БВД - тема 23 - Без въглехидратите навред ще съм мацка занапред!

  • 90 017
  • 748
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 84
И аз горе-долу така Sad малко повече кг - 5-6, но не е реално. Какви изследвания да си пусна, изобщо не съм наясно?

Ден 20-ти. Млечни - 0. Още няколко сантиметра паднаха. Кг - не мърдат.

Наскоро мързеливо изследвах само TSH, без съпътстващите хормони, а и заспалия ми мозък сутринта проспа да пусне изследване на инслуина. Нещата обаче почват сериозно да ме замислят и ще се запътя към лабораторията за още малко изследвания. Не може 20 дни само с яйца, месо и зеленчуци, кантара да мръдне всичко на всичко 3 кг, при положение, че трябва да сваля 1/3 от теглото си. Съмнява ме, че нещо хич не е наред.

# 406
  • Мнения: 18 542
Добре де, вие с какви очаквания сте за скорост сваляне на тази диета? И при условие, че см. вървят надолу не разбирам какви са оплакванията, че кантара не мърда. Ще мръдне, щом има наднормено тегло, но се иска постоянство и при по-сериозна ИР ще трябва повече време, че и често е на "тласъци" свалянето.
Все пак, трябва да имаме реалистични очаквания. С пълен глад надали се свалят килограми много по-бързо.

Относно изследвания - инсулин задължително и кръвна захар. Само кръвна захар, ще покаже отклонения, когато сме вече в диабетно състояние и инсулина не може да навакса скоростта с която се покачва захарта.

# 407
  • София
  • Мнения: 1 309
Как какви са очакванията Joy

В интерес на истината трябваше да съм свалила 2 пъти повече за този период. 1 см свалена обиколка при голямо количество килограми си е статистическа грешка в измерването.

Реално хранене ВМ НВХ за точно 3 месеца (с последни 20 дни стриктно без млечни, шоколад и каквото и да е друго) са свалени 6 кг. Не, не е ОК и нещо хормално хептен се е объркало.

Хормони, които ще изследвам:

TSH - беше 1.6 и затова реших, че няма да пускам другите
FT3, FT4, TAT, MAT
Инсулин на гладно - имам си гликарния хемоглобин и той е ОК
Кортизолов ритъм  - тук имам известна доза съмнения, но пък и ми е най-сложно да го изследвам. Ще намеря начин.

# 408
  • София
  • Мнения: 84
А след като пусна тези изследвания, кой ги разчита? На място в лабораторията или трябва при ендокринолог?

# 409
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
А след като пусна тези изследвания, кой ги разчита? На място в лабораторията или трябва при ендокринолог?

Личният ти лекар,ако прецени след това ще те насочи към ендокринолог.
Тази сутрин и аз си пусках годишните профилактични изследвания, личния ми лекар беше включил TSH.Преди три години си бях пускала пълен пакет от хормони за да си докажа, че здравословно нямам никакви проблеми, а проблема ми е в това, че не мога да си затворя устата навреме.

От днес ще съм сама цяла седмица, хладилника е като мострена бройка.Има само яйца. Днес колежка ще ми донесе патешки яйца и кокоши от свободните й щастливи животни.Тази сутрин си изпекох на бавен огън 2 вратни пържоли и 3 от контра филе. Това ще ям без зеленчуци, след изследванията си направих омлет от 1 яйце+1 доза протеин+3 белтъка и малко пуешко филе.
Утре ще ям вероятно цял ден яйца, приготвени по различен начин.
Изненадващо изварата и киселото мляко не ми липсват...все още.Първа ще ми долипсва изварата, на нея и на пилешки дроб мога да живея.
Привечер ще отида до залата за задължителните ми 6 км. кардио и стадиона е до нас, но явно онзи ден не се разгрях добре преди тренировката за крака и ме боли коляното.

# 410
  • Мнения: 18 542
Как какви са очакванията Joy

В интерес на истината трябваше да съм свалила 2 пъти повече за този период. 1 см свалена обиколка при голямо количество килограми си е статистическа грешка в измерването.

Реално хранене ВМ НВХ за точно 3 месеца (с последни 20 дни стриктно без млечни, шоколад и каквото и да е друго) са свалени 6 кг. Не, не е ОК и нещо хормално хептен се е объркало.

Колко ти е гликирания?
Казваш че още няколко см са паднали и си свалила 6кг за 3 месеца.
Майка ми е свалила около 10-тина кг за 7 месеца. Тя е диабетичка, тоест тежко състояние и е стриктна с храненето. Не си позволява никакви залитания. Стартира от 92кг. На мен ми изглежда добре прогресът ти, особено ако преди си диетувала често.

# 411
  • Берлин
  • Мнения: 4 487
Аз не съм съгласна. Нямам никакви ендокринологични проблеми (доказано с неколкократни изследвания). От септември до преди 20 дни съм свалила 17 кг,а остават още толкова. ВМНВХ. Просто става бавно при мен. Днес ми е 20-ти ден БВХ. Нарушения 0. Не съм се теглила и не знам как вървят кг,но харесвам това, което виждам в огледалото. И иман нужда от нови дрехи,че със сегашните изглеждам като нещо средно между Алла Пугачова и Ваня Костова.
Имам чувството,че тези 20 дни БВХ някак промениха цялата ми визия. Иначе се храня ВМ,но БВХ.
Като изключим временното пъпчасване и няколко цирея, чувствам се отлично

# 412
  • Мнения: 18 542
Не рабрах с кое не си съгласна.

# 413
  • Мнения: 823
Мисля ,че не е лошо и ккал да следите малко.Ако си хапвате в излизък ,без значение сте на БВД ,няма да сваляте кг Simple Smile

# 414
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Мисля ,че не е лошо и ккал да следите малко.Ако си хапвате в излизък ,без значение сте на БВД ,няма да сваляте кг Simple Smile

За мен дори е задължително Peace

# 415
  • София
  • Мнения: 1 309
Как какви са очакванията Joy

В интерес на истината трябваше да съм свалила 2 пъти повече за този период. 1 см свалена обиколка при голямо количество килограми си е статистическа грешка в измерването.

Реално хранене ВМ НВХ за точно 3 месеца (с последни 20 дни стриктно без млечни, шоколад и каквото и да е друго) са свалени 6 кг. Не, не е ОК и нещо хормално хептен се е объркало.

Колко ти е гликирания?
Казваш че още няколко см са паднали и си свалила 6кг за 3 месеца.
Майка ми е свалила около 10-тина кг за 7 месеца. Тя е диабетичка, тоест тежко състояние и е стриктна с храненето. Не си позволява никакви залитания. Стартира от 92кг. На мен ми изглежда добре прогресът ти, особено ако преди си диетувала често.

Поздравления за майка ти! Много добре я разбирам и резултатът е чудесен!

Гликиран Хемоглобин - 5.50 (Референтни 4.0 - 6.0). С ИР съм, но пропуснах изследването на инсулина. (Без кафе сутрин съм тотално неадекватна. Мислех си да си запиша какво искам да изследвам, но реших че ги помня и на момента ще ги кажа. ) Сетих се като седнах да пия кафе Relaxed

Преди първа бременност качих 15 кг. По време на бременността още 22 и финиширах с 37 кг над оптимално тегло. Почнах ВМ НВХ и свалих 26 кг без затруднения за 8 месеца. Задържах повече време, след което забременях отново. По време на бременността качих 15 кг, като последните 2 месеца вече не бях на НВ ВМХ. След раждането, без да кърмя, качих нови 15 кг. Липсата на сън ме изтощи много. Върнах се към нормално хранене, но нищо не спада от кг. Подозирам проблем с кортизола.

Добра идея за калориите, ще се пробвам. Имам съмнения, че и може и да преяждам, но определено съм гладна. От няколко дни гледам да си слагам в отделна чиния само за мен, за да мога да следя количеството. Иначе греба в общата и не е сигурно колко заминава.

# 416
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Аз не слагам никаква храна в устата си без да съм я претеглила, изненадах собствениците на няколко заведения като им казах точно колко им тежат пържолите Mr. Green
Другото нещо е, че нищо освен вода не пия, по никакъв повод, но добре прекалявам с режимната храна и съответно не мога да напусна този подфорум Mr. GreenИначе от 6 години имам записки за всеки божи ден какво съм яла, как съм се чувствала и как съм тренирала. По почивки си нося също тефтера и едни дънки "кантар" ooooh!

# 417
  • Берлин
  • Мнения: 4 487
Не рабрах с кое не си съгласна.
Че дамата по-горе е свалила малко.

# 418
  • Мнения: 1 684
3 кг за 20 дена си е супер резултат.

# 419
  • Мнения: 18 542
Не рабрах с кое не си съгласна.
Че дамата по-горе е свалила малко.
Да и аз това смятам  Peace За година с тези темпове ще е минус 36кг което си е много добро постижение, а дори да има забавяне 20кг на година пак са си сериозно, особено ако се задържат.

Общи условия

Активация на акаунт