Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 123 122
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 2 478
Тук съм съгласен с Notaris.

Е, аз затова съм го казал.
Жена иска книжка и кола, кара й се? Чудесно - изкарва си я, съдействам, с каквото мога да си вземе нещо строго определено, и което може, ще си поддържа, чука и обгрижва. Взима й се Голфче, Поло, Леон, Астра G, или там нещо "да търкаля".
Сама ще си ходи по серивизите, да види какво е.
На повечето няма да им се занимава, и ще се возят до мен на дясната седалка. Така и вълкът сит, и агнето цяло. Stuck Out Tongue
На работа ежедневно с метрото и градския с годишна карта.

Leila
, и кво викаш някакъв с Алфа те "подпирал". Grinning
И аз подпирам понякога, като ми се мотат с 30 на големите булеварди в средна и лява лента. Повечето ги предугаждам, заставам от другата им страна по възможност пръв на светофар.
Знаеш ли как подпирам? Седя зад него с достатъчно разстояние, но да ме вижда в огледалата на по-ниска предавка, обикновено към 3-4к оборота, така и ме чува. Mr. Green
A когато аз се "мотам", или просто ми се вози и си гледкам, съм най-вдясно, а понякога, спрямо ситуацията, давам и десен мигач, те си знаят, и минават спокойно.

Оня ден зад Съдебната палата, където върти 5-цата някаква паркирала почти на 90 градуса до обувния магазин на "Стил 99", плътно подпряла предната броня на задния, позажулила го. Дойде някаква да й обяснява нещо, и наща с мръсна газ отпраши. Grinning


Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 10:00 от FragranceFanatic

# 1 126
  • София
  • Мнения: 2 923
  ...Знаеш ли как подпирам? Седя зад него с достатъчно разстояние, но да ме вижда в огледалата на по-ниска предавка, обикновено към 3-4к оборота, така и ме чува. Mr. Green  ...

Много обичам подпирачите, особено по Цариградско, когато съм с камиончето Simple SmileSimple SmileSimple Smile. Знаеш ли лафа за гълъба, дето за малко щеше да се удари в предното стъкло...TrollfaceTrollfaceTrollface

# 1 127
  • Мнения: 6 355
Моята кола няма нито една драскотина, джантите ми също. Единствено "точки" по вратите от тесните паркинги. Rolling Eyes Да не ви описвам с какви акробатики си влизам в колата понякога, като жената-ластик, на врата открехната около 12 см. Simple Smile)) Много внимавам да не докосвам с вратата паркиралите до мен коли, обаче понякога все пак се случва и виждам как моментално остава "точка". Ядосвам се, когато откривам, че на мен са ми оставили, ама ми е ясно, че е заради безумно тесните паркоместа на някои места...

# 1 128
  • Мнения: 2 478
 ...Знаеш ли как подпирам? Седя зад него с достатъчно разстояние, но да ме вижда в огледалата на по-ниска предавка, обикновено към 3-4к оборота, така и ме чува. Mr. Green  ...

Много обичам подпирачите, особено по Цариградско, когато съм с камиончето Simple SmileSimple SmileSimple Smile. Знаеш ли лафа за гълъба, дето за малко щеше да се удари в предното стъкло...TrollfaceTrollfaceTrollface
Интересно досега на Цариградско не ми се е налагало. Всеки си перка с 80-100, както и на Околомръсното. В доста случаи не бързам и поддържам 80-90 или там с трафика в повечето случаи в средна лента, че ще завивам вдясно в 90% от маршрутите ми посока Младост или Студентски, Симеоновско шосе. Иначе много обичам да си застана в лявата на завоя на Орлов пръв, идвайки от Евлоги Георгиев, и да си опъна машинката. Stuck Out Tongue

Последна редакция: пт, 13 дек 2019, 10:30 от FragranceFanatic

# 1 129
  • София
  • Мнения: 3 181
Неожулена кола в София едва ли ще се намери. И аз, дето карам отдавна, скоро си причиних щета по най-смотания начин в паркинга. Съвсем отскоро паркирам там, мястото ми не е много широко и колоната не пожела да се отмести, сдъвка ми страничното огледало. Ми заведох си щетата, закарах я в сервиза и така, моя си е белята, моя си е колата, колоната и тя.
ММ не ми се е "карал", на всеки може да се случи.

# 1 130
  • Мнения: 2 622
Моят изобщо не се е ядосвал за никакви щети по колата (по моя вина), нито пък сме се карали за тях. Когато счупих заден стоп на Корсата (мир на ламаринките й), се смя 15 минути. След като спря да се смее, на въпроса ми кога ще я носим на сервиз, каза "Рано е още. Когато счупиш и другия стоп, тогава ще я закарам, да не се разхождам два пъти." Grinning Но пък неговата философия винаги е била "Дал съм ти колата, значи съм я прежалил".

# 1 131
  • София
  • Мнения: 4 549
Като човек, който сам си кара колата по майстори, трябва да ви кажа, че наистина е много досадно. Особено като трябва да търсиш нов майстор или сервиз, защото наличните не ти вършат работа. Понякога минавам метър, като ползвам помощ от приятел или роднина, но чарковете пак аз трябва да си ги поръчвам. Супер досадно ми е.

# 1 132
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Абе, че е досадно, досадно е, но аз много бих се обидила, ако ММ ми каже, че е прежалил колата, давайки ми я да я карам аз! Слава богу, моят никога не е робувал на ламарини! На третия месец от вземането на книжката, блъснах моята първа кола и беше в сервиз повече от месец. През това време карах неговата и то с убеждаване от негова страна( за да не се отказвам да шофирам след преживения шок). Сега аз карам чисто новата кола, а той си купи друга на старо. Изобщо нищо общо с това, което споделяте за отношението на мъжете ви към вас и колите!

# 1 133
  • Мнения: 2 622
Изобщо не ми е било обидно, напротив, стана ми смешно. Точно защото и моят не робува на ламарини, ме сложи зад волана в деня, в който си взех шофьорската книжка, без да мисли къде и как ще я ожуля или ударя. С новите ни коли е същото. А ти нямаш реална представа какво е отношението на мъжете ни към нас Simple Smile Съгласи се, че всеки има различно възприятие към колата, но това не означава категорично лошо отношение към партньора.

# 1 134
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 488
Казах, че АЗ бих се обидила и за МЕН това не е хубаво отношение. Пък който както иска да го разбира.

# 1 135
  • Мнения: 5 468
Първата ми кола беше едно старо Ford-че Fiesta, купено с идеята, че спокойно мога да си го чуквам оттук оттам докато се понауча. С него доста добре се представих, ожулвала го бях само 3-4 пъти при паркиране(в стена, стълб и т.н.). Grinning Неприятно е, но при всяка грешка човек си взима поука. Но в големия град наистина е тегаво, постоянно се налага да паркираш на тесни места, да маневрираш в тесни улици и е напълно нормално да се случи, особето на младите шафьори.

# 1 136
  • Мнения: 3 732
Около пазара Иван Вазов къде да паркирам най - близо? Трябва ли да пращам смс и на кой номер?

# 1 137
  • София
  • Мнения: 1 592
Гледай знаците. Ако е зона, на табелите пише номера. Май беше 1303 с номера а колата. Хубавото е, че като ти изтича времето ти пращат смс да те предупредят

# 1 138
  • гр. София
  • Мнения: 4 788
Около пазара Иван Вазов къде да паркирам най - близо? Трябва ли да пращам смс и на кой номер?
Там май не е зона. Провери в интернет.

# 1 139
  • Мнения: 208
Около пазара Иван Вазов къде да паркирам най - близо? Трябва ли да пращам смс и на кой номер?
Около този пазар няма зони. Спокойно можеш да спреш в улички от двете страни на бул. Петко Тодоров. Не знам откъде ще идваш, та да ти обясня откъде е по-лесно.

Тази вечер на един дълъг светофар едно младо момче слезе от колата си, отиде до предната пред мен кола, наведе се, взе току-що изхвърлен фас и го връчи учтиво на изхвърлилия го ...

Младите, младите да са живи... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт