Великден 2018/2019

  • 19 249
  • 130
  •   1
Отговори
# 90
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
А картонът не се ли разпада при варенето?

# 91
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Много благодаря за информацията 🌺🤗

За нищо.
Ето тази техника направих. Тук е обяснено и е показано подробно.
https://www.bonapeti.bg/recepti/falshivo-risuvani-yaytsa-dekupazh/


твоите са по-хубави Simple Smile

# 92
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Понеже при нас вече е време за боядисване Simple Smile вчера направих първите. Опитах друг вариант, за да не се цапаме - яйцето завито с домакинска хартия и върху нея накапана боя от различните бои. Много хубави станаха и много лесно.

# 93
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Такава тенджера с дупки ММ щеше да ми купи замалко от Амазон и никак не и беше лоша цената-3 тенджери,редящи се една над друга за около 20 паунда,беше и някаква маркова, ама като я видя и вика"За какво ти е като е надупчена" и се отказа, а ето за какво било.
Аз слагам сол във водата,когато трябва да варя яйца и пораженията със спукани са минимални, само дето съм много разсеяна и всеки път ги забравям и се преваряват, а и то това се пукат.Миналата година обаче от тези,които правих с кристали нямах нито едно пукнато, а друга година сред тях са ми най-много жертвите.
Утре ще карам ММ да ме закара на пазара за животни на Подуене да си взема домашни яйца, дано излезат читави, досега все от магазина съм купувала, ама сега искам бели и без печати, а купешките всички са с печати,които винаги личат, особено на белите.
В интернет съм гледала една технология на боядисване със увиване на яйцата във парчета плат и така ги варят и после като ги развият са много хубави-някой пробвал ли е,дали наистина се получава?

# 94
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Да, в темата "Боядисване на яйца" Лабрекс е показала. Наистина са красиви.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1109183.msg38563237#msg38563237

# 95
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Такава тенджера с дупки ММ щеше да ми купи замалко от Амазон и никак не и беше лоша цената-3 тенджери,редящи се една над друга за около 20 паунда,беше и някаква маркова, ама като я видя и вика"За какво ти е като е надупчена" и се отказа, а ето за какво било.
Скрит текст:
Аз слагам сол във водата,когато трябва да варя яйца и пораженията със спукани са минимални, само дето съм много разсеяна и всеки път ги забравям и се преваряват, а и то това се пукат.Миналата година обаче от тези,които правих с кристали нямах нито едно пукнато, а друга година сред тях са ми най-много жертвите.
Утре ще карам ММ да ме закара на пазара за животни на Подуене да си взема домашни яйца, дано излезат читави, досега все от магазина съм купувала, ама сега искам бели и без печати, а купешките всички са с печати,които винаги личат, особено на белите.
В интернет съм гледала една технология на боядисване със увиване на яйцата във парчета плат и така ги варят и после като ги развият са много хубави-някой пробвал ли е,дали наистина се получава?

тя по принцип е за варене на зеленчуци на пара.
става и за месо Simple Smile
яйчената употреба открих случайно една година, когато в кауфланд докараха едни яйца, дето с поглед се чупеха.
в нея нямаше никакви поражение и оттогава само в нея. Simple Smile

и за нас е сега Simple Smile
пропуснах да боядисам на велики четвъртък, ще боядисам утре.
а после и за православния Simple Smile
празници да има.

# 96
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
И тъй като в темата сме писали за великденската украса - 2018, от тази година ще има ли снимки?

# 97
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз ли нещо се обърках, или има две паралелни теми за Великден,в които пишем-тази от 2018-та, и друга за 2019-та?

# 98
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Няма тема Великден 2019. Тази тема беше пусната, за да пишем в нея за всичко, свързано с празника-  боядисване на яйца и великденски украси. Темите за козунаците са си отделно. Тази година пуснаха нарочна тема за боядисване на яйцата.
Ето ги темите за празника:
https://www.bg-mamma.com/?action=landing;client=velikden2019

# 99
  • Мнения: 2 266
А картонът не се ли разпада при варенето?


Не,не се разпада.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 872
st. Dobri , може ли указания за варенето на яйцата? На кое ниво и на колко време ги пускаш?

# 101
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
то е като във вода - за рохки три-пет минути, за по-твърди 7-10, за посинели повече Simple Smile минутите се броят след като заври водата.
аз съм на газ и ги слагам на по-големия котлон за 10 минути, обичам ги по-твърди.
за котлон на ток не знам.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 182
И аз ги варих на пара миналата година. Потвърждавам, че не се счупиха (то няма и как). Но понеже нямам тенджара с дупки, сложих металния гевгир върху тенджарата с водата и отгоре захлупих с капака. Вероятно в едната партида нивото на водата ми е било по-ниско и станаха леко рохки, та тази година смятам да ги държа над врящата вода поне 20 мин.

# 103
  • София
  • Мнения: 1 872
А в такъв уред дали ще стане?
Скрит текст:

# 104
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Момичета, а някоя от вас украсила ли е за Великден? Тази година ще показваме ли?

Общи условия

Активация на акаунт