция да следя някъде за евтини самолетни билети навръщане? Някоя правила ли го е този номер?

Къде ще почивате?
Чартърите са пълни за почти всички дати от май, юни и септември. Редовни директни полети до Анталия и Бодрум няма, или поне аз не знам да има. Всички са с прекачване и времето за път става 4-5-6 и повече часа. Цената на билета не е малка. Не си заслужава.

# 629
  • Мнения: 90
Марги, а кой хотел бихте препоръчали със следните критерии: да има зеленина, плаж, по възможност да не е с концепция семейства с деца, да има тенис, мини голф, йога, пилатес, плаж, водни парзалки, масажи, спа, може би и колелета, а ако допускат и домашни любимци, ще е направо в десятката.

Без агенция може ли да си запази човек място в чартър?

Общи условия

Активация на акаунт