Ранна бременност - първо тримесечие

  • 66 436
  • 624
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 35
Във форума четох предимно за пренатест, но се чудя дали хората се спират на него понеже излиза на първи позиций в търсачките.

# 526
  • Мнения: 1 038
Някоя има ли мнение за теста Maternit ? Никоя не го споменава.

# 527
  • Мнения: 539
Аз правих тест само за Даун. Директно звъннах на телефона, който беше на сайта на prenatest.bg. Свързах се със служителка, казах й в кой град имам намерение да го правя. Тя ми каза в коя лаборатория се извършва. Платих 600 лв.  по банков път и след една сесмица си получих резултата на имейла, който посочих за връзка.
Аз миналата година правих Пренатест за синдром на Даун, обадих се по телефона, разбрахме се за ден и час. Отидох на място в София, там и платих в брой 500 лева. Много съм доволна, тестът включваше и пол на бебето. Първо ми се обадиха по телефона и ми казаха резултата, след това ми изпратиха имейл с резултатите, преведени и подписани от генетик в Майчин дом.

# 528
  • Мнения: 201
Когато питах следящия ме АГ, той ми даде контакти на представител на тези тестове. Тези дни трбява да де чуя с нея.
Прави ми впечатление, че пакетите им са по-скъпи, не знам на какво се дължи

Някоя има ли мнение за теста Maternit ? Никоя не го споменава.

# 529
  • Мнения: 1 038
Когато питах следящия ме АГ, той ми даде контакти на представител на тези тестове. Тези дни трбява да де чуя с нея.
Прави ми впечатление, че пакетите им са по-скъпи, не знам на какво се дължи

Някоя има ли мнение за теста Maternit ? Никоя не го споменава.
За момента даже са най -изгодни .

# 530
  • Мнения: 201
Когато питах следящия ме АГ, той ми даде контакти на представител на тези тестове. Тези дни трбява да де чуя с нея.
Прави ми впечатление, че пакетите им са по-скъпи, не знам на какво се дължи

Някоя има ли мнение за теста Maternit ? Никоя не го споменава.
За момента даже са най -изгодни .
Ами така излиза, да. Говорих с търговския представител. В сайта най-пълния пакет, който изследва всички двойки, е 2600, но всички пакети са намалени и излиза 1990, което е доста по-приемливо.

# 531
  • Мнения: 3 124
И аз като 17154, избрах само за Даун, платих 500лв и съм доволна.

# 532
  • Мнения: 2
Хей, здравейте понеже много от въпросите, които ми се въртят в главата открих тук бих искала вашето мнение на 22години съм и миналият месец с приятелят ми правихме опити за зачеване и така с нетърпение чаках момента на менструацията или по скоро нейното закъснение та появи ми се ужасно гадене при пиенето на кафе и чувствителност в гърдите, главоболие , менструацията ми закъснява вече трети ден а винаги е била редовна реших да си направя тест, но 😟беше отрицателен та исках да знам имали възможност да съм бременна или всичко е просто мираж😟

# 533
  • Мнения: 5 380
София, при закъснение от 3 дена и отрицателен тест, възможността за бременност е сравнително ниска.
Изчакай още няколко дена и направи друг тест. Simple Smile
Ако не си забременяла този месец е добре да се консултираш с АГ за това закъснение.

# 534
  • Мнения: 590
Момичета, в 9 г.с.+4 дни съм и на 8ми Септ. ми предстои консултация с Док. - тогава ще съм 10 г.с.+1 ден. Понеже вече са нарядко прегледите, можете ли да ми препоръчате въпроси, които да задам, които да ми набавят максимално информация за настоящото ми състояние и това на бебето, както и предстоящите ми действия до следващия преглед? Аз съм си подготвила списък с въпроси, но със сигурност тук ще получа още подсказки Simple Smile

# 535
  • Мнения: 268
Аз бих го попитала дали трябва да пия витамини. И какви?

# 536
  • Мнения: 21
Момичета, в 9 г.с.+4 дни съм и на 8ми Септ. ми предстои консултация с Док. - тогава ще съм 10 г.с.+1 ден. Понеже вече са нарядко прегледите, можете ли да ми препоръчате въпроси, които да задам, които да ми набавят максимално информация за настоящото ми състояние и това на бебето, както и предстоящите ми действия до следващия преглед? Аз съм си подготвила списък с въпроси, но със сигурност тук ще получа още подсказки Simple Smile

Аз на първите ми 2-3 прегледа зададох въпроси, които касаят начина ми на живот и съответно как той се отразява на  бременността. Например :
*любими храни- мога или не мога да ги ям. Какво е препоръчително и какво да изключа от менюто.
*движение - позволява ли го състоянието ми и колко мога да си позволя (в смисъл, работа, вървене, тренировки).
*секс- мога ли не мога ли?
*работа- зависи в коя област работиш, според мен е добре да се консултираш и за това.
*ако имаш съмнения за козметика или нещо от ежедневието ти от този тип.
*на мен не ми се е налаго да питам за това, защото директно ми беше изписано, но : имунната система- как и с какво да я защитиш. Още повече, че наближава грипавия сезон (освен Ковид, другите гадини също ще ни налазят)
Относно витамините, на мен ми ги изписаха като влязох в 4ти месец. До тогава си бях само на фолиевата к-на и Биозин Мама, но ако ако следващият ти преглед ще бъде да речем в 14та седмица, можеш да попиташ и за витамините.
*изследвания, които предстоят - задължителни и препоръчителни.
При мен така се получиха нещата, че имах прегледи в 5,7,8,9г.с., при гинеколожката, при която си ходя по принцип и при АГ-то, който си бях избрала от преди да започнем  да правим деца. Та искам да ти кажа, че всеки път имах какво да питам.
В общи линии гледай да зададеш основните и важни въпроси, слушай много добре какво ти говорят (аз от еуфория изключвам по някога, мъжът ми влиза с мен да слуша Smile)
Аз с моя скромен до тук опит (27 +2 г.с.) мога да ти споделя следното:
*бъди спокойна, до колкото е възможно спрямо страничните фактори - роднини, приятели, работа и т.н.
*мисли максимално позитивно за бременността
*почивай си когато имаш нужда и прави неща, които те зареждат с позитивни емоции
*не се отдавай на безумно ядене- на бебето не му се ядат боклучави храни, тесто, закуски, сладки, снаксове, газирано. Също така не му се пуши, пие кафе или алокохол Satisfied хапвай разнообразно и пълноценно- това е добре за теб и за него/нея.
*движи се до колкото можеш - освен, че е полезно е и много удовлетворяващо и тонизиращо.
*споделяй само с хора, които са готови да те изслушат с желание
Пожелавам ти лека бременност и всичко да върви по мед и масло YumInnocentFlowers Four Leaf Clover

# 537
  • Мнения: 268
Момичета, в 9 г.с.+4 дни съм и на 8ми Септ. ми предстои консултация с Док. - тогава ще съм 10 г.с.+1 ден. Понеже вече са нарядко прегледите, можете ли да ми препоръчате въпроси, които да задам, които да ми набавят максимално информация за настоящото ми състояние и това на бебето, както и предстоящите ми действия до следващия преглед? Аз съм си подготвила списък с въпроси, но със сигурност тук ще получа още подсказки Simple Smile

Аз на първите ми 2-3 прегледа зададох въпроси, които касаят начина ми на живот и съответно как той се отразява на  бременността. Например :
*любими храни- мога или не мога да ги ям. Какво е препоръчително и какво да изключа от менюто.
*движение - позволява ли го състоянието ми и колко мога да си позволя (в смисъл, работа, вървене, тренировки).
*секс- мога ли не мога ли?
*работа- зависи в коя област работиш, според мен е добре да се консултираш и за това.
*ако имаш съмнения за козметика или нещо от ежедневието ти от този тип.
*на мен не ми се е налаго да питам за това, защото директно ми беше изписано, но : имунната система- как и с какво да я защитиш. Още повече, че наближава грипавия сезон (освен Ковид, другите гадини също ще ни налазят)
Относно витамините, на мен ми ги изписаха като влязох в 4ти месец. До тогава си бях само на фолиевата к-на и Биозин Мама, но ако ако следващият ти преглед ще бъде да речем в 14та седмица, можеш да попиташ и за витамините.
*изследвания, които предстоят - задължителни и препоръчителни.
При мен така се получиха нещата, че имах прегледи в 5,7,8,9г.с., при гинеколожката, при която си ходя по принцип и при АГ-то, който си бях избрала от преди да започнем  да правим деца. Та искам да ти кажа, че всеки път имах какво да питам.
В общи линии гледай да зададеш основните и важни въпроси, слушай много добре какво ти говорят (аз от еуфория изключвам по някога, мъжът ми влиза с мен да слуша Smile)
Аз с моя скромен до тук опит (27 +2 г.с.) мога да ти споделя следното:
*бъди спокойна, до колкото е възможно спрямо страничните фактори - роднини, приятели, работа и т.н.
*мисли максимално позитивно за бременността
*почивай си когато имаш нужда и прави неща, които те зареждат с позитивни емоции
*не се отдавай на безумно ядене- на бебето не му се ядат боклучави храни, тесто, закуски, сладки, снаксове, газирано. Също така не му се пуши, пие кафе или алокохол Satisfied хапвай разнообразно и пълноценно- това е добре за теб и за него/нея.
*движи се до колкото можеш - освен, че е полезно е и много удовлетворяващо и тонизиращо.
*споделяй само с хора, които са готови да те изслушат с желание
Пожелавам ти лека бременност и всичко да върви по мед и масло YumInnocentFlowers Four Leaf Clover

Супер полезни въпроси. Браво! Според мен всяка бременна трябва да си ги запише при първо посещение при анушер-гинеколог.

# 538
  • Мнения: 71
Здравейте, преди 2 дни разбрах, че съм бременна. Разбира се, посетих първия възможен доктор за потвърждение. В 6г.с. съм. Докторката ми обясни как всичко било наред и т.н. Нямам никакви проблеми, никакви оплаквания, болки или кървене. Докторката обаче каза, че ще ми изпише някакви лекарства превантивно. Отивайки в аптеката, виждам че ми е изписала НоШпа, витамини и Утрогестан (по 6 хапчета на ден Flushed). Не мога да открия никакъв читав доктор в момента за втора консултация, тъй като всички са след отпуск и ужасно натоварени. Някоя от вас да приема подобна комбинация? Head Band

# 539
  • София
  • Мнения: 1 791
Не знам защо така масово ги изписват.
На мен само ми казаха: честито, пий си фолиевата и чао.
НоШпа и магнезии ми предписаха чак в 5ти месец, защото имам много контракции и трябваше да успокоим матката. Пих ноШпа-то седмица и това беше.

Общи условия

Активация на акаунт