Всичко за косата - тема 3

  • 80 949
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
На мен повече ми харесва втората снимка с по-късото каре, по-оформена ми е. Но пък аз напоследък съм пристрастна към късото каре.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
На мен първата снимка не ми харесва,аз съм за втората. Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 14 490
Аз съм за втората, още повече че тя така или иначе ще стане като първата ако не се подстригва. Това е прическа обаче за права коса, има ли някакви вълни, никога не би стояла така (освен с редовно тормозене с преса).

# 723
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
профи продуктите спасиха косата ми от разпад, но все пак немогат да свършат чудеса.
Момичета кое ви харесва повече малко по-дълго да покрива рамената или малко по-късо над тях? ...Simple Smile имам няколко часа да реша,
Скрит текст:

Зависи от формата на лицето ти и кое ти отива. Аз съм с по-скоро удължено лице и първото изобщо не ми отива (опитвала съм), второто би ми отивало, аз гледам прическата ми да има повечко ширина настрани и по-малко надолу, дори и когато съм с по-дълга коса, често я връзвам и пускам кичури около лицето си. На по-скоро топчесто лице би отивала втората.  Имаше едни сайтове, в които можеше да качиш своя снимка и да пробваш различни прически, коя би ти отивала, ама не мога в момента да помогна, потърси в гугъл или се посъветвай с фризьорката си.

Колкото до профи-не профи продуктите, мисля, че доколко са тежки продуктите за една коса не зависи толкова дали са профи или не, а с каква цел са. Ако говорим за дълбокоподхранващи продукти или маски, те са за силно изтощена коса и определено могат да помогнат, ако говорим за ежедневна грижа, има и от профи продуктите, които могат да се изберат за съответния тип и състояние коса и да не утежняват изобщо. Сред по-нискобюджетните продукти също има хубави, въпросът е да се изберат такива, които наистина влагат продуктите, които се рекламират и се правят в реномирани фирми, които си имат технологията. Помня, че един познат, който работеше в голяма българска реномирана фирма през комунизма сподели веднъж, че част от персонала е отворил фирми да произвеждат бившите добре познати продукти или подобни на тях, но в малки цехчета тип гаражна изработка и нямат нито машините, нито средствата да купят добри продукти и влагат каквото имат, затова трябва да се внимава.

# 724
  • Мнения: 1 892
Здравейте,от бременноста и от хормоните понеже съм с Хашимото сега доста ми пада косата.Обаче искам да се направя с червена коса.В момента съм тъмнокестеняво и някакво леко оранжево има тук таме.Въпроса ми е трябва ли много да се изруси и ще изтощя ли много косата за да се направя червено?

# 725
  • Мнения: 18 562
И за мен първата. 😊
Този шампоан на Фито жълтеникавия е много хубав. Имах пробичка,но както винаги не ми понесе на скалпа.
Аз мия на 2 дни, понякога на 3. Моята коса е нормална към суха, но по-бързо се омазнява откакто родих. Не знам дали има общо с хорманите,мисля,че е защото нон стоп съм вързана.
Аз ползвам 3 пъти в седмицата силна маска и балсам+спрей и финиш масло.
Но все нещо не ми допада. Та някъде бъркам. И вече гледам да не купувам и да не си правя експерименти много.
Моята коса винаги е била хубава.
Една идея по-добре е с профедионални продукти. Но при мен голям проблем е себореята,с което оснвно и преди всичко се съобразявам.И оттам тежките и силни шампоани, които няма как да не се отразят и на косата.
И отежняват. Ще търся нещо леко, да редувам.

# 726
  • Мнения: 325
И на мен ми допада повече втората снимка. 😊

# 727
  • Мнения: 17 987
И аз съм за втората, още повече, че на втория месец ще е вече първата

# 728
  • Мнения: 18 562
Здравейте,от бременноста и от хормоните понеже съм с Хашимото сега доста ми пада косата.Обаче искам да се направя с червена коса.В момента съм тъмнокестеняво и някакво леко оранжево има тук таме.Въпроса ми е трябва ли много да се изруси и ще изтощя ли много косата за да се направя червено?

Аз постигнах червеникаво кафяво с постеренно наслагване на боя. Също съм тъмнокестенява. Ако обаче искаш ярко или по-наситен червен цвят ще трябва да се обезцвети. И , да изтощава си и то доста. На мен дори на два месеца червена боя без да обезцветявам значително ми изтощи косата(точно след кано родих се направих червена,но нямах и досега нямам косопад).
В твоя случай не бих рискувала.
Бих изчакала да спре малко косопада.
Вече и аз не съм червена.

# 729
  • Мнения: 431
И за мен първата. 😊
Този шампоан на Фито жълтеникавия е много хубав. Имах пробичка,но както винаги не ми понесе на скалпа.
Аз мия на 2 дни, понякога на 3. Моята коса е нормална към суха, но по-бързо се омазнява откакто родих. Не знам дали има общо с хорманите,мисля,че е защото нон стоп съм вързана.
Аз ползвам 3 пъти в седмицата силна маска и балсам+спрей и финиш масло.
Но все нещо не ми допада. Та някъде бъркам. И вече гледам да не купувам и да не си правя експерименти много.
Моята коса винаги е била хубава.
Една идея по-добре е с профедионални продукти. Но при мен голям проблем е себореята,с което оснвно и преди всичко се съобразявам.И оттам тежките и силни шампоани, които няма как да не се отразят и на косата.
И отежняват. Ще търся нещо леко, да редувам.


Какво използваш за себореят?

# 730
  • Мнения: 18 562
Основно Дюкре шампоан. Сега го спрях и всичко се върна с пълна сила.  Ползвала съм какво ли не. Всичко с временен ефект. Юсерин,Клоран,Здраве,Себорал форте,Селсън блу,де що има.
Даже се замислям пак да посетя дерматолог. Да видим нещо друго. Може пък да е липса на витамини някакви или да има вътрешна причина. Може да пробвам хомеопатия. Знам ли вече.
То не мога да си купя един нормален шампоан. ...Ето сега лореалския е за хвърляне.

# 731
  • Мнения: 2 179
Основно Дюкре шампоан. Сега го спрях и всичко се върна с пълна сила.  Ползвала съм какво ли не. Всичко с временен ефект. Юсерин,Клоран,Здраве,Себорал форте,Селсън блу,де що има.
Даже се замислям пак да посетя дерматолог. Да видим нещо друго. Може пък да е липса на витамини някакви или да има вътрешна причина. Може да пробвам хомеопатия. Знам ли вече.
То не мога да си купя един нормален шампоан. ...Ето сега лореалския е за хвърляне.


Все едно слушам моята история ,но аз се отказах вече - като ще сърби и т.н- да сърби ....
Ползвам само гела ,за който писах преди и толкова. Подходящ шампоан не намерих .
Забелязвах ,че на места новата косичка расте увредена т.е груб ,неравен косъм  (все едно изпържен) на какво може да се дължи ?
Скрит текст:

п.п пропуснах за шампоана - на Davines шампоана върши чудеса при мен

Последна редакция: чт, 17 май 2018, 13:37 от Обичах

# 732
  • Мнения: 431
И аз ползвам Дюкре, DS и Elution, но така ми се иска да ползвам нещо друго вече, омръзнаха ми.
От няколко месеца косата ми се накъсва ужасно и цъфти а не използвам преса и маши, суша на най- ниската степен, вече си мисля, че е от шампоаните.
Нещо да препоръчате за накъсване.

# 733
  • Мнения: 18 562
Обичах,аз пък гелове не съм пробвала досега.
Ще го видя този Давинес.
Въртя се в омагьосан кръг от години.
При мен няма сърбеж, а само зачервяване тук-там. Не знам от какво може да е този"изпържен косъм".
Трябва нова тема....дано успея днес да я направя.

# 734
  • Мнения: 1 739
Основно Дюкре шампоан. Сега го спрях и всичко се върна с пълна сила.  Ползвала съм какво ли не. Всичко с временен ефект. Юсерин,Клоран,Здраве,Себорал форте,Селсън блу,де що има.
Даже се замислям пак да посетя дерматолог. Да видим нещо друго. Може пък да е липса на витамини някакви или да има вътрешна причина. Може да пробвам хомеопатия. Знам ли вече.
То не мога да си купя един нормален шампоан. ...Ето сега лореалския е за хвърляне.


Все едно слушам моята история ,но аз се отказах вече - като ще сърби и т.н- да сърби ....
Ползвам само гела ,за който писах преди и толкова. Подходящ шампоан не намерих .
Забелязвах ,че на места новата косичка расте увредена т.е груб ,неравен косъм  (все едно изпържен) на какво може да се дължи ?
Скрит текст:

п.п пропуснах за шампоана - на Davines шампоана върши чудеса при мен

Аз имам същия проблем . Вътрешният слой на косата ми тоест тази част , която е около врата изглежда по същия начин . Мажа я с кокосово масло , правя маски , слагам балсам , слагам и термозащита . Пресата и издърпването с четка съм ги спряла отдавна . Външният слой на косата ми се подобри значително , но частта откъм вратлето не се повлиява , расте като изгоряла от корена .

Общи условия

Активация на акаунт