Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 123 034
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 518
Ами то понякога не можеш да спазваш правилата съвсем точно  - например по Шипченски проход дясната лента, която е за направо и надясно, в голямата си част е заета от паркирали коли и ако не искаш да увиснеш като сопол в кръстовището, понеже твоята лента е заета от паркирали, трябва да минеш за направо от лентата за наляво. Хората, които често ползват този маршрут, знаят много добре как се минава и като всички действат по този начин, движението си върви, проблеми възникват, когато някой реши да спази точно маркировката и се сбута в кръстовището с другите.
Ако всички продължаващи направо си бяха в лентата, нямаше да има такива проблеми. Хайде сега, спазващите законите са виновни.... Нямам думи.

# 121
  • Мнения: 2
Авторката, само спокойно! За 27 години активно шофиране, досега никога не ми се е наложило, да си сипвам сама бензин в колата Sunglasses Joy, или да отварям сама капака на колата. Това ти е последното нещо, за което трябва да мислиш. Каране му е цаката. И срам, но хич да не ти пука. Помня, че като бях млад шофьор, паркирах на натоварена улица, докато беше още празна. Ама така съм паркирала, че няма излизане, ни напред, ни назад. Толкова маневри съм направила, че накрая един мъж не издържа, дойде, и ми изкара колата. И вратата на полицейска кола отнесох, като ме спряха за проверка, та се хванаха за главата Joy И колатата съм задавяла посред зима на супер натоварено кръстовище. Свиркане, нерви, хич да не ти пука. Излизаш и гледаш нещастно, все някой идва да помага. Просто карай, докато не започнеш сама да усещаш колата. Карай приятели, ако им се наложи, да пътуват някъде. Прибирай ги, като са пияни. Намери наблизо някой изоставен полигон, върти там колкото искаш. Става и на паркинг на голям магазин привечер, като няма хора. Паркирай, тръгвай. Колата ще те научи. Гледай огледалото и уредите и всичко ще е точно! Ще се справиш!

# 122
  • "Винаги прави това, което сърцето ти казва."
  • Мнения: 655
Дa шофирaм ми беше голямa мечтa още от мaлкa. Спомням си кaк седях зaд волaнa в семейните коли и си предстaвях, че шофирaм. Днес мечтaтa ми е фaкт и ми носи голямо удоволствие. Имaлa съм много случки, но никогa не се откaзaх. Не се откaзвaй! Simple Smile

# 123
  • Мнения: 2 622
А как се преодолява страхът от шофирането? Страх не от собствените умения, а от останалите шофьори? Защото въпреки че трупам стаж на пътя нон стоп, страхът ми преди да се кача в колата не намалява.

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 13 522
Аз също имам направено ПТП, като виновника съм аз, навлезнала в кръстовището, светофара се сменя без да забележа и не успях да се изнеса, защото ме нацелиха. Това не ме спря, радвах се че съм жива и здрава и това още повече ме мотивира да стана добър шофьор /все още има какво да уча, но напредъка от първото ми сядане зад волана до сега е огромно/.  В последствие на въпросното кръстовище поставиха отделна секция, защото там ПТП-тата бяха ежедневие.

Г-жа Вейдър На връх рождения ми ден, посока Наречен един изпреварва и  срещу мен щеше челно да ме отнесе, спаси ме това, че колата ми в действителност е технически изправна и бързата ми реакция. Винаги има страх, не се страхува онзи, който не шофира.

# 125
  • Мнения: 29 672
Добре, де, този на светофара от другата страна, не те ли вижда, че си в кръстовището?!? Директно се удря в теб?!? Дори и в нарушение да си, не е ли нормално той да се опита да избегне инцидент?!?  newsm78

# 126
  • София
  • Мнения: 2 923
Добре, де, този на светофара от другата страна, не те ли вижда, че си в кръстовището?!? Директно се удря в теб?!? Дори и в нарушение да си, не е ли нормално той да се опита да избегне инцидент?!?  newsm78

  Тарикатите са винаги готови за такива изпълнения - сигурно е прелетял ниско на светещото вече зелено от съседна лента и е оформил очи-паници при вида на неподвижната кола пред него. Имам приятели, които карат така все едно, че улицата е празна и то срещу кола, която чака да речем за ляв завой и няма къде да се изпари.  При запитване отговарят - ми той/тя нали завиха...Flushed

# 127
  • Мнения: 14 654
Аз не мисля, че по преразказ на ситуация може да отсъдим кой е виновен за съответното ПТП, нали затова си има пътни полицаи. Друг въпрос е, че наистина има хора, които настояват фанатично да си ползват предимството и не съобразяват, че в случая може да е по-безопасно просто да пуснеш клеткика, увиснал в кръстовището. А тези, които заникъде не бързат и си минават преспокойно на първа в натоварени кръстовища, създават точно такива ситуации - той да си мине като костенурка, пък след него другите навлезли да увисват.

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 13 522
Ами отговора на момчето беше, че не ме е видял.
Важното е, че нямах наранявания, почти и уплах нямах, всичко стана за секунди. Но почти година изобщо не завивах от там, един път се случи след птп-то, а след това поставиха светофар-секция за лявозавиващите.
По закон, лявозавиващия отнема предимството на МПС движещо се направо по път с предимство.

# 129
  • софия
  • Мнения: 284
Ако много те е страх може да вземеш опреснителни курсове.Моя позната така направи и се престраши да кара.То с един курс само книжка взимаш.После става страшното.Ето ти http://opresni.alle.bg/

# 130
  • Мнения: 3 698
Ако много те е страх може да вземеш опреснителни курсове.Моя позната така направи и се престраши да кара.То с един курс само книжка взимаш.После става страшното.Ето ти http://opresni.alle.bg/
Извинявай, но погледна ли, че от 2016 г няма нито отзиви, нито каквото и да е движение в този сайт. Дали е актуален още?

# 131
  • София
  • Мнения: 1 588
Аз също имам направено ПТП, като виновника съм аз, навлезнала в кръстовището, светофара се сменя без да забележа и не успях да се изнеса, защото ме нацелиха. Това не ме спря, радвах се че съм жива и здрава и това още повече ме мотивира да стана добър шофьор /все още има какво да уча, но напредъка от първото ми сядане зад волана до сега е огромно/.

Същото.
Млад шофьор съм и също предизвиках леко ПТП на едно кръстовище, завивайки наляво. В последния момент видях, че отсреща идва кола. Отделно, че като млад шофьор установих, че имам лек проблем със зрението и то само през нощта, на тъмно. Важното е, че сме живи и здрави, колите се правят. Изчаквам още малко да премине лекия стрес и продължавам да се уча да карам. Не го ли преодолея този страх сега, сигурна съм, че повече няма да се кача.  Истината е, че се случи това, което мъжът ми все ми повтаряше, а именно ''Изкарай си книжката и курсовете и после сама ще се убедиш колко НЕ можеш да караш и как тепърва на твоята кола ще се учиш наново'' ..и наистина се оказа прав, но няма отказване. Като проблем при мен забелязвам не скорости или гаснене, или нещо друго, колкото на моменти се усещам как леко кривя колата или много близо до тротоара, или до колите до мен или правя елементарни грешки, когато се шашна. На моменти карам като кон с капаци, давам назад и забравям да гледам огледалата, абе... Flushed Като проблем също установих, че имам проблем с престрояването, не мога да преценя на какво разстояние са автомобилите от моята кола и не се решавам да предприема маневрата, но всичко се учи с времето, както на мен са ми го казвали и продължават да ми го казват, тепърва предстои още да се уча. По този повод купихме стара кола, олющена, важното е под капака да е здрава. Е, да, ама за късмет в нощта на ПТП-то ударих по-хубавата ни от двете коли Rolling Eyes Никой не се е родил с книжката в ръцете. Смело и ОТГОВОРНО, оттук нататък очите на 16.

Последна редакция: чт, 19 апр 2018, 15:14 от PetyaStefanova

# 132
  • Мнения: 4 518
Петя, много правилно, а и мъжът ти е много прав. Относно престрояването- понякога е трудно да се прецени, не очаквай, че с поглед ще стане. Трябва няколко секунди за да можеш да прецениш колко бързо се движи колата. Аз винаги предпочитам да съм сигурна когато се престроявам. Много внимавам и с тези, които ми светкат с фарове за да ме пуснат. Първо- понякога заради дупките, при движението на колата надолу нагоре, изглежда все едно те пускат, но всъщност не е така. Второ- има стари коли или коли с контактни проблеми, чиито фарове премигват постоянно. Трето- четох една история за някакъв таксиметров шофьор, който пуснал една дама и после я ударил. Естествено, тя е виновна, а той е искал да си оправи колата от стар удър без да си плаща... Та внимавам много с мигането.

# 133
  • Мнения: 167
Не разбрах кой ти свети с фарове за да те пусне. Това става само на улица, на която не можете да се разминете поради паркирали коли или нещо друго. И в тоя случай е пределно ясно за какво става въпрос. Ако става въпрос за изпреварване, тогава ти подават десен мигач.

# 134
  • Мнения: 1 630
Когато иска да се престрои, гледа в огледалото, ако някой й присветне, значи я пуска.

Общи условия

Активация на акаунт