СЕПТЕМВРИЙСКИ мами 2018

  • 53 245
  • 731
  •   1
Отговори
# 660
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, имам въпрос. Може ли сушилнята на висока температура да замести гладенето на детски дрешки?

Да,разбира се
А може и изобщо да не се глади.Аз не съм гладила номер 1 и 2,логично е,че няма да хвърлям пот над гладачната дъска и за номер 3.Имаха чудесни кожи,без кожни проблеми.В сушилнята въртя зимата,ако няма да изсъхнат навън

# 661
  • Мнения: 99
Здравейте! На някоя от бъдещите септемврийски мами да са й казали,че има повече води?? И всички ли правихте пренатест?

# 662
  • Мнения: 2 124
Здравейте, днес отново си пуснах THS, но този път прибавих и FT3 и FT4.
Резултатите са THS - 2.6, както бях споменала влиза в референтните стойности ама за бременна сякаш не е добре.
FT 3 - 4.55 при референтни 3.10-6.80
FT4- 13.95 при рефрентни  12-22, това сякаш отива към долната граница.

Интересното е, че вчера пусках THS  и беше 2.80, а днес е 2.60, възможно ли е така да се променя самичко за ден?

Както споменах лекарства не пия до момента не съм диагностициран с проблмеи с ЩЖ.
Сега ще си запазвам час за ендокринолог за всеки случай.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! На някоя от бъдещите септемврийски мами да са й казали,че има повече води?? И всички ли правихте пренатест?

Не всички правихме Пренатест.Даже малко правиха,поради цената
За водите не са ми казвали нищо.Вероятно са в норма.

Интересното е, че вчера пусках THS  и беше 2.80, а днес е 2.60, възможно ли е така да се променя самичко за ден?

В една и съща лаборатория ли пуска и двата пъти изследванията?Ако да,явно за ден се е променило.Ендокринологът вероятно ще те засили на хапчета.Направи консултация и с втори.
Аз съм сигурна,че ако всички бременни си в темата ни направят щитовидните хормони,на 60 процента ще има отклонения като твоите и подобни.Но това няма да се отрази на бременността и плода.

# 664
  • Мнения: 2 124
Да, в една и съща лаборатория ги правих, разговарях със следящия ме гинеколог и каза, че е в рамките на нормалното, понеже трябвало да е под 3 за втори триместър, ама все пак ще ида на ендокринолог само дето в моя град на пръсти се броят.

# 665
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Mn.nikol ,за мен нямаш повод за притеснение

Утре ще има лекция за бъдещи майки в Интер Експо Център София с подаръци и три ще спечелят фетални изследвания https://www.facebook.com/events/2128196414081103/ .Лектори Стаменова и Чачева от клиника Надежда .Тук се регвате,за да ви изпратят безплатна покана за вход https://registration.iec.bg/expo/23/form/bg?gclid=EAIaIQobChMItL … AYASABEgIYgPD_BwE

# 666
  • Мнения: 3 794
Елфита, мерси за линка!

Някоя от вас мисли ли да присъства?

# 667
  • Мнения: 337
Благодаря за линка, аз ще се опитам да се измъкна от работа, за да присъствам. Надявам се да се получи.

-- Получи се, Ще присъствам ! Simple Smile

Последна редакция: вт, 15 май 2018, 15:53 от Christina_1

# 668
  • Мнения: 2 069
Аз няма да мога да отида.

Mn.nikol и аз мисля, че резултата ти е добър. Моят през март беше на ТСХ 2,14.

Вчера бях на консулация и се оказа, че съм качила 2кг за последния месец. Лекара ми се накара едно хубаво, защото съм качила повече и кръвното ми се вдига. От днес съм на диета. Не трябвало да качвам повече от килограм на месец.

# 669
  • Мнения: 302
Аз пък навсякъде чета, че е нормално да качваме по 0,5 кг всяка седмица, което си е точно 2 кг за месец. Иначе моята АГ ми се беше карала при качени 3 кг, ама то беше трети или четвърти месец.

# 670
  • Мнения: 1
Здравейте, досега само Ви следях, но сега ако може се включвам и аз с термин 08.09. Аз правих прентален тест в 14г.с. Излезе че бебо има даун, след което последваха две амниоцинтези, на които излезе че няма нищо такова. Тоест теста беше фалшиво положителен, преживях доста трудни два месеца с много нерви. Така че ви съветвам да не се доверявате много на тези тестове, въпреки това което пише 99% им точност. Сега до края на бременността всеки ден ще се питам дали всичко е наред. Вместо спокойствие този тест ми осигури само нерви, безсънни нощи и проблеми. Когато аз го правих никаде из форумите не видях, че има грешки поне в България, но в процеса на разговорите с лаборатории, професори и т.н. се оказа, че има такива грешки и те не са единични.

# 671
  • Мнения: 2 124
Пожелавам ти здраво бебче на финала, аз така й не се реших да правя какъвто и да е пренатална тест, имах желание, но цената ме отказа накрая. След БХС-то двама лекари ми казаха, че няма нужда от по-задълбочени изследвания, но нали знам, че БХС не гарантира нищо, та имах желание, но се отказах. Сега просто живея с вярата всичко да е наред.

# 672
  • Мнения: 99
Да , всичко ще бъде наред ! Още три месеца ☺

# 673
  • Мнения: 3 794
Благодаря за линка, аз ще се опитам да се измъкна от работа, за да присъствам. Надявам се да се получи.

-- Получи се, Ще присъствам ! Simple Smile

Ще ти пиша по-късно на лични дали и аз ще успея, за да си правим компания, ако искаш Simple Smile

# 674
  • Мнения: 21
Здравейте. Болничният ми 45 дни преди раждане трябва да започне от 29 юли,но едва ли ще работя в най-големите жеги,като се има предвид,че работата ми е на 30 км от къщи. Исках да попитам колко платен отпуск мога да ползвам за 2018, ако реша да спра работа в началото на юли. Благодаря предварително за информацията!:)

Общи условия

Активация на акаунт