ПЧМГ - 2 тема

  • 81 612
  • 747
  •   1
Отговори
# 255
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
75?

# 256
  • София
  • Мнения: 8 282
Тази година ca 4 класа та може и 100 да са

# 257
  • Мнения: 511
SANI+, ако няма 40  деца с над 75 точки, вероятно ще поканят следващите с близки точки до 75. Зависи колко трудни задачи дадат.
Моята дъщеря се явява на пробните изпити за 5. клас - на първия изпит имаше 93 точки и беше 6-7 резултат. На втория изпит най-високият резултат е 92 точки, а тя с нейните 73.5 точки беше 16-17 резултат.

# 258
  • София
  • Мнения: 4 025
SANI+, единственото, което ми хрумва като идея, е някой с ученик 7 класник в училището да ви каже от какво решават в часовете и да решавате вкъщи от съответното помагало. Със сигурност задачите са ниво над тези на матурата. Мисля че в Междучасие дават такива по-трудни задачи на пробните им. Или поне преди беше така. Няма кой знае колко време, но пък положения труд винаги се отплаща.

# 259
  • Мнения: 10 606
Задачите са по-трудни и по-различни от тези на матурите.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 262
Къде бихте препоръчали да се запишем на курсове за успешен прием в ПЧМГ след 7ми клас?

# 261
  • София
  • Мнения: 1 374
Дъщеря ми учи в 7 клас в ПЧМГ и се яви на последния пробен изпит. Има 85 точки. По думите и изпита е по-труден от НВО, но е по формата на НВО. Иначе в училище решават задачи основно от 2 сборника - Коала Прес /зелен на цвят/ и Просвета /син на цвят с нещо като прозорец на корицата, нарисуван/, като решават всички групи задачи.

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 08:14 от Лонита

# 262
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Дъщеря ми миналата година се яви на един пробен за 7 клас - като НВО е, но има няколко по-трудни задачи. Включва МОН-ския материал.

# 263
  • Мнения: 5 234
Тази година ca 4 класа та може и 100 да са
4 класа ще са 5-тите класове от следващата учебна година?

# 264
  • София
  • Мнения: 8 282
Да, пише го на страницата на училището.
https://parvamatematicheska.com/пчмг/прием/

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 12:54 от Desem

# 265
  • София
  • Мнения: 162
Колко са външните кандидати на изпита за 5 клас в ПЧМГ през предишните години?
На последния пробен изпит в неделя са се явили 122 деца, дали в тази бройка са четвъртокласниците от Питагор?

# 266
  • Мнения: 8 243
Колко са външните кандидати на изпита за 5 клас в ПЧМГ през предишните години?
На последния пробен изпит в неделя са се явили 122 деца, дали в тази бройка са четвъртокласниците от Питагор?
Миналата година са се явили 293 деца, като в тази бройка са включени и децата от Питагор които не са влезли на четвъртия пробен изпит.

# 267
  • Мнения: 9 695
Децата приети на четвъртия пробен ги добавят в списъка с резултати на първия приемен.

# 268
  • Мнения: 8 243
Децата приети на четвъртия пробен ги добавят в списъка с резултати на първия приемен.
Миналата година ги пуснаха чак в класирането, май Simple Smile
Но със сигурност ги нямаше в първият приемен.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 025
Eто резултатите от изпитите след 4 клас от миналата година. По спомен в резултатите на втория пробен имаше деца, които са се явили само на него, но дали са те точно тези от Питагор, не зная:
https://dox.abv.bg/download?id=4586bc6da3

Общи условия

Активация на акаунт