Голямата тема за малките масла - 20

  • 98 734
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 953
Ами аз си сравнявам цените с тези от Алтея. Те не са най-ниските, но знам че маслата са хубави, а цените на са и високи. Алтея също имат 5 мл и е 7.30. В Биофетиш цените са по-ниски.

# 241
  • Мнения: 405
Търся лавандулово масло в БУРГАС,къде има?Да не е на ИКАРОВ!

# 242
  • Мнения: 5 128
Наскоро четох, че препоръчвате масло от лавандула против кърлежи. Има ли подходящи масла за отблъскване на комарите? Моето дете всяко лято е цялото в рани по ръцете и краката от ухапвания от комари, които после разчесва и трудно минават... Ще съм благодарна, ако ми препоръчате нещо.

И друго да питам - нещо подходящо за подхранване на изрусена коса, което да не сваля бързо боята?

# 243
  • Мнения: 2 328
По принцип ментата е за кърлежи,въпреки че и лавандулата има ефект.Но аз когато купувах етеричните нямаше мента на Балдини.

# 244
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 037
Купувала съм детски гривнички с цитронела против комари.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 7 702

И друго да питам - нещо подходящо за подхранване на изрусена коса, което да не сваля бързо боята?

 Кокосово масло ,но само по дължините без да докосвате скалпа и без кърпи,найлони и затопляне. Свивате косата на кок,мятате една хавлия на възглавницата и спите така. Обикновено го правя в петък или събота вечер. На скалпа слагам ЯЧРМ смесено с баобаб,но може и със зехтин,пшеничен зародиш,ленено.
 Напоследък кокос мажа по дължините преди всяко миене. Може да е за 10-15мин.,но разликата е видима. Пази ги от премиване и разликата е видима.

# 246
  • Мнения: 5 128
Благодаря за съветите. Тъкмо имам наскоро закупено био студено пресовано кокосово масло, ще го използвам по препоръчания начин Wink

Купувала съм детски гривнички с цитронела против комари.
И аз съм взимала от тях, но не се получи, гривничките бяха големи за ръчичката на детето, а и тя се дразнеше от тях и постоянно ме караше да ги махам.
Ще потърся ментата.

# 247
  • Мнения: 357
Днес попаднах на този сайт
https://phytoessencebiocosmetics.com/bg/1180-2/
Има публикувани доста интересни и полезни теми, но не зная дали продуктите и маслата, които предлагат, са качествени.
Моля, ако някой е поръчвал от този сайт, да сподели мнение.

# 248
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Уау,50лв. за почистващо масло с жожоба-а нема нужда  Laughing. Давам ги за читав крем и за серум с кеф,ама почистването предпочитам да си го правя по стария начин с моите масла и хавлийката  Laughing.
 Ваня Ставрева  сори за спонтанната реакция не съм скръндза,редовно харча трицифрени суми за козметика,но ми се струва наистина прекалено. В тая тема знаем принципа и действието на маслата и сериозно ме съмнява това чудо да си струва парите.

# 249
  • Мнения: 2 328
Бахахаха Grinning В статията се твърди, че масленото измиване е времеемко и изисква предварителна подготовка.Цели 2 (!!!) минути,егати!

# 250
  • Мнения: 18 542
Вярно, че е скъпичко за това което е. Моето микс масло с полисорбата, върши същата работа и можа да слагам каквито масла аз избера.

# 251
  • Мнения: 518
Търся лавандулово масло в БУРГАС,къде има?Да не е на ИКАРОВ!
Здравей,има няколко магазина Био в Бургас.Единия Знахаря ул,Калоян до Краснодар.Другия съм виждала уличката зад свободния.

# 252
  • Мнения: 29
Здравейте!

   Едва от вчера попаднах на темата, какво бихте казали за маслата на Ривана? Такова разнообразие от цени има на споделените тук сайтове за пазаруване, че съвсем се обърках. Само в едно съм сигурна, че няма да е Икаров. Но Карите на Алтея  и Биофетиш са с такава разлика в цените, че се шашнах. С доста суха кожа съм, ползвах масло от шипки и сега ми се искаше нещо друго, та ако може някаква насока. А имаме магазин на Рефан в града и там зареждат маслата на Ривана, та за това питам.

# 253
  • Мнения: 357
Вярно, че е скъпичко за това което е. Моето микс масло с полисорбата, върши същата работа и можа да слагам каквито масла аз избера.
Миоки, в какво съотношение смесваш маслото с полисорбата?
Скъпичко е маслото от жожоба в посочения сайт, но цената от 48.70 лв. е за 100 мл. От Биофетиш си купих по-евтино масло от жожоба за 9.99 лв., но ... за 10 мл.
https://biofetish.com/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D0% … E%D0%B1%D0%B0-383

# 254
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ваня това е синя лайка в жожоба чистото био масло е това https://biofetish.com/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D0% … -%D0%BC%D0%BB-154 и си е 16.55лв. за 100мл.
 Масла купувам от Биофетиш и от айхерб макар,че последните имат навика да ме разхождат до митницата и не са много удачен вариант.
  Миоки би ли споделила читав английски сайт,че нямам време да ровя напоследък,а запасите ми драстично са намалели.

 ема Ривана не са добър избор поне за мен. Алтея се наложиха на пазара и продават марка. Нещата им са хубави спор няма,но марката си има цена. Аз лично предпочитам Биофетиш за масла,на Алтея харесвам готовата козметика.
 

Последна редакция: вт, 08 май 2018, 17:44 от prinzesata

Общи условия

Активация на акаунт