Мисед аборт, инсулинова резистентност и дилема време ли е за бебе?

  • 2 644
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Аз съм на 28 години, през 2016 октомври направих мисед аборт (с кюретаж). Това ми беше първа бременност, желана и чакана, но съдбата реши друго. Имаше много лъжи по пътя до аборта, затова и сама не съм наясно какво се случи. Уж имах потвърждение за нормално развитие на бременността до 13 г.с. (ходих на 5 прегледа), но сърце не видях, съмнявах се за доброто развитие и честите прегледи, както и знаех какво значи мисед аборт на направлението от АГ, но докато в болницата не казаха попълвай документите, ще правим аборт – всичко беше нереално. Няма да описвам мъката и болката, емоционално мисля че закрепих положението, щом на моменти си представям малко сладко бебче, НО не зная дали сама не се съботирам.
Тази конспирационна теория ми изникна наскоро, защото след аборта естествено ходих на гинеколог няколко пъти, правихме различни изследвания, за хормони, токсоплазмоза и т.н. което не беше в норма, лекувахме с хапчета (като ниският естрадиол). Стигнах до среща с ендокринолог, който каза че имам инсулинова резистентност и трябва да пия Неоформин 3 месеца + диета + движение.
Днес стават 8 месеца от лечението ми с неоформин, къде постоянно (3 пъти на ден по 2 хапчета), къде не толкова. Спорт и движение ми липсват, въглехидрати обичам. Висока съм 165см, последно бях 75кг. Ясно ми е че сама съм си виновна за визията и може би с правилната диета и спорт ще спра и хапчетата, НО въпроса ми е колко може да ми пречи това за забременяване, след като юни месец бях с добри резултати освен инсулина, преди новия опит ще направя пак тестове за хормони?
Не ме разбирайте погрешно, не искам да предпочета яденето пред бебе, мисля че още ме е страх да опитам и затова някак се саботирам сама. Просто не знам какво да правя и накъде да тръгна? Да изчакам докато отслабна и задържа резултата, махна хапчетата и имам позволение от ендокринолог и гинеколог или да не се страхувам толкова и да пробвам сравнително скоро още веднъж без страх да имам бебче?
С ММ сме заедно от 13 години, не знам дали има някакво значение, но да го споделя….
Моля да ме извините ако звуча много разпокъсано, но се развълнувах от идеята да пробваме скоро….
Всякакви коментари приемам и за причини за аборта (така и не ми потвърдиха че ИР е причината) и за изследвания и за хапчетата и за диетите и за позитивни истории на хора били в подобна ситуация….всичко! Благодаря ви!

# 1
  • София
  • Мнения: 983
Здравей, съжалявам за загубеното бебе, разбирам те прекрасно ,защото и аз съм с 1 мисед. Имам близка с ИР, забременя под лекарско наблюдение, с корекции в дозите на лекарствата и сега гледа малък, здрав разбойник; по време на Б. спазваше стриктно хранителният си режим и отслабна доста. В семейството ми има близък пак с ИР и след посещение на ендокринолог-диетолог също спазва много стриктно режима и резултатът не закъсня: намалява теглото си, чувства се по-енергичен и доволен. Според мен опитай, поне малко да ограничиш вредните неща и после тотално да ги изключиш - знаеш как действа сладкото, например, при ИР: бомба без закъснител, както и глутена, непозволените меса, алкохола, липсата на достатъчно изпита вода и поне 10000 крачки на ден! Трудно е, но не е невъзможно- направи го за себе си, а и всяко бебе има нужда от здрава майка, която да се грижи за него.
За причините за аборта: може и никога да не разбереш, но ако е "нещо", на което би могла да повлияеш/отстраниш, за да нямаш пак същата неприятна случка- намери си добър специалист, който да те наблюдава и съветва+мнение на ендокринолог и не чакай да отслабнеш (а това неминуемо ще се случи, като ти налучкат правилната доза лекарства и когато спазваш режима), за да правиш опити за бебе, а действай по същество.
Успех и дано скоро се прехвърлиш в отчетните!

# 2
  • София
  • Мнения: 11 772
Здравей,

Аз съм с ИР и мисед в 2013та, 2015та родих здраво и прекрасно детенце което стана на 3г ония ден.

Ще опиша на кратко моята история :

Кюретаж
Намиране на читав АГ, др. Коновалова в Щерев
Изследвания, всичко + генетични като там имам мутация на MTHR, за усовояване на ФК и Инсулинова резистентност,леко завишено ТСХ,  пих метаморфин+ диета
Висока съм 162, 55 кг
Имах и една биохимична февруари 2014та
Направихме  план с док, аспирин протект и дуфастон след овулация и при две черти веднага консултация с ендо и док
Забременях август 2014та

Веднага еутирокс, Фраксипарин и дуфастон и така до края и имах успешен финал

Иначе да, отслабваш, високия инсулин уврежда Яйцеклетката и от там проблеми, ап и фраксипарина са нужни з разреждане н кръвта, тъй като инсулина я сгъстява.

Има ли желание има и дете, ще стане, отслабвай!

# 3
  • Мнения: 84
Здравей, първо да кажа, че съжалявам за бебчето ти.
Сега обаче искам да ти вдъхна много кураж като ти разкажа моята история ( ще опитам накратко)
През 2013г. ми откриха ИР. Тогава тежах 90кг при ръст 176 и хич и нехаех. Цикъла ми обаче се удължи и тогава намерихме проблема.
Първо много се уплаших. Високи стойности на инсулина, голяма доза метформин и диета. Отслабнах няколко килограма, но бях непостоянна. От тогава до миналото лято сякаш не отдавах голямо значение на ИР. Да, изключих на 80% хляба, сладкото почти изцяло и стигнах до към 76 кг. И още трябваше да сваля!
Миналият август с мъжа ми изкарахме цял месец заедно. Морета, разходки ... Абе кеф Simple Smile Бях решила след тази дълга ваканция да ида да си направя обременяването с глюкоза да видя къде се движи тоя инсулин. Само да вметна - кръвната ми захар винаги е била добре.
Мина август и аз зачаках цикъла да мине, че да ида да давам кръв. Чаках,чаках... Е, не дойде.
Оказах се бременна. Не се пазехме, но ... някак не очаквах да стане толкова бързо. И все пак се радвам!
Въпреки че съм на 27 не прецених, че здравословното ми състояние е ... незадоволително да кажем. Почна се една въртележка по лекари, изследвания и със всеки изминал месец аз виждах, че нещата са сериозни.
Още щом видях положителния тест спрях на своя глава метформина. Отказвах да го пия до 20 свдмица някъде като следях вкъщи кръвната захар и спазвах някаква диета. После обаче нещата със захарта излязоха извън контрол и пак запозчах хапчетата ( +много други, съобразени с бременността)
И сега нещата седят така - бебче е добре, в 34 седмица съм почти, качила съм 6 кг до сега. Пия много вода -2 л минимум. Не ям хляб - никакъв. Не ям сладко ( ако някой ме почерпи бонбон го взимам, ако ми се дояде шоколад си купувам, хапвам едно парче и толкоз),  не ям картофи, ориз, паста ... всичко което вдига бързо захарта. И я меря с глюкомера през ден.
Звучи сложно и тежко, но не е. Леко ми е ,защото не съм качила много. Понякога имам лакомия и ми дотяга, но ... знам за кого го правя Simple Smile
С целия този роман искам да ти кажа две неща - намери си добър лекар ! (АГ+ендо)
И второ - не бъди като мен. Подготви се за бременността. Направи си изследвания, свали някое килце, движи се повече( аз ненавиждам спорта, но ходя много) Подготвена ще ти е много по- лесно.
И трето (непредвидено) бъди спокойна. Зн-м, трудно е. Обаче от стреса кръвната захар скача много. Аз сама се удебих с глюкомера у дома. От там скача инсулина и става мазало.
Идва пролет, лято. Яж всежа храна, движи се и мисли позитивно. ИР е състояние, не окончателна диагноза.
Стискам палци да имаш хубаво и здраво бебче съвсем скоро! Прегръщам те

# 4
  • Мнения: 574
Здравейте моми4ета , 4естит празник ! На мен ми предстои изследване за ИР ,ако резултата е положителен как се процедира ,пред инвитро съм .Лекарства ли се пият или се бие  инсулин и кога преди или след трансфер ,след пол. тест ? До сега кръвната захар е в норма .

# 5
  • София
  • Мнения: 11 772
При ИР инсулина е в изобилие, така че не се бие инсулин. Пие се метформинов препарата, диета и спорт.

Общи условия

Активация на акаунт