Колко време изварявахте шишетата?

  • 3 261
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Колко време изварявахте шишетата на бебоците?

# 1
  • Мнения: 27 524
Няма го моят отговор - никога не съм изварявала  Grinning Против стерилната обстановка на бебетата съм  Peace

# 2
  • Мнения: 356
          До 5-6 месец, после само миех шишетата. Grinning

# 3
  • Мнения: 680
до 6-тия мес. в стерилизатор за микровълнова!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Около 1 месец, много нередовно.

# 5
  • Мнения: 779
До 8-мия месец в стерилизатор за МВ.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 97
И аз до към 6-ти месец. После само ги измивах хубаво.

# 7
  • Мнения: 1 446
Около 1 месец, много нередовно.
Peace

# 8
  • Мнения: 292
около 2-3 месеца съм ги стерилизирала после започнах да ги мия хубаво с гореща вода и препарат за миене

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 919
Писах 3 месеца, но ги стерилизирах докато Марти навърши 4 месеца. Понякога ги изварявах, друг път ползвах таблетки на Чико. Сега веднъж на 10 дни ги слагам в разтвор с теността на Чико, но тя пък много мирише на лимон и бебето недоволста.

# 10
  • Мнения: 513
Около 5-ия 6-ия месец спрях .

# 11
  • София
  • Мнения: 9 880
Няма го моят отговор - никога не съм изварявала  Grinning Против стерилната обстановка на бебетата съм  Peace
И аз така,изварих ги само като ги купих.Иначе след ползване ги наливах с топла вода и така стояха до следващото ползване.Аз всъщност като се замисля нищо не съм изварявала повече от един път/след закупуването/.Така съм правила и за двете ми госпожици.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 826
Изварявах до края на четвъртия месец по веднъж на ден,а имам и пропуснати дни.

# 13
  • Мнения: 271
До 6-ия месец почти всеки ден,а след това до към 8-ия един път седмично

# 14
  • Мнения: 3 042
До 6 м изварявах шишетата и бибероните след всяко хранене.

# 15
  • Мнения: 2 936
аз ползвах разтвора на Чико-до 7-8 месец,никога не съм изварявала

# 16
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
почти всеки ден - 1 година. После разредих, докато не отказа млякото.

# 17
  • Мнения: 46 566
Тези от млякото до 1г., останалите- никога не съм.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 252
Оффффф, помня ли вече..... отдавна беше newsm78
До към 9-тия-10-тия месец давах да пие само от стерилизирано шише. Когато започна да лази и да бърка навсякъде реших плаааавно да премахна стерилизирането и започнах да стерилизирам през ден, през 2 дни....докато го докарах до веднъж седмично. До последно, обаче, стерилизирах шишетата чат-пат.

# 19
  • Мнения: 4 621
До 6 месец в стерилизатор. От тогава ги мия с гореща вода и веро.

# 20
  • Мнения: 1 860
 Аз все още използвам стерилизатора.

Последна редакция: пт, 26 май 2006, 19:04 от nana_cool

# 21
  • Мнения: 992
гласувах с първа опция понеже моята я нямаше
бсъщност до 3-ти месец ги изварявах всеки път след ядене, а сега 1 път дневно не мисля да е правя стерилна моята маймуна трябва да си има имунитет от малка  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 3 688
до 8мия месец след всяко хранене после разредих и постепенно спрях

# 23
  • Мнения: 742
когато хи купих ги изварих.после един-две пъти с таблетки,но ми казаха че не било мн хубаво и спрях
изварявах на около 3дни до към четвъртият месец

# 24
  • Мнения: 4 392
Все още изварявам след всяко хранене. Embarassed

# 25
# 26
  • Мнения: 1 259
До 3-ия м. После един път в седмицата с хапчета на Чико.След 4-ия спрях всчкъкъв вид стерилизация.Мия ги с гореща вода и веро.

# 27
  • Мнения: 1 410
До към осмия всеки ден, а после веднъж в седмицата, сега сигурно веднъж в месеца.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм изварявала, ползвах таблетките за студена стерилизация на Чико  Grinning, горе долу до 6-ти месец

# 29
  • Мнения: 5 299
Няма го моят отговор - никога не съм изварявала  Grinning Против стерилната обстановка на бебетата съм  Peace
Moят отговор е съЩият. Изварявала съм ги като нови 1_2 пъти, после НЕ.

# 30
  • Мнения: 2 910
Поне 1г. ги изварявах, но не всеки ден.

# 31
  • Мнения: 649
до 8-мият със стерилизатор на Авент, но без да се замислям... действах по инерция. после спрях, защото той така или иначе вече пълзеше и лапаше всичко, което хване  Sick сега само ги мия с веро и после ги плакна с гореща вода.

# 32
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз ползвам и още хапчета на Чико,не съм изварявала.

# 33
  • Мнения: 120
До 11-ия месец, но не гласувах защото няма такъв отговор.

# 34
  • Мнения: 3 698
Все още стерилизирам шишетата от мляко след всяко хранене.

# 35
  • Мнения: 4 392
Все още стерилизирам шишетата от мляко след всяко хранене.
Е,успокоих се,че не съм само аз. Wink

# 36
  • Мнения: 666
  някъде до 8 месеца всеки ден после разредих малко , иначе пак продължавам веднъж седмично - въпреки , че навършихме годинка, само че не ги изварявам  а ползвам електрически стерилизатор , понякога и таблетки за стерилизация за лъжичките и биберона

# 37
  • Мнения: 5 140
До към 1 год тези от млякото, останалите си ги миех с топла вода.
 До 6 месеца плътно всичките.

# 38
  • Мнения: X
До 3м, не редовно, признавам - просто миех с вряла вода и готово. Вероятно за това изваряването на шишета не ми се е сторило страшно досадно, както майките кърмачки си го представят Mr. Green Joy

# 39
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
може би 3-4 пъти съм изварявала,иначе мия с вряла вода.

# 40
  • Мнения: 522
До 6мес. всеки ден,след това започнах по-рядко и къ 7-мия спрях.

# 41
  • Мнения: 292
И до сега (7 месеца), но вече много по-рядко ... не като в началото. Иначе мия с гореща вода, верно ...

# 42
  • Мнения: 217
Аз все още ги изварявам в микровълновота имам си стерилизатор за шишета отнемами 7-8 минути само. LaughingСмятам до 1 годинка да го правя Wink

# 43
  • Мнения: 33
Всеки ден изварявам шишета,и сама си се чудя на акъла-защо го правя,като тя така и така си лапа всичко което и попадне пред погледа и в ръчичките.Но от друга страна нещо ме възпира да спра да го правя.

# 44
  • Мнения: 605
На голямата до годинка - просто ми беше удобно да си стоят шишетата подредени в стерилизатора  Simple Smile. На малката - до 6 месеца /и го дадох на една приятелка/.

# 45
  • Мнения: 3 932
До към 8-9 месец...

# 46
  • Мнения: 390
Все още изварявам шишетата за АМ,  в стерилизатора за микровълнова 3-4 минути.
Шишето за водата го мия само с топла вода и веро, но тези за АМ ми се струват едни
такива мазни ....и затова.

# 47
  • Мнения: 6 472
Няма го моя отговор. Изварявах ги до края на 1-ви месец. Каката беше на АМ и до 3-ти месец продължих да ги попарвам от време на време. Дребната беше само на кърма и практически и едномесечното изваряване беше напълно излишно, защото тя вода така и не пропи до като не почнах да я захранвям.

# 48
  • Мнения: 432
До 6-я,той вече всичко лапа.

# 49
  • по Пътеката
  • Мнения: 180

      До към 7м.Сега-само с препарат.

# 50
  • Мнения: 364
до 6 месец, после миех с много гореща вода...

# 51
до осмия и после само с вряла вода

# 52
  • София
  • Мнения: 1 394
И аз още стерилизирам след всяко хранене. Не че е стерилен, защото рови в прахоляците, но от млякото ми се виждат замазани , с каквото и да ги мия. Не мие никаква трудност да стерилизирам, бутам ги в АВЕНТ стерилизатора и за 5 мин са готови. Ще спра, когато махнем и шишетата и почнем да пием от чаши.

# 53
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Спрях като стана на 4 месеца  Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Около 1 месец, много нередовно.
Peace

# 55
  • Мнения: 507
Отговорих с 9м., но реално до края на 8 го кърмих. Тъй че от тогава стерилизирам шишетата за мляко, веднъж на около 10 дена.

# 56
  • Мнения: 1 555
Аз продължавам да стерилизирам всички шишета в стерилизатор за МВ ! Не ми пречи засега, но като тръгнем за морето май ще спра !

# 57
  • Мнения: 578
Аз още ги стерилизирам в стерилизатор за МВ. Алекс е почти на 10 месеца Embarassed

# 58
  • Мнения: 179
Изварявах до 6 месец веднъж седмично  Peace Сега само ги мия с гореща вода и препарат.

# 59
  • Мнения: 1 881
Стерилизирах в микровълнова до края на 8 - мия месец, докато не я заварих седнала при обувките да ги опитва на вкус, една по една Shocked

# 60
  • Мнения: 57
Изварявах ги чат-пат само първия месец, докато бабите ми пърхаха на главата. После почнах да ги мия с течен сапун и четка. На АМ сме от 3тия месец Laughing

# 61
  • Мнения: 5 103
Докато пие мляко ще изварявам Peace

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Аз не стерилизирам шишетата. Нашто педи каза, че това и се вижда прекалено - тя ми каза " Да не би случайно да си изваряваш гърдите преди кърмене?" Joy

# 63
  • Мнения: 1 165
Засега ги изварявам след всяко ядене,но докога ще бъде така не съм решила.Най-вероятно ще спра като започне да лази и да си слага всичко в устата.

Общи условия

Активация на акаунт