За тези, които са на терапия с Фраксипарин

  • 745
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 709
Здравейте, назначиха ми терапия с Фраксипарин през ден и Аспирин Протект пак през ден заради тромбофилия. Въпросът ми е към тези, които сами си слагат Фраксипарин - как се научихте, някой показа ли ви, как добихте смелост да го правите сами? Вчера ми сложиха за пръв път в ръката и честно казано много ме заболя, а имайки предвид колко е малка иглата, не очаквах изобщо. Затова съм склонна да пробвам и сама, ако следващите пъти в клиниката пак ме боли така. Затова се обръщам към тези от вас, които са преминали през това и биха ми дали съвет, споделен опит. Благодаря много предварително!

# 1
  • Мнения: 432
В ръката ли? Фраксипарин се инжектира в корема, обикновено. Има подробни указания на листовката. Иглата е толкова малка и тънка, че не е нещо страшно.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Попитай в тези теми.
Момичетата имат опит.

Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 25
Фраксипарин, клексан, аспирин - Тема #20

В болницата и на мен ми го инжектираха в ръката - това не е изключение.
Иначе в домашни условия ММ ми го инжектираше в корема според инструкциите в листовката.

# 3
  • Мнения: 709
В ръката ли? Фраксипарин се инжектира в корема, обикновено. Има подробни указания на листовката. Иглата е толкова малка и тънка, че не е нещо страшно.
И аз първоначално смятах, че ще е в корема, но се оказа, че може и в ръцете.
Просто трябва да се престраша.

# 4
  • Мнения: 432
В ръката ли? Фраксипарин се инжектира в корема, обикновено. Има подробни указания на листовката. Иглата е толкова малка и тънка, че не е нещо страшно.
И аз първоначално смятах, че ще е в корема, но се оказа, че може и в ръцете.
Просто трябва да се престраша.

Наистина няма от какво да се престрашаваш. Направиш ли го веднъж ще се убедиш, че не е кой знае какво. Давай смело.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
На нас никой не ни е показвал как. Само ми обясняваха с думи.

След това гледахме инструкциите в листовката и потърсихме клипчета в YouTube. Клипчетата много помогнаха.

Но аз така и не се престраших. ММ ми слагаше инжекциите по време на цялата бременност и няколко месеца след раждането.

# 6
  • Мнения: 432
На нас никой не ни е показвал как. Само ми обясняваха с думи.

След това гледахме инструкциите в листовката и потърсихме клипчета в YouTube. Клипчетата много помогнаха.

Но аз така и не се престраших. ММ ми слагаше инжекциите по време на цялата бременност и няколко месеца след раждането.

То си е на психическа основа. Мен ми беше по-неприятно някой друг да ми го прави, от колкото аз самата. Някак се чувствах по-сигурна да си действам сама.

Иначе клипчетата са чудесна идея.

# 7
  • Мнения: 709
Много ви благодаря, момичета. По принцип утре трябва да слагам пак, дотогава ще гледам още клипчета и е много вероятно да пробвам сама. Явно доста хора го правят сами, не би трябвало да е нещо кой знае какво.

# 8
  • Мнения: 174
Никой не ми е показвал, в листовката има подробно обяснение и с картинки. Лекарят ми каза само, че трябва да търся сланинка Simple Smile Мъжът ми искаше да ги бие,и той, и аз съм го правила,даже донякъде предпочитах сама да си ги бия. Няма нищо страшно. По някое време,ако не слагат продължително време, мястото се пренасища и смених корема с ръцете. Но аз го слагах всеки ден няколко месеца. Най- големият проблем беше да намеря инжекциите в аптеката, покрай този проблем, слагането дори не съм го и мислела.

# 9
  • Мнения: 463
Аз също го правих сама редовно, когато ММ го нямаше, а трябваше всеки ден. Изпитвах ужас от самата идея сама да се боцна, но се свиква с времето. Първо беше в корема, а после започнах в ръката, но ми беше адски трудно там, ако трябва да съм честна. Много е неудобно Confused

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
След секциото си слагах Фраксипарин всеки ден за 2 седмици.
В болницата ми показаха, там ми го слагаха в ръката, но ми казаха, че аз мога д аси го слагам в крака (бута). Хващам с палец и показалец от кожата на съответното място и вкарвам иглата под ъгъл, след което инжектирам бавно съдържанието. После натискам с памук, за да не стане голяма синина.

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Точно в ръцете отзад на по-меката част над лактите ми ги биеше ММ от 20 г.с. до 6 седмици след раждането.Аз сама опитах веднъж и изпаднах в истерия (единствено инсулин в корема се научих да си слагам с писалката,но лягах и го правех със затворени очи, защото изпадам в див ужас като гледам как игла се забива в кожата,дори почти съм припадала от гледката,иначе мога да търпя да ме бодат до безкрай,но не и да гледам).

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
И аз така.
Що игли отнесох за три бременности!
Но никога не гледам когато ми взимат кръв или ми бият НМХ.

# 13
  • Мнения: 1 302
Научих как се слагат от листовката и видеа в ютюб. Някой във форума също беше споменал, че хематолога я посъветвал да приска силно мястото на инжектиране, за да не стават сини.

Моят мъж ми го слагаше в корема, аз сама не можах, дори не гледам като ме инжектира. Иглата е малка, но е дебела и тъпа, и затова доста боли. Покрай инвитрото що инжекции отнесох, но тея бяха най-гадните.

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Пролутекс не си ли слагала?Това бяха най-гадните инжекции покрай последното ми инвитро и последната успешна бременност.При тях болката ми се появяваше няколко часа след поставянето и болеше чак докато заспя.И всички казват,че са най-болезнените...

Общи условия

Активация на акаунт