Интересни места за деца в България

  • 19 661
  • 68
  •   2
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте, мами! Споделете някое местенце, което ви е впечатлило на път със вашите малчугани. Аз бих предложила на минаване през град Пазарджик да се спрете на “парк Остров Свобода”. На децата със сигурност ще им хареса разходката в парка. 😊😊

Последна редакция: вт, 27 мар 2018, 12:04 от Не се сърди, човече

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Чудесна тема. Мога да кажа за София.
Зоопаркът. За всякакви възрасти.
Южният парк, също за всякакви възрасти. Има огромни поляни за ритане на топка, хубави алеи за колело и ролери, детски площадки и лунапарк.
Витоша:
За по-малките с кола, за по-големите пеша - поляната пред Момина скала. Огромна ливада, скари и пейки, огнища, волейболно игрище, ресторант и сладкарница. Може да се стигне с кола до самата поляна. Може и пеша.
Дендрариума. Прекрасно място с пейки и маси, беседки, 2 езерца и пътечки за разходка. Преди имаше въжена градина за катерене, но не знам дали още функционира.
Детски екостационар (до Дендрариума) - става за празнуване на детски рожден ден.
Камбаните. Интересно е за децата, добре поддържано и чисто. Става за разходка.

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 3 060
Село Чавдар неолитното селище със страхотен парк за деца край него.
Хасково парк Кенана също много подходящ за деца има зоо кът.
Стара Загора зоологическата градина / тя самата е доста поизоставена/ но в рамките и е Аула на клуб Бага- Тур.Много е интересно за деца.
Фанагория-прабългарско селище -Аспарухово Варна
Онгъла преди нос Калиакра-страхотен интерактивен музей разказващ в звук и картини историята на България.За по големи деца би било и много полезно.
Неолитно селище -с.Неофит Рилски
За по големи деца можете да следите календара на историческите възстановки http://calendar.badamba.info/ и да избирате подходящи атракции за децата.

# 3
  • София
  • Мнения: 183
Цари Мали град- въжения парк , много е приятно местенцето.
Село Чавдар- също има приятен парк за деца в самото село и над селото (при параклиса) има въжен парк за по-големите.

# 4
  • Мнения: 1 630
Добавям- Музейко в София
Небесните пасбища до Правец.
Следя с интерес Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 641
курорт Албена е много подходящ за деца

# 6
  • Мнения: 15 543
Страхотна тема Simple Smile
Мога да препоръчам хидропарк "Вятърните мелници". Много е красиво там. Не само за плуване, но и за разходка Simple Smile

Корекция Simple Smile

https://www.melnicite.bg/

Последна редакция: ср, 28 мар 2018, 11:36 от Lady Cassiopeia Duval

# 7
  • Мнения: 1 630
Моля, като пишете за някое интересно място, давайте уеб адрес или поне местоположение.
http://happy-land.eu/bg/
http://damascena.net/complex.php

# 8
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Ето моите предложения, за които се сещам на първо четене:
- Плиска
- Велико Търново: Музеят на восъчните фигури, Паркът с миниатюрите, Царевец
- Всички пещери също са им любими. 
Децата ми са на 6 и 11.

# 9
  • Мнения: 2 760
Моля като пишете за някое по-слабо известно място уточнявайте региона в поста си, ще е по-лесно на четящите да планират маршрут Hug  Благодаря!

От мен - Габрово, Интерактивен музей на индустрията (не сме го посещавали, но през седмица чувам положителни отзиви от познати и скоро ще отидем). За Дома на хумора е ясно.

http://new.gabrovo.bg/visit.gabrovo.bg/BG/?page_id=2588

# 10
  • София
  • Мнения: 389
Екомузеят в Русе е много интересен за деца, също Абритус в Разград.. Аудиовизуалния спектакъл на Момчиловата крепост

# 11
  • Мнения: 511
Да добавя и Етъра в Габрово.
На моите деца им беше много интересно. Има и детски кът с грънчарско колело, където децата могат да си изработят някакъв глинен съд. Също правиха някакви гипсови отливки, имаше и стан.
https://www.etar.org/deca/deca.htm

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Хепи ленд Варна
Увеселителен парк " Приказката" Враца
Без аналог са за мен...

# 13
  • Асеновград
  • Мнения: 3 060
Крепост Туида -Сливен имат страхотна анимация.За децата е интересно пресъздаването на лов със сокол.Имайте на предвид,че клуб за възстановки Туида участва на повечето фестивали и е възможно когато ги посетите аниматора със птицата да не там.

# 14
  • Мнения: 2 760
О, сетих се - Свищов, преди няколко години случайно попаднахме там на някакъв празник на крепостта Нове, имаше римски възстановки, стрелба с лък, кожени шатри и т.н., много интересно за деца. Не знам обаче дали и кога ще има през тази година.
Ето линк за миналата година:

https://fro-spam156-/kultura/art-jungla/trinadeseti-festival-ant … 017-svishtov.html

# 15
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Подкрепям за парк Острова и за Свищов. Орел на Дунава се провежда началото на юни и е много интересно. По пътя Попово-Разград след Попово има възстановена римска крепост Ковачевско кале.

# 16
  • София
  • Мнения: 389
Забравих да спомена Двора на кирилицата в Плиска и по-специално частта с восъчните фигури на исторически личности - за малките ученици е страшно интересно.. по същия начин восъчните фигури в Търново.

# 17
  • Мнения: 1 614
Пещера "Леденика" и развлекателния парк около нея.
http://www.parkledenika.org/

Най-новата атракция е разходка с влакче Simple Smile

# 18
  • Мнения: 152
Много хубава тема. Едно предложение от мен за приключенски парк Незабравка в Габрово.
http://park-nezabravka.com/atrakcii

# 19
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 776
Пещера "Леденика" и развлекателния парк около нея.
http://www.parkledenika.org/


Това не бих си го причинила отново.

Препоръчвам крепостта "Бабини Видини Кули"

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Виждам, че редакторите в БГ–МАММА са избрали за снимка на темата порта с надпис "Фанагория", което е столицата на Старата Велика България. Някой знае ли къде е това и какво е - развлекателен център за деца с тема история, музей..?

# 21
  • Мнения: 4 306
С.Дорково, до Велинград - възстановеният мамут е много внушителен, а и може хубива разходка да се направи до крепостта Цепина.

# 22
  • Мнения: X
Пещера "Леденика" и развлекателния парк около нея.
http://www.parkledenika.org/


Това не бих си го причинила отново.

Препоръчвам крепостта "Бабини Видини Кули"

Защо?

# 23
  • Мнения: 1 614
Какъв е проблема с Леденика? Ние си изкарахме чудесно !!

# 24
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 776
Пластмасовите бутафорни скали и "интерактивното" шоу вътре с водеща натрувена като стара труженичка от магистралата ми дойде твърде много.

# 25
  • Мнения: 9 436
Записвам се с предложение-парка в Сандански. Чудесно място за отмора на възрастните и забавление за малките.

# 26
  • Асеновград
  • Мнения: 3 060
Виждам, че редакторите в БГ–МАММА са избрали за снимка на темата порта с надпис "Фанагория", което е столицата на Старата Велика България. Някой знае ли къде е това и какво е - развлекателен център за деца с тема история, музей..?
http://www.bulgarian-tourism.com/fanagoria/
По напред съм писала и за още няколко подобни атракциона.Защото те са си атракции а не исторически възстановки.

# 27
  • Мнения: 419
Бих се включила с любимите ни Родопи и частта Три град, Ягодина ,Девин .Разбира се ако на децата им понася пътя.Голямия ми син е на 5 и му беше мн. интересно .Тази година отново ,но вече и с по малко дете .Посещавали сме триградското гърло , ягодинска пещера ,а после с джип до Орлово око .Спим в Ягодина , семейно хотел че ,на прилична цена . Района е страхотен

# 28
  • Мнения: 2 760
Нямам лични впечатления, но колежка беше много възхитена от палеонтологичен музей Асеновград -

http://www.nmnhs.com/palaeontological-museum-in-asenovgrad-bg.html

музей на мотори пак в Асеновград - http://www.focus-news.net/news/2017/10/15/2446752/plovdiv-muzeya … -1956-godina.html


и  Крумово музей на авиацията - http://www.airmuseum-bg.com/

Децата останали прехласнати, май е излишно да уточнявам, че са момчета  Laughing, макар че и за момичета предполагам би било интересно.

# 29
  • Асеновград
  • Мнения: 3 060
Една позабравена атракция за малки деца -Детската железница в Пловдив.

Лятото в Асеновград има средновековен панаир, с интересни възстановки.За съжаление Общината винаги го обявява късно и тази година виждам,че още го няма с дата в календара на възстановките.

Февруари по Сирни заговезни се организират на много места в България кукерски празници и карнавали също много атрактивни за децата.

По Ропотамо и Велека има разходки с лодки.

Посещение на остров Света Анастасия с корабче.

По Дунава също се предлага разходка с лодки.Във Видин сме го правили, мисля че в Русе има.

Резервата за мечки над с.Белица

# 30
  • София
  • Мнения: 183
Подкрепям за музея на авиацията в Крумово, моят син също беше впечатлен.
Към предложението за пещери мога да добавя пещерата Снежанка, намира се след град Пещера. Има обаче известно време вървене до там, което за моя син на 4 не беше особен проблем. 
http://bulgariatravel.org/bg/object/204/peshtera_snejanka
И още в района на Пловдив- природонаучния музей и кукления театър. Също и детската железница. Любими на моя син.

# 31
  • Мнения: 2 290
Много полезна за мен тема!
Лятото сме се насочили към Девин и новооткрития аквапарк.
https://aquaparkpersenk.com/

# 32
  • Мнения: 11 747
По Ропотамо и Велека има разходки с лодки.
По Камчия също.

# 33
  • Мнения: 117
Крепост Туида -Сливен имат страхотна анимация.За децата е интересно пресъздаването на лов със сокол.Имайте на предвид,че клуб за възстановки Туида участва на повечето фестивали и е възможно когато ги посетите аниматора със птицата да не там.
До колкото съм запозната сокола лятото няма да е там :/
Още един глас за http://happy-land.eu/bg/ Невероятно приключение за малки и големи Simple Smile

# 34
  • Мнения: 11 747
Наистина ли си струва Хепи ленд? По снимките го гледам един гол, в летните жеги няма грам сянка, няма зеленина. Атракциите ми се струват малко на брой и доста постни като преживяване. Изглежда ми един незавършен, а той е вече от години. Имам усещането, че Детския кът в Морската е по- интересен и по- приятен.

# 35
  • София
  • Мнения: 389
Личното ми мнение за Хепи Ленд е, че атракциите са интересни, но неподдържани. Комплексът е доста занемарен - няма кой тревата около пътечките да окоси например. Част от водните атракции не работеха миналата година.. Недостатъчно компетентен и любезен персонал, но очевидно евтин - от младежи в ученическа или малко над тази възраст...
Жалко за хубавия замисъл и хубавия потенциал на това място, не е развито както трябва..
Веднъж отидохме миналата година, но не бих повторила...

# 36
  • Мнения: 6 833
Много интересна тема, 
дали сте доста интересни предложения ✌

Аз искам да попитам има ли нещо като лунапарк в София?
Не сме от там, но ни е най-близо и предполагам има някакви такива центрове, подходящи за 3год. дете.

# 37
  • Мнения: 495
Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но реших да попитам. Децата ми скоро имат рожден ден и много искам да ги изненадам с посещение на интересни места в България. Едното ще е на 9, другото на 18 г. Задачата не е лесна, а много искам да направя празника интересен. Ще се пътува от Пловдив, мога да отделя 2 дни. Ще съм благодарна на всякакви идеи.

# 38
  • Мнения: 359
Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но реших да попитам. Децата ми скоро имат рожден ден и много искам да ги изненадам с посещение на интересни места в България. Едното ще е на 9, другото на 18 г. Задачата не е лесна, а много искам да направя празника интересен. Ще се пътува от Пловдив, мога да отделя 2 дни. Ще съм благодарна на всякакви идеи.

Не съм ходила, но много добри отзиви съм срещала за ранчо “Диви Родопи” село Здравец. Имат и хотелско настаняване.

# 39
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Аз предлагам Габрово и Казанлък. Близо са и има доста подходящи за деца забележителности. Например- Етъра, Музеят на хумора, Казанлъшката гробница, Музеят на розата. Има и още, може да се избере по интереси. Важното е, че за 2 дни ще се видят много неща, и няма да е скучно. Wink

Друг вариант- комбинация между Стара Загора, Хасково и Димитровград.
Още- До Хисаря и Старосел /има много интерески римски и тракийски забележителности там/.

Май зависи какво им е интересно на децата. Дали "камъни"- тоест разкопки Wink или нещо друго...

# 40
  • Асеновград
  • Мнения: 3 060
Първо проверете къде и какво работи.Вчера бяхме до обсерваторията на Рожен и тя не приема посетители.  Има и други които спазват мерките и не приемат посетители.

# 41
  • Мнения: 301
Здравейте! Отдавна не е писано в темата, но реших да попитам. Децата ми скоро имат рожден ден и много искам да ги изненадам с посещение на интересни места в България. Едното ще е на 9, другото на 18 г. Задачата не е лесна, а много искам да направя празника интересен. Ще се пътува от Пловдив, мога да отделя 2 дни. Ще съм благодарна на всякакви идеи.
Здравейте! Аз имам едно предложение, което не съм пробвала, но съм решила да подготвя като изненада на дъщеря ми някой ден. Може и на вас да ви допадне Simple Smile А именно-летене с балон, на вас дори ви е близо като местоположение, мисля, че над язовир Копринка край Казанлък организират. Дори съм засичала ваучери в Грабо, може да проверите. А сега ми хрумва също,(особено ако децата са по-екстремни) -летене с безмоторен самолет. Не знам дали има възрастово ограничение и за двете преживявания обаче.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
Историческият Парк край Варна-уникален и за деца и за възрастни!
https://ipark.bg/

# 43
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Аз също
влизам с питане. Предложете ми маршрут за около 3-4 дни, на не повече от 200-250 км.от София. Да има какво да се гледа във всяко населено място и да се пренасяме в следващото /идеята е по 1 ден на всяко място и да се преместим/. Отделните места да са на разстояние до 50 км, че не ми се пътува много Wink
Харесваме музеи, харесваме и археологически забележителности. Обикновено правим по 1-2 "тегела" и в населеното място, да разгледаме центъра. Затова търсим места, в които има с какво да се запълнят поне 4-5 часа в разглеждане.
Предпочитаме да избягване големите градове /като Пловдив например/, заради по-трудното и изнервящо паркиране.

# 44
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Карлово, Калофер, Сопот, Копривщица, Панагюрище, Оборище.
Или малко по-далеко: Смолян, Пампорово, Стойките, Девин. Или Смолян и пещерите наоколо, плюс село Могилица.

# 45
  • Мнения: 301
Аз също
влизам с питане. Предложете ми маршрут за около 3-4 дни, на не повече от 200-250 км.от София. Да има какво да се гледа във всяко населено място и да се пренасяме в следващото /идеята е по 1 ден на всяко място и да се преместим/. Отделните места да са на разстояние до 50 км, че не ми се пътува много Wink
Харесваме музеи, харесваме и археологически забележителности. Обикновено правим по 1-2 "тегела" и в населеното място, да разгледаме центъра. Затова търсим места, в които има с какво да се запълнят поне 4-5 часа в разглеждане.
Предпочитаме да избягване големите градове /като Пловдив например/, заради по-трудното и изнервящо паркиране.
Северозападна България-Видин, Враца, Монтана, Вършец, Белоградчик, Козлодуй...Има и няколко много красиви пещери в района, ако сте фенове.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Карлово, Калофер, Сопот, Копривщица, Панагюрище, Оборище.
Или малко по-далеко: Смолян, Пампорово, Стойките, Девин. Или Смолян и пещерите наоколо, плюс село Могилица.

Мерси! Първият маршрут сме го правили няколко пъти, втръснал ни е Wink
Вторият е супер, но за лятото. Пропуснах да кажа, че ще пътуваме около 3 март и още няма да е достатъчно топло, така че планинските дестинации отпадат.
Иначе към споменатите добавям и Чепеларе- не, че има кой-знае какво да се гледа там, но е прекрасно и уютно градче.

Северозападна България-Видин, Враца, Монтана, Вършец, Белоградчик, Козлодуй...Има и няколко много красиви пещери в района, ако сте фенове.

Харесват ни пещери. Магурата и Леденика ли имате предвид?

# 47
  • Мнения: 667
Аз също
влизам с питане. Предложете ми маршрут за около 3-4 дни, на не повече от 200-250 км.от София. Да има какво да се гледа във всяко населено място и да се пренасяме в следващото /идеята е по 1 ден на всяко място и да се преместим/. Отделните места да са на разстояние до 50 км, че не ми се пътува много Wink
Харесваме музеи, харесваме и археологически забележителности. Обикновено правим по 1-2 "тегела" и в населеното място, да разгледаме центъра. Затова търсим места, в които има с какво да се запълнят поне 4-5 часа в разглеждане.
Предпочитаме да избягване големите градове /като Пловдив например/, заради по-трудното и изнервящо паркиране.
1. Велико Търново, Габрово и Етър.
2. Златна Панега (екопътека), пещерата Проходна, Плевен (панорамата, исторически музей), Ловеч(зоологическата градина, Крушунските водопади, Деветашката пещера), Троянския манастир.
Това са сравнително малки градове, където сме нямали проблеми с паркирането.

# 48
  • Мнения: 359
Аз също
влизам с питане. Предложете ми маршрут за около 3-4 дни, на не повече от 200-250 км.от София. Да има какво да се гледа във всяко населено място и да се пренасяме в следващото /идеята е по 1 ден на всяко място и да се преместим/. Отделните места да са на разстояние до 50 км, че не ми се пътува много Wink
Харесваме музеи, харесваме и археологически забележителности. Обикновено правим по 1-2 "тегела" и в населеното място, да разгледаме центъра. Затова търсим места, в които има с какво да се запълнят поне 4-5 часа в разглеждане.
Предпочитаме да избягване големите градове /като Пловдив например/, заради по-трудното и изнервящо паркиране.

Плевен - Ловеч-Крушунските водопади
Габрово-Етъра-Боженци-Велино Търново (точно на 250км) - пещера Бачо Киро (май се казваше? До Дряново)

Аничка, писали сме заедно Simple Smile

# 49
  • Мнения: 301
Карлово, Калофер, Сопот, Копривщица, Панагюрище, Оборище.
Или малко по-далеко: Смолян, Пампорово, Стойките, Девин. Или Смолян и пещерите наоколо, плюс село Могилица.

Мерси! Първият маршрут сме го правили няколко пъти, втръснал ни е Wink
Вторият е супер, но за лятото. Пропуснах да кажа, че ще пътуваме около 3 март и още няма да е достатъчно топло, така че планинските дестинации отпадат.
Иначе към споменатите добавям и Чепеларе- не, че има кой-знае какво да се гледа там, но е прекрасно и уютно градче.

Северозападна България-Видин, Враца, Монтана, Вършец, Белоградчик, Козлодуй...Има и няколко много красиви пещери в района, ако сте фенове.

Харесват ни пещери. Магурата и Леденика ли имате предвид?
Да, а също и Венеца.

# 50
  • Мнения: 1 725
Идва ваканция и търся идеи за 10г в Северозападна и средна Северна България по специално.

Последна редакция: ср, 22 мар 2023, 01:56 от Не се сърди, човече

# 51
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Здравей.На първо място е Белоградчик и крепостта.Много красиво и магическо място.Видин и крепостта “баба Вида”,село Фалковец има много интересни скали около реката,Пещерата “Магура” край Белоградчик ,Пещера “Венеца” край Орешец,Пещера “Леденика” до Враца.Водопад “Дуршин скок” край Копиловци.Вършец и “ Иванчова поляна”,село Балювица известно с лековития си извор и екопътека.Етрополски водопад,Вазовата екопътека край Бов-бовска скакля.Много и наистина интересни места има.Ние си обичаме Белоградчик и всяка година ходим поне по 3 пъти до там.Винаги има какво да се види,все ще остане някоя скала необиколена.

# 52
  • Мнения: 1 410
Здравейте,
Моля да споделите интересни места около сандански. Миналата година бяхме там и обиколихме града, ходихме до водопада. За тази година се чудя къде да ги заведа. Моля за идеи, до около 50-60 км от Сандански. Благодаря предварително

# 53
  • София
  • Мнения: 2 141
aya_2012, Мелник и Роженския манастир, Рупите + Хераклеа Синтика, Самуиловата крепост до с.Ключ.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 11:45 от Соник

# 54
  • Мнения: 2 836
За Варна - Делфинариум, Аквариум, Планетариум, морската градина с детски кътова. Също има музей на Подводницата (ако не бъркам)
За Бургас - Планетум (детски музей), Лунапарка в морската градина, авио музей (Сарафово).
Търся препоръки за места в Пловдив и около Пловдив - подходящи за закрито (при лошо време) и открито ❤️

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 776
За Варна - музея на подводницата и музея на стъклото. Историческия музей, Музеят на Вл Варненчик ( особенно когато разиграват битката)

# 56
  • Мнения: 1 725
А около Вършец и Берковица? Планирам да посетим и ни изпратиха инфо от хотела за конна база за деца и рафтинг. И двете изглеждат добра идея.

# 57
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 776
рафтинг в момента е много студено

# 58
  • Мнения: 667
За Пловдив - на закрито-Малката Базилика, Природонаучния музей , на открито - Античния театър, площад Джумая, Гребна база, около Пловдив има и доста конни бази, където детето може да се качи на пони/кон е зависимост от години и килограми, Ранчо "Дивия град", Бачковски манастир и/или Араповски манастир, Асенова крепост. Това на пръв прочит.

# 59
  • Мнения: 447
А в Котел и Жеравна нещо интересно за децата има ли, имаме идея около Гергьовден за там, но не съм сигурна дали на децата ще им е интересно.  На по 8г и 4г са, батко то харесва всичко, от музеи до природни забележителности,  малката й е все тая общо взето Grin

# 60
  • Мнения: 6 925
И аз се включвам да ви чета.
Миналото лято малко след като направи 2,6 решихме само за уикенда да отидем до Трявна и следващия месец до Стара Загора.Ние сме от Бургас търсихме нещо по наблизо. Тя беше на ясла,аз се върнах на работа затова само уикенда...Всичко ставаше на момента петък я взимам от ясла съответно трябва да е здрава,търся, звъня и запазвам и събота тръгваме 😁🙈
Сега искам може би малко по далеч мисля си за Девин 🙄🙄

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 3 580
Котел - природонаучния музей, не е голям, но е интересен на децата. Имаше и малък исторически музей май, отдавна не съм ходила и съм забравила. За Жеравна се сещам само за къщата - музей на Йовков.

# 62
  • Мнения: 447
Надявам се около датите, които сме решили да е хубаво времето и да направим хубава разходка из Котелския край. Чувам за някаква еко пътека, но като идем на място ще разучим повече. Едното от семействата с които ще сме са запалени туристи, да не казвам маниаци Joy та ще се лепнем здравата за тях и където те там и ние

# 63
  • Мнения: 321
За Пловдив - на закрито-Малката Базилика, Природонаучния музей , на открито - Античния театър, площад Джумая, Гребна база, около Пловдив има и доста конни бази, където детето може да се качи на пони/кон е зависимост от години и килограми, Ранчо "Дивия град", Бачковски манастир и/или Араповски манастир, Асенова крепост. Това на пръв прочит.
Чудесни предложения. Мога да добавя още само Музей на авиацията.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
За Пловдив - на закрито-Малката Базилика, Природонаучния музей , на открито - Античния театър, площад Джумая, Гребна база, около Пловдив има и доста конни бази, където детето може да се качи на пони/кон е зависимост от години и килограми, Ранчо "Дивия град", Бачковски манастир и/или Араповски манастир, Асенова крепост. Това на пръв прочит.
Чудесни предложения. Мога да добавя още само Музей на авиацията.
Децата биха се радвали и на посещение на  Детската железница и Пеещите фонтани.

# 65
  • Мнения: 1 725
Прочетох с интерес рекламата тук на почивки в  Casa Art. Има ли други почивки в подобен формат - организирани занимания за деца през ваканцията?

# 66
  • Мнения: 1 856
Включвам се и аз в темата за идеи за предстоящата ваканция. Мисля си за Северозападна България, или може би нещо Дунавско.

За Пловдив също Голямата базилика, отпред има и детска площадка. При хубаво време - въжен парк в Лаута,  Стария град, има улица на занаятите и горе до Небет тепе или Бунарджика до Альоша.

# 67
  • Мнения: 2 489
В Пловдив за деца - Детската железница. Единствена в България. В сайта на общината можете да видите разписанието на влакчетата. В понеделник и вторник не работи.

# 68
  • Мнения: 5 018
обърках темата и трия.

Общи условия

Активация на акаунт