Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 994
  • 2 544
  •   2
Отговори
# 1 200
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
То именно това е проблема, че никой не може да даде точна и ясна информяция в две изречения.

# 1 201
  • Мнения: 2 863
Моята бутилка я монтираха през януари 2017. Другата седмица ще ходя в КАТ да питам какво точно трябва да се прави. Ще ви кажа какъв е отговорът.

# 1 202
  • Мнения: 2 478
Моята бутилка я монтираха през януари 2017. Другата седмица ще ходя в КАТ да питам какво точно трябва да се прави. Ще ви кажа какъв е отговорът.

Ще съм благодарен. Питай и за тези "по-старите", като мен отпреди 2014 г.

# 1 203
  • Мнения: X
Нещо черно на бяло в подкрепа на това твърдение? Аз не можах да открия нищо такова, а също съм силно заинтересован да е истина, защото в момента съм дал почивка на джипката точно по тази причина Simple SmileSimple SmileSimple Smile.
Ооо. Някаква наредба беше от 2014. Четох я преди години заради един спор с тъщата. Откакто има компютър "знае всичко" което се публикува от знайни и незнайни източници
Не знам, по скоро не помня. Преди два ден колега с газово е чел нещо в сайта на пътна и на СБА. Гугъл какво казва?

# 1 204
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Нашата кола я купихме с газова. Но след това я сменихме с нова. В талона за регистрация пише, че горивата е бензин/газ. Имаме и документ от газаджията. Минахме след това и през пункт на ГТП и я регистрирахме. Още нещо ли трябва?

# 1 205
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Е щом в талона е вписана газта, значи сте по новите правила.

# 1 206
  • 1st floor
  • Мнения: 9 122
Е щом в талона е вписана газта, значи сте по новите правила.
Супер Simple Smile

# 1 207
  • Мнения: 452
Аз вчера минах да си сменя талоните в КАТ. Никой не може да даде точна информация какво как..
аз сложих газовата март 2017 и след това ходих до КАТ да регистрирам колата.., тогава я регистрираха само бензин - въпреки че имах протокол за газовата.,
Сега минах пак през газаджия, за да ми издаде нов протокол. Той каза, че с този протокол мога 1 месец да карам.
Та в КАТ  искат копие на тоз протокол, голям и малък талон, гражданска, документ за самоличност. Ако платите с карта на гише - 20 лв, иначе 23.
Приготви си поне 3-4 часа.
Аз отидох в 8 и си тръгнах в 11

# 1 208
  • Мнения: 5 447
Аз вчера минах да си сменя талоните в КАТ. Никой не може да даде точна информация какво как..
аз сложих газовата март 2017 и след това ходих до КАТ да регистрирам колата.., тогава я регистрираха само бензин - въпреки че имах протокол за газовата.,
Сега минах пак през газаджия, за да ми издаде нов протокол. Той каза, че с този протокол мога 1 месец да карам.
Та в КАТ  искат копие на тоз протокол, голям и малък талон, гражданска, документ за самоличност. Ако платите с карта на гише - 20 лв, иначе 23.
Приготви си поне 3-4 часа.
Аз отидох в 8 и си тръгнах в 11
Тези опашки са за профилактика на корона вируса. Ненормалници...

# 1 209
  • Мнения: 452
Аз вчера минах да си сменя талоните в КАТ. Никой не може да даде точна информация какво как..
аз сложих газовата март 2017 и след това ходих до КАТ да регистрирам колата.., тогава я регистрираха само бензин - въпреки че имах протокол за газовата.,
Сега минах пак през газаджия, за да ми издаде нов протокол. Той каза, че с този протокол мога 1 месец да карам.
Та в КАТ  искат копие на тоз протокол, голям и малък талон, гражданска, документ за самоличност. Ако платите с карта на гише - 20 лв, иначе 23.
Приготви си поне 3-4 часа.
Аз отидох в 8 и си тръгнах в 11
Тези опашки са за профилактика на корона вируса. Ненормалници...
Joy
Ами аз лично вчера си мислех да се обадя да ни приберат я инфекциозна ...в 8 часа взех талон с номер 111, а в 11 часа вече имаше номера от 450 и работеха 250 ти номер

# 1 210
  • София
  • Мнения: 2 923
За някой може и да е интересно (уж почти от първа инстанция)  Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

https://www.sba.bg/snews/v/1081/Kakvo-triabva-da-znaete-za-regis … na-gazova-uredba/

https://www.sba.bg/snews/v/1082/

# 1 211
  • Мнения: 2 478
Доколкото разбирам, трябва да сменя бутилката, което е ясно, след което преглед в пункт и слагане на "етикет" кога е сменена, след което да ходя до КАТ да сменям отново талоните за вписване на газовата, за да е всичко по правилата, както искат малоумниците. След което да съм спокоен за ГТП началото на май, но имам 2 м. Все пак няма да бързам, ще изчакам няколко седмици да се поослушам.
Нещастници. Колата ми е карана на газ повече от 10 г. вече, една от първите Алфи в БГ с монтиран газов инжекцион. В синьото удостоверение от 2019 г. от ГТП си пише "особеност бензин-газ", и си е упоменато номер, година на производство, монтаж. Трябваше да го опростят и само бутилката да сменям, не да се ходи и до КАТ за смотаните талони. Реално прегледът от ГТП трябва да е достатъчен за "легализиране".  За бутилката, иначе, че на 10 г. "трябва" да се сменя, нямам възражения.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 11:09 от FragranceFanatic

# 1 212
  • София
  • Мнения: 1 743
Всичко е направено за пари .Може скоро наново да се почне и смяна на номерата.

# 1 213
  • София
  • Мнения: 2 923
Ясно е, че човек не може да знае всичко особено в областта на юриспруденцията, но сегашната ситуация се създаде въз основа на традиционния български непукизъм. Когато в края на 2014-та се вдигна предишната врява, бе даден 3 (три) годишен !!! гратисен период за привеждане на автомобилите в съответствие с нормативните актове. Нали се сещате, че 90% от целокупното, заинтересовано, българско население си пита д-вия. Същите тия 90% процента сега реват срещу управляващите ни изедници Simple SmileSimple SmileSimple Smile. Таа, не се пенявете безсмислено а си уреждайте работите по начин, който ще ви донесе най-малко главоболия. В случая - тихомълком и посред бял ден, си изберете най-близкия до вас оторизиран пункт и минете на преглед за правилен монтаж на АГУ-то. След това, с протоколчето от прегледа и другите необходими хартийки, бегом в КАТ. Когато получите новите си документи с вписани и двата вида гориво, може да си отдъхнете и щастливо, и безгрижно да дадете газ до дупка на екологично чистия си автомобил Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

  П.П. България е член на ЕС от 2007 година. Разните европравила за узаконяване на промените по МПС и ППС са в сила от 2011-та година и са редактирани през въпросната 2014-та. Сами си направете извода дали не сте били закононарушители още тогава Simple SmileSimple SmileSimple Smile,

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 11:37 от Mунчо

# 1 214
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Нямам газ и не се вълнувам кой знае колко от тези промени, но да попитам поради предния коментар:
След като е имало коли внос, с упомената газ, а тук Марийка или Пенка в КАТ не го е вписала в новия талон кой тогава е закононарушителя?

Общи условия

Активация на акаунт