Градинарство – моето хоби 20

  • 78 568
  • 766
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 5 883
Аз не споря, пиша и показвам как съм процедирала, също след съвет от специалист. Аз не съм такъв, няма как да си го съчиня.

# 541
  • Мнения: 14 790
Аз също писах преди време,че имаме същия проблем. След еднократно пръскане се оправи,някакво прахче беше взел човека,дето пръска. Сега пак го нападнаха и изядоха. А така хубаво беше тръгнал,с нови листенца. Много се замисляме дали да не го отрежем и изкореним,защото малката е все по двора,пипа,къса си от него и е опасно. А от тези гъсеници няма как да се отървем. Те идват нови и нови...

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 144
Здравейте, днес напръскахме с НАСА по тревата на тротоара и вкъщи по пътеките. При вас кога има резултат?

# 543
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Всеки плевел по различно време. За троскота са нужни към 2 седмици, за да изсъхне напълно. Някои пожълтяват още на трети ден.

# 544
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Здравейте, днес напръскахме с НАСА по тревата на тротоара и вкъщи по пътеките. При вас кога има резултат?

С тая НАСА , да не се чудиш после що ти се вджуджостват и съхнат овошките , доматите ???
Като си напръскала се приготви да си циментираш затревеното по пътеките . Само това е спасението.
Иначе си без плодове и зеленчуци , поне 2 години.

# 545
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
И аз си мислих че съм се справила с чемширения молец , но уви . Заплеснах се с други работи и то след 3 пръскания .Мислех че съм се справила , но уви. Чак ми се плаче , като видях  последния път.
Имам малки пиленца и те много обичат да ровичкат под чимшира , всяка вечер ги броя да не би някое да е дало фира. Промушват се някъде и  ядат падналите гъсеници. Т"ва кокошките са големи любители на гъсеници , и други гадинки ,  даже пеперудите гонят.

# 546
  • Мнения: 6 894
И аз си мислих че съм се справила с чемширения молец , но уви . Заплеснах се с други работи и то след 3 пръскания .Мислех че съм се справила , но уви. Чак ми се плаче , като видях  последния път.
Имам малки пиленца и те много обичат да ровичкат под чимшира , всяка вечер ги броя да не би някое да е дало фира. Промушват се някъде и  ядат падналите гъсеници. Т"ва кокошките са големи любители на гъсеници , и други гадинки ,  даже пеперудите гонят.

Вземи огради чимширите с мрежа, през която да не могат да минават малките пиленца и пръскай.  Само това е спасението. Даже сложи мрежата по-далеко, че да не се натровят.

# 547
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
Здравейте, днес напръскахме с НАСА по тревата на тротоара и вкъщи по пътеките. При вас кога има резултат?

С тая НАСА , да не се чудиш после що ти се вджуджостват и съхнат овошките , доматите ???
Като си напръскала се приготви да си циментираш затревеното по пътеките . Само това е спасението.
Иначе си без плодове и зеленчуци , поне 2 години.
Пръскам с НАСА вече 2ра година, плодове и зеленчуци имам в изобилие. Пръскаме по пътеките, покрай оградите. Няма проблеми никакви. Тоталните хербициди не са подходящи само, ако се пръска място, което ще се сее. Тревата /плевели/ тази година я пръскам 2 пъти и пак си никне, изобщо не я бърка пръскането - като я напръскаш, гори и след месец-два пак си никне и расте като луда. Овошките над нея са си супер, естествено пазя листата и не пръскам, ако е ветровито.

# 548
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Хубаво , да не влезеш след годинка, две да питаш с какво да пръскаш за да имаш и овошки и доматки.
Отговора ти го давам още днес.  С нищо , нищо не помага.

# 549
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 761
С Глифозат съдържащи препарати пръскам аз лично от 8 години -Раудъп, Глифос, Глифоган. Миналата година пръсках с НАСА, тази също, тоест вече 2 години. Повтарям - само около оградите, пътеките и на улицата, не покрай зеленчуците или там, където ще се сее, по вадите, по които върви водата за поливане, също не. Около овошки и лозя няма никакъв проблем, само не се пръска във вятър.
Тези препарати навлизат в растението само и единствено през листата, така че когато няма листа и около лозето пръскам спокойно.

# 550
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
може би рорик бърка НАСА с друг препарат - Арсенал например.
след Арсенал трева не никне, а засаденото и след 5 години не тръгва. от ЕЖК е - аз не съм опитвала такива страхотии.

наса е тотален листен хербицид Wink минава през листата към корена, не обратно.
не се натрупва в почвата Simple Smile

# 551
  • Мнения: 751
Здравейте, копирам си въпроса и при вас. Взех си 2 камелии, които не са много големи, може би 20-30 см. Според вас трябва ли да ги пресадя сега, в кашпи ли да ги пресадя или направо на двора? Купила съм кисела почва, понеже четох, че обичат, и тор за кисела почва, но не знам какво ще е най-добре за тях. В момента ги държа отвън, на слънце са до обяд, после на сянка.

# 552
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 743
Здравейте, копирам си въпроса и при вас. Взех си 2 камелии, които не са много големи, може би 20-30 см. Според вас трябва ли да ги пресадя сега, в кашпи ли да ги пресадя или направо на двора? Купила съм кисела почва, понеже четох, че обичат, и тор за кисела почва, но не знам какво ще е най-добре за тях. В момента ги държа отвън, на слънце са до обяд, после на сянка.
Аз имам камелии във вази. Не съм пресаждала. Държа ги на северо-западната страна на къщата. От време на време поливам с вода,в която слагам чашка оцет. Не меря точно колко на колко,но поливам с лейка от 3 литра.
 Не мисля,че летният сезон е подходящ да пресаждаш. Но, аз все пак разсъждавам от гледна точка на нашият климат,който през лятото е Ужасен:cry:

# 553
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Хубaв ден! Flowers Rose

# 554
  • Мнения: 1 485
Да ви се оплача - от големите дъждове мушкатите и дъвките ми изгниха..... Сега съм в процес на подновяване. Добре, че мястото от където купувам ме познават вече и ми запазват хубавите, защото в това време хубавите цветя са кът, но много ме е яд. Миналата година пак имах поражения, но тази вече са много. Единствено съндъците, които са под други и имат малко завет са се запазили. Вие имате ли такива проблеми?

Общи условия

Активация на акаунт