Октомврийчето пюрета иска вече, порасна малкото човече - Тема 7

  • 55 695
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 874
Честит празник на всички цветенца с малко закъснение!
Аз също ще кандидатствам за ясла и това, което виждам не ме обнадеждава особено. Да взема да кандидатствам и за Гео Милев? Simple Smile
С пюренцата и аз процедирам така. Ако давам еднокомпонентните на Гербер давам малко първия ден и останалото на следващия. Ако аз ги правя, пак нещо подобно. В началото се опитах за захранвам с 1-2 лъжички, после 3-4 и така нататък, но ми е много бавно. И не че бързам за месо, яйца, глутен, а плосто искам по-голяма разнообразие на плодове и зеленчуци да въведа. Че какъв запек има детето от картоф, батат и морков, ужас е някакъв!
А червената чушка пък ако знаете как цапа! Joy
И да питам, това намаление на пюренцата Гербер в Кауфланд само за вчера ли е било?

# 61
  • Бурса
  • Мнения: 647
Момичета моята госпожица беше 2 дни със сополки и сега почти няма, но остана кашлицата. Много е неприятна, нея уж не я притеснява, но на мен ми бърка в здравето. Има ли някой на който бебчето да е кашляло, какво давахте и за колко време отмина?

# 62
  • Мнения: 1 872
Аз планирам да почна яйцата тази седмица. Така или иначе ще се варят много. Свекървата, която е педиатър, е на същото мнение. Общо взето ще пробвам "схемата" с ранно въвеждане на алергените.

Има изследвания, че бебета без история на хранителни алергии и наследствена обремененост развиват по-малко алергии при ранно въвеждане, отколкото при отлагане. Специално за яйцата оптималният прозорец е 4-7 месец.

Скоро ще почна и месо да давам.

# 63
  • Мнения: 18 420
Аз също не мисля да бавя месото. За яйцата по Великден съм скептична, защото търсенето е голямо и съответно кой знае какво правят производителите. Между другото, когато търсех инфо за ранното захранване с яйца и месо, попаднах, че не дават твърдо сварен жълтък, а по-мек (отново разлика с нашите препоръки). Логиката е, че твърдо сварените яйца са по-трудно обработваеми, затова и се препоръчват така при режими и диети. Но пък тук за бебета съветите са твърдо сварен с оглед по-голяма безопасност. Та, отново съжалявам, че чета толкова за всичко и се обърквам все повече. Grinning Вчера влязох в био магазин да видя за зарзават. Почти всичко е пътувало от другия край на света и се отказах да взимам.

# 64
  • Мнения: X
И аз днес започвам с жълтъка (донесоха ми вчера няколко домашни пресни яйчица от село), ще го въвеждам ето по тази схема :



Въпросът е колко дни след старта на въвеждане на жълтъка мога да започна да въвеждам месото ?

# 65
  • Мнения: 627
Момичета моята госпожица беше 2 дни със сополки и сега почти няма, но остана кашлицата. Много е неприятна, нея уж не я притеснява, но на мен ми бърка в здравето. Има ли някой на който бебчето да е кашляло, какво давахте и за колко време отмина?
Аз съм давала Стодал, но не дали точно това помогна, хомеопатично е и пише при всякаква кашлица. Дано да мине бързо 🤞

# 66
  • Мнения: X
И аз съм давала Стодал при кашлица, пропуснах да отговоря в горния ми пост.

# 67
  • Мнения: 325
Нашата педиатърка ни изписа Мукосолван при кашлица по около 2 мл,2 пъти дневно за около 4-5 дни кашлицата мина.

# 68
  • Мнения: 35 109
Аз зарязах захранването. Беше много изнервен миналата седмица. Два дни му дадох почивка. Днес ще го пробвам да хапне пюренце. Иначе сутрин давам оризова каша и си я изяжда по 80-100 гр.
Два дни се скапахме от разходки и днес не ми се излиза, а и духа един вятър... Хич не съм в кондиция.

# 69
  • София
  • Мнения: 874
Жани, аз пък друго се чудя... захранването нака ли започва? Т.е. За около 10-11 дни може да се смята, че е въведен жълтъка. Значи ли това че, около половин месец нищо друго ново няма да се дава? (като сложим е поне три дни преди жълтъка, когато е въведено последното нещо).
И предполагам ще е същото и за месото...
От друга страна пък прочетох, че първата четвъртинка се въвежда всеки ден по грахово зърно, за да станат няколко поредни дни, като за другите неща. Ох, ама много съм объркана! Дано ми разбрахте объркания пост!

# 70
  • Мнения: 1 872
Аз също не мисля да бавя месото. За яйцата по Великден съм скептична, защото търсенето е голямо и съответно кой знае какво правят производителите.

Яйцата за малкия са от кокошките на прадядо му. За тях притеснения нямам.

Може да купя няколко бели, за да имаме с баща му повече мегдан за мацане при боядисването. Не знам защо ни е такъв кеф. Имаме акрилни бои и кадастрон за няколкостотин лева, за който му се рисува в къщи.

# 71
  • Мнения: 1 639
И аз съм го чувала това че колкото по-рано се захрани с алергените толкова по-добре. Аз лично съм на друго мнение абсолютно настрана от това че мозъка ми е обременен с алергиите, просто според мен всяка храна трябва да се дава когато препоръчително стомасите им са готови. Аз до колкото знам жълтъка се въвежда към 8-ми,9-ти месец. Но не пречи да пробвате и по-рано, няма лошо, тея стомахчета все някой ден трябва да свикнат с храните в крайна сметка. Моя педиатър ми каза да не въвеждам яйца и млечни продукти до годинка, но все пак той ми го каза в предвид нашата история. Аз със сигурност яйцата без 3 отрицателни теста за алергии няма да ги въведа че нали на тестовете само яйцата излезнаха. А за млечните, стига му АМ, да не рискувам със сирене и масло...
Има и друго то не е само за алергиите ами е хубаво като цяло да се въведат тези храни защото те им носят някакви полезни съставки за развитието им и на мозъка и изобщо...
Пийкок, и моя мъник се мръщи на пюретата, обаче знаеш ли какво забелязах, ако се е наспал добре, не съм объркала режима, пил е достатъчно мляко сутринта, си изяжда пюретата. В момента в който наруша режима и не иска защото е изнервен, иска си биберона с млякото който го успокоява...Но аз чинно, всеки обед си му давам пюрето, дори половин бурканче да изяде няма значение, не за друго ами да не отвикне, да си свикне че по обед се яде пюре и се надявам в някакъв момент да яде всеки ден независимо в какво настроение е. Със сигурност не е да не му харесва тиквата и моркова щото някой ден ги яде с ухота, друг не.Другото е че аз покрай тия ваксини не мога да въведа нищо освен тиква и морков, според мен му писнаха яко. А сега ги почваме даже през 2 седмици, педиатъра иска да наваксаме понеже каза че е много важно да има поне по една ваксини от всичките гадни болести. Каза ми че ако избухне епидемия от морбили ще я слагаме дори и по-рано да е...това малко ме притесни но ми каза че дори ние всички вкъщи да сме ваксинирани сме преносители и недай боже усложненията от една такава болест са в доста по-голям риск от евентуалните усложнение от ваксината, та се моля да няма епидемии...

# 72
  • Мнения: 1 639
Пийкок, друго знаеш ли какво е, плодовите пюрета, тях със сигурност ще ги яде с ухота, аз много се чудех сега дали да въвеждам още зеленчуци за обяд или да давам плодово пюре за междинна закуска, обаче се замислих че все пак е на 5 месеца, плодовете са по-голям алерген от зеленчуците и реших че ще го мъча до 6-тия месец само зеленчуци. Сега чакам да стане утре да минат 3 дена от ваксината в събота и ще му дам пъщарнак, казват че ушким много го харесвали. Да видим. Нормално е да бият от бой със зеленчуковите пюрета, те са безвкусни, освен тиквата всичко друго е мега безвкусно, като пораснат малко и вече може да им се слагат някакви овкусители, масло, и като може вече да се съчетават да придават повече вкус, кашичките млечните с плодове са много вкусни ще видиш че ще прояде без проблем. Спомням си на големия риба сьомга с ориз и примерно картоф или морков, майкоо колко обичаше, облизваше си пръстите, плачеше като свърши:) просто колкото и да ни се иска в момента всички неща за тях са гадни и безвкусни. Замисли се ти пасирана преварена тиквичка или морков дали ще си облизваш пръстите:))))

# 73
  • Мнения: 35 109
Днес след млякото дадох сливи. Хареса му Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 18 695
Май само аз не съм захранила:)
Ще " преносим" и в тая област Simple SmileSimple Smile

Общи условия

Активация на акаунт