Пролетта носи радост голяма, НОЕМВРИЙЧЕ расте под сърцето на мама!

  • 36 195
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 980
Ellie, след храна ли ги пиеше? Аз засега нямам никакви усещания.

# 736
  • Мнения: 80
Аз като чета как всички масово пият витамини се замислям.Аз съм в 11+ седмица и доктора ми каза само мета фолиевакиселина да пия.Но още не са ми правени пълни кръвни изследвания може би след тях ще ми изпишат.
 Понякога имам силни мускулни схващания ниско долу и ми изписа по една таблетка дневно но-шпа за 10 дни.

# 737
  • Мнения: 80
{Frozen} благодаря. За сега ще се въздържа от ФБ , че не всички знаят още 😉

# 738
  • Варна
  • Мнения: 298
Аз с първата си бременност от 3м започнах да пия тези: Прегбакеър + омега 3 https://sopharmacy.bg/vitabiotics-pregnacare-plus-omega3-56tabl.html , а със втората никакви не пих през цялата бременност понеже доктора ми хич не ги харесва. Той само повтаряше повече плодове, зеленчуци... допълнителна химия - не! Ами - жива и здрава ми се роди! Храних се обаче много здравословно!

Сега се чудя дали въобще да пия или не, но този път хич не ми е хубаво менюто - само тестени неща... нито месо, нито риба - ужасни са ми на вкус! Добре, че плодове ям поне..

Иначе сега видях голяма реклама и мн брошури на тези витамини в болницата, докато лежах.
https://sopharmacy.bg/merck-femibion-1-30tabl.html

# 739
  • Мнения: 2 173
Fee, добре дошла. И аз съм между двете теми, по мои изчисления терминът ми трябва да е на 1 ноември. Но,тъй като най-вероятно ще раждам пак секцио, ще влезем октомври. Но, оставам тук. Simple Smile

Деси, написах пренатест в интернет и това ми излезе. Не съм правила и не съм се интересувала сериозно. Знам, че е около 1000лв. Но, мисля (не съм сигурна, някъде ми е попаднало като инфо), че цената на този вид генетични изследвания зависят от това за колко вида увреждания се правят. Този, който аз съм цитирала е за Даун и пол. Предполагам, че ако включва повече компоненти ще е по-скъпо.

Момичета - ЛИДЛ понеделник, дрешки за бременни на добри цени.  
https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.210579997.921574681.1524112724 … iew/flyer/page/11

На 9стр.

ПП: днес съм на ФМ, а утре ще давам кръъв в Майчин дом за БХС, стискайте ми палци, че съм се _+#;@!!#;# от страх.

# 740
  • Мнения: 380
Момичета, можете ли да добавите и мен във Фб групата? Пишете ми ЛС моля:)

Хубав ден! Heart

# 741
  • София
  • Мнения: 1 121
KikiMoon, да ти призная не си спомням, но беше според инструкциите. Моят стомах е по-чувствителен, не всичко му понася, та той е виновен, не самите витамини Simple Smile

ЯННА, стиснати палци за утре! Аз също видях брошурата на Лидл и съм се насочила към сутиените, нищо че са за кърмачки Simple Smile Не знам дънките дали няма да запарват в топлото време горе на корема...

# 742
  • Мнения: 2 173
Имам дънки с такова, но то е толкова тънко,че се разтегна и ми падаше, което пак ме устройваше, защото дупарата беше достатъчно голяма да ги държи горе. Не ми е било запарено.

# 743
  • Мнения: 80
ЯННА и аз ходих днес на БХС в Майчин дом.Лесно е за ориентиране има табели през целият коридор.Дано не те е страх от игли. На мен нещо не ми нацелиха на лявата ръка вената и трябваше и дясната да дупчат. Аз бях към 8:15 там една от първите и минах бързо, но след мен доста се понатрупаха .
   Като четох днес мненията за БХС доста се притесних и почвам да се замислям за Пранатеста, но все пак ще изчакам първо да ми кажат резултата от Майчин дом.
   А как преценявате колко ще ви порасне корема, за да си купувате още от сега дрехи за бременни ? Моята обиколка е само 80 см. все още , а за гърдите да не говорим идея си нямам колко ще пораснат .Rolling Eyes

# 744
  • София
  • Мнения: 3 716
Аз мисля да се доверя на лекарката по ФМ и на БХС, пък недай Боже ако резултата ми е под 2500 ще мисля вариант за амниоцентеза или пренатест.
Относно витамините пия Прегнакеър Макс, защото такива имаше в аптеката. Следващите не знам дали ще са пак Макс, но със сигрност ще са Прегнакеър, тъй като са ми препоръчани от 4 раждали приятелки.

# 745
  • На север
  • Мнения: 1 377
Чудя се защо в Бг въобще го правят този скрининг. Толкова много мами се оплакват, че е дало грешно. Аз ще си правя само една фетална и ще е в 19та седмица. Стана ми малко мъчно за момичетата, които ни напуснаха. Sad Дано следващият път всичко да е наред с тях. Иначе аз последните дни се чувствам супер. Освен че не спя вечер, а през деня и тотално си прецаках режима. Иначе все едно не съм бременна. Нито ми се гади, нито болки. Дори гърдите ми не наболяват само като спя един два пъти. Имам и повече енергия. Не знам дали има общо с новата диета. Вчера получих козметиката от Амазон за бременни и за сега пробвах само гела за почистване на лице, който е срещу излизане на пъпки и съм много доволна. Simple Smile Много е приятен с аромат на лимон. Може да се ползва и като маска пише. Вие вече мажете ли се за стрии? Ако да къде и кога? Аз нямам опит и приемам съвети. За витамините да ви кажа предният път пиех витамини за бременни и не знам дали си въобразявах, но ми прилошаваше след като ги пиех. Сега пия само фолиева, витамин Д и витамин Б12. Вторите две имам дефицит и за това. Мисля да си поръчам и добавки на Аквасорс. Искам нещо, което е добре за бременни и помага при диабет. Имам добър опит с тези добавки. Simple Smile

# 746
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз витамини пия - мета Б9, метил Б12, вит. Д, други за сега нямам планове да взимам.
Мажа си гърдите само с едно кремче на Мустела за бюст, че доста порастнаха в началото и ме е страх да не се нацепят от сега. В жегите не знам как ще се клепам, честно казано, хич не обичам...
Woman in red, радвам се, че се увстваш по-добре! Все така да си Simple Smile

# 747
  • Мнения: 647
Ух милички. Много съжалявам за лошите новини.
Но силно ви стискам палци скоро да сте на линия отново. И този път до финал.
И аз с това зацапване се моля,още 2 седмици всичко да е наред и да се махна от този период и да се пооспокоя.
А за пренатеста питах,защото тук в Англия явно само него правят. Но нищо не пише за пари. Дано всичко да е наред с бебоците ни. И да си ги гушкаме на зима.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 22:27 от Kamache.yo

# 748
  • Lovech
  • Мнения: 31
И с първата бременност и сега пия Pregnacare original и съм си доволна от тях.

# 749
  • Мнения: 4
Здравейте момичета , още от начало следя групата но досега все се страхувах да пиша. Понеже и аз като някой от мамите живея в Англия и ще раждам тук , вчера бях за първи път на консултация при моята midwife и след 3седмици съм на скриниг за тези синдроми на Даун и още други два. Общо взето ми обясни че имам две възможности безплатния от nhs с който гледат бебето на скана или кръвен тест harmony prenatal test на стойност от 350£ с точност над 99%.

Общи условия

Активация на акаунт