Математически турнири 1-4 клас. Тема №50

  • 86 066
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 709
Мисля, да заведа най-малкия да се пробва на Принца. Като за първо състезание е добре. Наистина е добра организацията. Батковците ще са на Прегледа, ако не се лъжа.
Като видях разпределението по стаи на децата за събота, ми направи печатление, че сякаш са малко повече от колкото на олимпиадата.

# 31
  • Мнения: X
Нормално. За областен на НОМ трябва да се класираш. За ПМС - само да се запишеш.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 339
Да, за Варна са около двойно повече. Но предполагам, че ще има и известен брой неявили се, предвид факта, че доста деца са се записали самосиндикално и защото е безплатно, а не защото им е важно за класиране/прием някъде.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 123
А в София провежда ли се Малкият принц и къде?

# 34
# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 519
Чудех се дали да споделя, защото аз бях шокирана. Квестор на Кенгуруто ми разказа как се наложило да чете заедно с други квестори задачите на децата в първи клас, защото не се справяли. После стигнали и до второкласниците , защото и те имали затруднения в прочитането. Имаше и изречение от рода- като им обясниш каква е логиката и те се справят и я решават. В края на състезанието и зам.-директорките влезли да помагат. Но така и не стигнали до последните задачи, нямало време. Резултатите били трагични. Онемях. Столично училище, в краен район. Не съм му виждала изнесени резултатите някъде.

# 36
  • Русе
  • Мнения: 359
За колко време излизат резултатите от "Математика без граници"? Дъщеря ми е 1 клас и още вълнението и нетърпението са големи при нас.

# 37
  • Мнения: 3 071
Чудех се дали да споделя, защото аз бях шокирана. Квестор на Кенгуруто ми разказа как се наложило да чете заедно с други квестори задачите на децата в първи клас, защото не се справяли. После стигнали и до второкласниците , защото и те имали затруднения в прочитането. Имаше и изречение от рода- като им обясниш каква е логиката и те се справят и я решават. В края на състезанието и зам.-директорките влезли да помагат. Но така и не стигнали до последните задачи, нямало време. Резултатите били трагични. Онемях. Столично училище, в краен район. Не съм му виждала изнесени резултатите някъде.
Искрено се развеселих, защото живо си представих ситуацията. Вижте сега, положителното е, че квесторите и зам. директорите са нямали проблеми  (поне) с прочитането.

Продължават да излизат телефони на деца. Като видяхме протоколи става ясно за среднограмотен човек, че бланката иска телефон за връзка с училище, а не лични телефони на първолаци. Чудя се се какви резултати ще даде тест за четене с разбиране и функционална грамотност, например, на заетите в образованието.

# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 232
Трябва да се споделят тези неща, макар да няма полза.
Според мен когато има такова драстично нарушаване на правилата в някое училище, в него не трябва да се провеждат състезания.
но никой не ме пита Simple Smile Simple Smile Simple Smile

вече писах как в едно училище бабата (учителка в това училище) влязла в стаята по време на състезанието, седнала до детето и казала, че е решават заедно. Simple Smile
чакам да излезе резултата, да разбера как се е справила бабата.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 11:04 от st. Dobri

# 39
  • Мнения: 2 352
За колко време излизат резултатите от "Математика без граници"? Дъщеря ми е 1 клас и още вълнението и нетърпението са големи при нас.
След два-три дни до седмица обикновено. Тъй като излизат във ваканция - не се знае.
Това отношение към състезание е идиотско. Кого лъжат?

# 40
  • Мнения: 3 071
Остави състезанията, как ти действа идеята, че детето ти (може би) е обучавано от човек интелигентност, позволяваща да е изпратен за квестор на състезание, очевидно незнаещ значението на думата и ролята си в цялата работа и внезапно достигащ до прозрение от вида: "като им обясниш логиката и те се справят и я решават".

Не е сложно да се намалят тези неща. В един град имаше онлайн записване. Като си попълниш училището във формата, drop-down менюто ти дава да избереш училище за явяване без твоето и така. Нямаше да е по-сложно от отделяне на задачи и излизане на протоколи на два пъти и прочие глупости.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 10:37 от solnichka

# 41
  • Мнения: 2 285
Благодаря за полезната тема!
Тъй като обобщено класиране за ЕК така и не излезе, надявам се поне класираните за нац. кръг деца, в крайна сметка да са подредени по резултати, а не по азбучен ред. Mr. Green Rolling Eyes

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Излязоха резултатите от Московската олимпиада за 4 клас - само две българчета, но с първи и трети диплом. Браво!

# 43
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 232
Излязоха резултатите от Московската олимпиада за 4 клас - само две българчета, но с първи и трети диплом. Браво!

малко се чете в тая държава. Simple Smile
Wink пък и се пропуска важна информация Simple Smile

Цитат
В списке пока указаны не все призеры из Болгарии и Ижевска

# 44
  • София
  • Мнения: 3 123
За колко време излизат резултатите от "Математика без граници"? Дъщеря ми е 1 клас и още вълнението и нетърпението са големи при нас.
Ако се е явила в ДАНИС - след 2.04 резултати.Иначе за всички - след 13.04.

Общи условия

Активация на акаунт