Реален срок за отпускане на жилищен кредит

  • 5 471
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 518
Дон, тази клауза е стандартна, но тя няма да ти помогне ако някой ти почука на вратата и докаже, че има дял от апартамента. Той ще съди теб, когато загубиш ти ще съдиш продавача. Определено не добро развитие, според мен. Апартаментът да е чист, аз не съм се надявала предварителният договор да ми върже гащите следващите 5 години.

# 16
  • Мнения: X
Аз без адвокат не бих купил никакъв имот от никого.
Така де, за това си чакаш да ти построят общежитието.
Аз вече забравих кога се нанесох Simple Smile

п.п. от строител било друго казвате... за това един блок в Гео Милев докато го строят "стоителя" се развеждат и няколко години борба кой ще вземе строежа от двамата съпрузи, сега го гледам още няма акт16 Simple Smile
При капарото и предварителния договор си мах клауза, която да гарантира, че имота няма да бъде продавана на друг, няма тежести  собственика е едноличен и т.н. и т.н. Изобщо не съм подарил едни пари на едни хора ей така.

Ще го чакам и ще го дочакам и съм много доволен от сделката и от адвоката. Между другото това, че блока се води общежитие ще има само една реална последица за мен - данъка на апартамента ще е много по-нисък. Направо се чувствам прецакан.

# 17
  • Мнения: 285
Какво сте захапали тази тема, че блокът се води общежитие? Нали жишището се води апартамент, голям праз, че блока му е общежитие.

На Артекс половината жилища са ателиета, но не виждам да са празни.

# 18
  • Мнения: X
Някой си мислеше и се радваше, че не мога да си направя постоянен адрес там. Еми имам лоши новини за тях Grinning А като капак и данъка ми е доста по-нисък....

# 19
  • Мнения: 3 070
Пак си се объркал нещо Simple Smile

# 20
# 21
  • Мнения: 18 498
Колко ти е по-нисък данъка?

# 22
  • Мнения: 2 694
Той още не плаща данък, строят го общежитието Simple Smile Моят данък е 265лв за тристаен 92кв. Ако едни 100лв далавера го топлят на година и да живее в общежитие... добре Simple Smile

# 23
  • Мнения: 116
На въпроса на автора - предварителния договор ни беше за месец и половина. Такъв беше съвета на кредитния консултат. Малко преди изтичането на срока, кредита беше одобрен.
Въпреки това имахме договорка със собственика и брокера, ако се наложи, да удължаваме с анекс, тъй като в срока влизаха и великденски почивни дни.
При закупуване на жилище с кредит, трябва собственила да е уведомен, че парите се превеждат от банката, след изповядванне и вписване на сделката.
За адвокат не сме плащали, адвокатите на банката направиха щателна проверка.
Мъжът ми обаче е доста проактивен и не остави нито брокера, нито банката да протакат.

# 24
  • Мнения: X
Той още не плаща данък, строят го общежитието Simple Smile Моят данък е 265лв за тристаен 92кв. Ако едни 100лв далавера го топлят на година и да живее в общежитие... добре Simple Smile

100лв, 100лв няма лошо след като това е единствената последица от това, че се води общежитие значи всичко е топ

Общи условия

Активация на акаунт