Пазаруване от Aliexpress.com 54

  • 111 451
  • 751
  •   1
Отговори
# 390
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Здраяейте искам да ви попитам тази вечер направихме поръчка към алиекспрес попълнихме данните от картата и след това ни прехвърли да си влезем в профила но неможахме тъй като мислихме че помним паролата но.уви и сега се чудим дали садръпнали парите без регистрацията ще ви бъда благодарна ако отговорите тъй като.е късно да.ходим до банкомат
Проверете си пощата, там трябва да има писмо, че сте платили поръчката. Ако нвма, значи не сте я платили.

# 391
  • София
  • Мнения: 303
Здравейте!
Извинявам се, че ще задам малко тъп въпрос, който най-вероятно е обсъждан хиляди пъти, но не можах да намеря информация.
Интересува ме, когато са продукти от различни търговци и сумата е над 30 лв. сумарно, няма как да отидат на митница, тъй като всяко си пристига с цената?
Предварително благодаря.

# 392
  • Мнения: 2 373
Здравейте!
Извинявам се, че ще задам малко тъп въпрос, който най-вероятно е обсъждан хиляди пъти, но не можах да намеря информация.
Интересува ме, когато са продукти от различни търговци и сумата е над 30 лв. сумарно, няма как да отидат на митница, тъй като всяко си пристига с цената?
Предварително благодаря.
Да тъп е защото е обяснен още в началото и сте пропуснали да прочетете. Не е важно дали са от различни търговци, а дали пътуват заедно в един пакет или в различни пакети. Като си отговорите на този въпрос всичко нататък трябва да се изясни ...

# 393
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Здравейте!
Извинявам се, че ще задам малко тъп въпрос, който най-вероятно е обсъждан хиляди пъти, но не можах да намеря информация.
Интересува ме, когато са продукти от различни търговци и сумата е над 30 лв. сумарно, няма как да отидат на митница, тъй като всяко си пристига с цената?
Предварително благодаря.
Хубаво е да си правите отделни поръчки за различните търговци. А на теория всеки пакет може да отиде на митница, без значение за каква цена е, а ако е за малка сума, просто няма да се плати мито.

# 394
  • Мнения: 2 373
Хубаво е да си правите отделни поръчки за различните търговци.
Грешно твърдение. Желателно е да направите една поръчка и да платите на веднъж.
Защо? Всяка транзакция банката я обработва отделно и при предлаганат по-горе практика
може банката да почне да отхвърля всяка заявка след да кажем 10тата.
Отделно плащане т.е. отделна поръчка е желателно да се прави смо когато искате поръчките да
отидат на различни адреси на получател или когато искате в банката да се отрази точната сума
за дадена поръчка (за да се облекчи предполагаемо взема даване с митници).
Това имам аз като информация кога да поръчваме на веднъж и кога отделно.

# 395
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Хубаво е да си правите отделни поръчки за различните търговци.
Грешно твърдение. Желателно е да направите една поръчка и да платите на веднъж.
Защо? Всяка транзакция банката я обработва отделно и при предлаганат по-горе практика
може банката да почне да отхвърля всяка заявка след да кажем 10тата.
Отделно плащане т.е. отделна поръчка е желателно да се прави смо когато искате поръчките да
отидат на различни адреси на получател или когато искате в банката да се отрази точната сума
за дадена поръчка (за да се облекчи предполагаемо взема даване с митници).
Това имам аз като информация кога да поръчваме на веднъж и кога отделно.

Дали защото е късно, не мога да вдяна какво пише?  Какви са тези глупости? Как се пускат поръчки от различни търговци, и се плаща наведнъж? Защо трябва да са на различни адреси, ако се пускат отделни поръчки? Ще се огранича до тук, защото на всяко изречение от горния пост трябва да питам защо. Astonished

# 396
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Хубаво е да си правите отделни поръчки за различните търговци.
Грешно твърдение. Желателно е да направите една поръчка и да платите на веднъж.
Защо? Всяка транзакция банката я обработва отделно и при предлаганат по-горе практика
може банката да почне да отхвърля всяка заявка след да кажем 10тата.
Отделно плащане т.е. отделна поръчка е желателно да се прави смо когато искате поръчките да
отидат на различни адреси на получател или когато искате в банката да се отрази точната сума
за дадена поръчка (за да се облекчи предполагаемо взема даване с митници).
Това имам аз като информация кога да поръчваме на веднъж и кога отделно.

 Как се пускат поръчки от различни търговци, и се плаща наведнъж?  Astonished
Ето как . Може и наведнъж може и поотделно . Не се оправдавайте с късното . И утре е ден . Сутринта е по мъдра от вечерта . Не се форсирайте . Трябваше да изчакате до сутринта да осмислите всичко  .

# 397
  • София
  • Мнения: 618
Идвам с два въпроса. На една от поръчките видях, че дните до закриване на поръчката изведнъж са станали на 1 ден и 3 часа. Нямам нищо получено. Поръчката е направена на 23.06. Трябва ли да изчакам да изтече този срок и да открия диспут или веднага да открия. Не мога да разбера защо срока изведнъж е намалял. По номера на поръчката не ми излиза да е в България. UC834856690CN
Имам и друга поръчка, на която търговеца смени веднага номера и първоначално ми излизаше, че е тръгнала за Белгия, но после ми дава, че поръчката е отменена. Това ми написа търговеца Sorry. the tracking number change into KWTFT8179015003YQ, please patient wait for a few days,
if you have any further question, please contact me. Thank you! Тук какво да направя?

# 398
  • European Union
  • Мнения: 1 387
Хубаво е да си правите отделни поръчки за различните търговци.
Грешно твърдение. Желателно е да направите една поръчка и да платите на веднъж.
Защо? Всяка транзакция банката я обработва отделно и при предлаганат по-горе практика
може банката да почне да отхвърля всяка заявка след да кажем 10тата.
Отделно плащане т.е. отделна поръчка е желателно да се прави смо когато искате поръчките да
отидат на различни адреси на получател или когато искате в банката да се отрази точната сума
за дадена поръчка (за да се облекчи предполагаемо взема даване с митници).
Това имам аз като информация кога да поръчваме на веднъж и кога отделно.
Аз отговарям от гледната точка на обикновен потребител. Ако имам магазин и си пазарувам от Алиекспрес, може би банката ще започне да ми отхвърля всяка поръчка след n-тата.
Но ако днес съм си поръчала тениски за мен и двете деца на обща сума 80 долара от 7 различни търговци, ще предпочета да платя отделно. И ако една тениска отиде на митница, ще отида с разпечатката за 3,86 долара, а не за 80.
И пак да кажа, аз съм обикновен потребител и се опитах да отговоря на обикновен въпрос. Най-лесно е да се каже "Четете", аз го броя на едно ниво със "Запис".

# 399
  • Мнения: 1
Благодаря за темата първо Relaxed За първи път пазарувах от  AliExpress и продуктът ми дойде изключително бързо. Доволна съм и исках да дам положителна оценка на продавача. Само че не знам как става това Neutral Face  Излиза ми това:  
А после вече не знам какво трябва да предприема.Sweat Освен това какво означава оградената сума в долния десен ъгъл? Благодаря!

# 400
  • София
  • Мнения: 9 921
До каква сума пазарувате (за да избегнете митнически такси) и лесно ли се изисква да се прати като Gift?

# 401
  • Мнения: 2 373
Идвам с два въпроса. На една от поръчките видях, че дните до закриване на поръчката изведнъж са станали на 1 ден и 3 часа. Нямам нищо получено. Поръчката е направена на 23.06. Трябва ли да изчакам да изтече този срок и да открия диспут или веднага да открия. Не мога да разбера защо срока изведнъж е намалял. По номера на поръчката не ми излиза да е в България. UC834856690CN
Имам и друга поръчка, на която търговеца смени веднага номера и първоначално ми излизаше, че е тръгнала за Белгия, но после ми дава, че поръчката е отменена. Това ми написа търговеца Sorry. the tracking number change into KWTFT8179015003YQ, please patient wait for a few days,
if you have any further question, please contact me. Thank you! Тук какво да направя?
Грешно място сте избрали за въпроса си. Питайте тук http://www.bg-mamma.com/?topic=894460

До каква сума пазарувате (за да избегнете митнически такси) и лесно ли се изисква да се прати като Gift?
Питате в грешната тема. Питайте в http://www.bg-mamma.com/?topic=965253
Всички пратки продавачите от Китай ги маркирта като Гифт иначе плащат изходящо мито.

Трябва да си назначите регулировчик тук Simple Smile. Единият в лявата тема другия в дясната Simple Smile

# 402
  • Мнения: 2 373
Аз отговарям от гледната точка на обикновен потребител.
Но ако днес съм си поръчала тениски за мен и двете деца на обща сума 80 долара от 7 различни търговци, ще предпочета да платя отделно. И ако една тениска отиде на митница, ще отида с разпечатката за 3,86 долара, а не за 80.
И пак да кажа, аз съм обикновен потребител и се опитах да отговоря на обикновен въпрос. Най-лесно е да се каже "Четете", аз го броя на едно ниво със "Запис".
И аз за обикновен потребител отговярям. Като почнат да пазаруват в началото си харесват много неща и почват да натискат плати плати плати за всеки отделен търговец. Вече има снимки да не се дублираме. Накрая има бутон за купуване на всичко в количката на веднъж и така е по-добре.
Примерът с тениските е добре плащате отделно когато единична цена е  над 30 лева за да може да представите пред митницата необходимото.
Всички тук сме обикновенни потребители. Търговците на едро дето поръчват за половин България рядко им остава време. Все пак някакво разделение на труда да има. Те помагат на тези дето не искат да се мъчат с процеса на пазаруване, а ние (надявам се) на ентусиастите.

# 403
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Благодаря за темата първо Relaxed За първи път пазарувах от  AliExpress и продуктът ми дойде изключително бързо. Доволна съм и исках да дам положителна оценка на продавача. Само че не знам как става това Neutral Face  Излиза ми това:  
А после вече не знам какво трябва да предприема.Sweat Освен това какво означава оградената сума в долния десен ъгъл? Благодаря!

Чукате там където съм посочил . Това е за приключване , че сте получили пратката . Там по нататък ще видите какво трябва да направите . Това 1.86$ е от долната поръчка . Да ви се чуди човек как пазарувате . Не си ли знаете какво сте поръчвали ?


Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 14:20 от ianpav

# 404
  • София
  • Мнения: 2 296
И в английската версия, когато маркираш няколко (или всички) артикула от картата и натиснеш бутон “плати”, плащането представлява едно теглене от сметката и поръчката на всички артикули е с един номер. От всеки търговец получаваш отделен номер за проследяване и съответно отделна пратка.

Между другото, диспутът ми за разваления детски часовник завърши в моя полза. Чакам и парите да се появяват по картата. 😎

Общи условия

Активация на акаунт