ВИП отделение към АГ болница Варна

  • 50 112
  • 800
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 5
Благодаря 😁

# 361
  • Мнения: 298
Каква е практиката с ваксините в АГ - по точно инжектират ли витамин К на новородените, както и имуноглобули при майка с хепатит Б или трябва сами да им ги купим и да им занесем  при условие, че искаме да бъдат инжектирани?

# 362
  • Мнения: 574
Дано не бъркам, но vit. К се дава на капки и в епикризата на моето дете мисля, че има описан прием на vit. K, както и препоръка, същия да се завърши с  приема в не помня кой ден при личния лекар. А за имуноглобули нямам никаква представа. 

# 363
  • Мнения: 25 757
Каква е практиката с ваксините в АГ - по точно инжектират ли витамин К на новородените, както и имуноглобули при майка с хепатит Б или трябва сами да им ги купим и да им занесем  при условие, че искаме да бъдат инжектирани?
Ако майката е болна от хеп Б или друго сериозно заболяване, редно е да обсъди с лекаря си преди да постъпи за раждане.
Вит К слагат на бебето, да.

# 364
  • Мнения: 6
Момичета има ли някоя, която е раждала секцио по метода Щарк? Главно ме интересува и попринцип със спинална упойка дали се усеща по време на самата операция придърпване, напрежение или нещо друго? Много ли е неприятно? Задължително ли е в болницата да ти направят клизма, понеже бях чула, че на една позната са й казали, че може и вкъщи да си я направи?

# 365
  • Мнения: 988
По време на операцията със спинална анестезия се усеща само и единствено натиск, дърпане и разтрисане. Не е нищо страшно. Успех!

# 366
  • Мнения: 25 757
Със спинална бях и НЕ съм усетила нито натиск, дърпане, разтрисане, нищо.
За клизмата питайте вашия лекар, а не познати. Всеки практикува различно.

# 367
  • Мнения: 988
Досега не съм чул жена да не е усетила натиска в момента, в който вадят бебето. Това имах предвид 🙂 докато вадят бебчето се усеща през останалото време не.

# 368
  • Мнения: 25 757
Досега не съм чул жена да не е усетила натиска в момента, в който вадят бебето. Това имах предвид 🙂 докато вадят бебчето се усеща през останалото време не.
Аз не усетих нищо. Дори по едно време питах кога ще я извадят и анестезиолога ми каза, че бебето вече се снима с баща си. Дори не усетих и инжекцията с която обезболяват мястото за спиналната. Д-р Али беше моя анестезиолог. Оперираха ме Танев и Мирчева на 7 ет.

# 369
  • Мнения: 7
Въпрос оф топик - някой да има координатите на фотото, които снимаха на изписването? Явно са сменили фирмата и сега са други..

# 370
  • Мнения: 1 472
Може да си извикате и Ваш фотограф. Аз си извиках мой. Никой не ме задължи да ползвам от там или да прави проблем.

# 371
  • Мнения: 298
Някой има ли информация какви са актуалните цени за раждане, когато е не по здравна каса и без ЗО. Също така и поставяне на ваксина против хепатит Б+имуноглобулин, както и вит. К?
Какви са и цените за преглед (вкл. ехограф)?

# 372
  • Мнения: 25
Момичета, може ли да ми кажете къде чака таткото по време на секциото. Предната седмица бях на отворените врати но забравих да питам. И също така пакета памперси и мокри кърпички ги даваме заедно с пелените при приемането ни. За стаята ще взема още един пакет с мокри кърпички, но се чудя памперси дали да взема също. Приготвих едно одеало за стаята защото не знам как ще ми донесът бебчето, чаршафче дали да му взема....
Съвсем се обърках вече 🙄🙃😅😅😅😅.

# 373
  • Мнения: 2 113
Момичета, може ли да ми кажете къде чака таткото по време на секциото. Предната седмица бях на отворените врати но забравих да питам. И също така пакета памперси и мокри кърпички ги даваме заедно с пелените при приемането ни. За стаята ще взема още един пакет с мокри кърпички, но се чудя памперси дали да взема също. Приготвих едно одеало за стаята защото не знам как ще ми донесът бебчето, чаршафче дали да му взема....
Съвсем се обърках вече 🙄🙃😅😅😅😅.

Здравей. За бебчо, докато не е при теб приготвяш: 15 памперса,мокри кърпи, пелени. В отделна торбичка за теб за реанимация: 2 води в спортна бутилка и 2 шоколада без ядки.
За стаята после: 20 памперса, мокри кърпи, еднократни подложки, пелени, чаршафче, дрешки, хавлийка за теб и за бебче, одеалце.

# 374
  • Мнения: 25 757
Таткото стои в родилна зала, или пред операционната. Може и в стаята на майката да чака.
ММ беше в родилна и е гледал като са донесли, измили и повили бебето, след което са му я дали за снимки.

Общи условия

Активация на акаунт