Градинарство – моето хоби 20

  • 78 566
  • 766
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 2 995
Жалвах ви се, че вистерията ми върви бавно, но то не било без причина - тези дни ми изкара три цвята, а е само на 80 сантиметра от земята 😊

Признавам си, че преди това тайничко я поофъках да намаля броя на разклоненията.

# 511
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
без снимка?
не се приема. Simple Smile Simple Smile Simple Smile и ние трябвеа да се порадваме.

# 512
  • Перник
  • Мнения: 4 863
По принцип разсада се пикира на две същински листенца (все пак не съм сигурна, защото си купувам готов). Една колежка беше си насадила от семка,стоеше на перваза в службата, и на третата година даже роди лимон!

Open Mouth А аз съм чувала, че цитрус, насаден от семка не ражда. Сега се амбицирам да си отгледам лимонче Simple Smile

# 513
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
и аз така бях чувала. трябвало да се ашладиса с калем от раждащо растение.
много полезна информация. Благодаря. Simple Smile сега и аз ога да опитам с мандаринки например. Simple Smile

# 514
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И ние бяхме много изненадани, може да му е повлиял благотворния въздух на Нефтохим или знахарските  способности на колежката (за всяка болка предлагаше лечение Simple Smile ) Но си е факт. Сега като казахте, започнах да търся инфо, наистина от семка не дават плод толкова бързо. Но дава. Да кажем, че не помня добре, и е било четвърта година, но не повече.
Да не би да ги ашладисват заради сорта?
П.С. Прочетох , че дават след третата година, а в същото време пишеше, че семеначета може изобщо да не родят. Затова се прави и ашладисването, за да раждат и лимонът да е с добри качества (както овошките)
Аз имам опит с една нектарина, която поникна зад оградата, и съм сигурна, че ние сме хвърлили костилка преди 8-9 години (наблизо се хранехме). Нектарината тази година беше отрупана с плод, и той беше точно като на ашладисаната ни. Вярно, че й трябваше повече време, за да роди. Даже порасна повече за по-кратко време, а нито е поливана, нито торена, нито пръскана. Това идва да покаже, че понякога мъчим дърветата с грижите си Grinning

Последна редакция: пт, 06 юли 2018, 13:37 от Ljuboznatelna

# 515
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
хахаа!
колежка, която всичко знае и може мога да намеря, но Нефтохимския въздух...
Simple Smile

# 516
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Остави това, ами на всичко отгоре беше върху перваза, който е върху парното. А доколкото знам зимата цитрусите предпочитат да са на хладно.
Анти всички правила Grinning
Аз тогава, признавам си, изобщо не се интересувах от цветя. Да знаех да му обърна повече внимание Simple Smile

# 517
  • Мнения: 6 894
Аз сум гледала лимони и мандарини от семка с години - не раждат. А пред блока има праскова, явно от костилка, ражда едни дребни диви плодчета и не могат да узреят, падат още на зелено.

# 518
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
при нас прасковите от костилка станаха точно като майчиното дърво - едри, сочни и много ранни. Simple Smile

кайсиите са тези, които каквото и да боднеш излиза зарзала. Simple Smile

# 519
  • Мнения: 813
 Само да пораснат, да се запазят, ще ги ашладисам, голям мерак са ми. Имам едно голямо дърво и едно малко около 40см, тази година го купих и си личи, че е ашладисвано.

# 520
  • Мнения: 751
И ние имаме лимонче от семка, не ражда.

# 521
  • Мнения: 781
при нас прасковите от костилка станаха точно като майчиното дърво - едри, сочни и много ранни. Simple Smile

кайсиите са тези, които каквото и да боднеш излиза зарзала. Simple Smile
А костилката на прасковата направо в земята ли я посяхте или първо  саксийка?

# 522
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
направо в земята. добре окопана с правата лопата, почистена от бурени и корени. засяхме ги есента, пролетта се показаха стръкчета. плевене, поливане, пазене...
на по-следващата есен (две години след засаждането) ги преместихме на постоянните места.

пробвахме и с кайсия - не стана като майчиното растение. плодовете бяха дребни, с много конци, но пък ароматни.

# 523
  • Мнения: 781

на по-следващата есен (две години след засаждането) ги преместихме на постоянните места.
.
О значи могат и да се местят Simple Smile чудесно, ще пробвам Simple Smile Благодаря много!

# 524
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Simple Smile и от пазара да го купиш пак го местиш.
търпят пресаждане като са по-малки. Simple Smile
ние го правим есен, да имат време да свикнат на новите места.

Общи условия

Активация на акаунт