Имам кола. Имам книжка. А сега?

  • 122 634
  • 2 544
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 986
Аз пък от, това, което пише No_frame bitch разбирам, че все пак иска да кара.
Харесва ми, че си е дала време да се научи. Щото някои и това не правят - директно на
пътя, учила-недоучила, че и нагло го дава на всичкото отгоре.
Мога да кажа, че аз самата все още не съм сигурна достатъчно, въпреки, че ММ вече е спокоен
когато карам аз...Но на мен винаги ми е харесвало карането.
Не си давам срок, а и не ми е наложително - все още на пръстите
на ръцете мога да преброя самостоятелните пъти.
Друго нещо / може и да съм го писала преди / - имам съученичка, която казваше, че в началото на
шофьорската си кариера е блъскала де що види кофа примерно. Обаче почва работа в другия край на
града - в случая София - е, ясно ви е, че вече проблем няма да кара...Та колкото повече, толкова повече..
Успех и безаварийно каране, No_frame bitch!

# 661
  • Мнения: 4 740
Нещо "хипотетично" не мога да де разбера ,идваш в тема ,която не те интересува защото можеш да шофираш и задава' въпроси без да чакаш отговори-с каква цел си тук.
Да ще изкарам целият курс ,защото ще возя децата и искам да се подготвя добре,мога да си го позволя ,предишната инструкторка беше тотал щета,не ми се говори.....
Всичко е въпрос на рефлекси и практика,убедена съм ,че ще се справя добре .

# 662
  • Мнения: 6 296
Нещо "хипотетично" не мога да де разбера ,идваш в тема ,която не те интересува защото можеш да шофираш и задава' въпроси без да чакаш отговори-с каква цел си тук.
Тази потребителка изобщо няма книжка Wink, но пък има 20 постинга в тази тема и всичките са с еднакво съдържание. Жените не били ставали за шофьори.

No frame bitch, всички сме се притеснявали в началото и ни е коствало психическо усилие, преди да се научим до степен да се изгради рефлекс. Практиката и честото каране помагат най-много, факт. Повтаряй с придружител един и същи маршрут, за да му свикнеш и да не те изненадват неща като престрояване, даване на предимство и т.н. След това разучи и друг маршрут, излез да караш някъде извънградско... Ще се отпуснеш. Hug

# 663
  • Мнения: 2 328
Каране му е майката.Имаш книжка вече.Сядаш и караш,това е.В началото като слезнех от колата треперех по 20 минути от нерви и притеснение.Отминава всичко.

# 664
  • Мнения: 29 335
Първо, купуваш си твоя кола, ако нямаш. Да караш семейната не е опция. Като взех книжка ММ викаше - ще ти давам да караш, колкото искаш. Ами, не стана, той си я караше.  Mr. Green
Второ, караш с мъжа ти в по-спокойно време и квартал.
Трето, пускаш се сама на кратки разстояния, постепенно увеличаваш. Разучаваш си пътя предварително в интернет. Не се отказваш, макар че в началото ще ти се иска.

Чак тогава може да караш децата. Поне според мен.

ПС: В кой град си?

# 665
  • Мнения: 4 740
Ами да,това за децата в крайна фаза на проекта 😎първон инструктор,каране с милото вечер ,каране с милото в нормален трафик,каране сама вечер ,каране сама в трафик

# 666
  • Мнения: 960
Взех книжка през 2016г. Започнах да карам с мъжа ми, но видях, че няма да я бъде и започнах сама. Истината е ,че инструктора много си пазеше съединителя и така и не се научих да тръгвам на полу съединител. На Стоп често ми гаснеше колата. Това ме научи съпругът ми. Останалото дойде с практиката. Карах така, както усещах, че ще бъде безопасно и да имам своевременна реакция. След време започнах да се качвам и слизам с удоволствие, без притеснения. Притесненията дойдоха след като се нагледах на безотговорни пешеходци и шофьори. Предпочитам улици със светофари защото са с очевадни правила. Омръзнало ми е от тарикати, които не спазват знаци , "щото видиш ли, мога да мина преди този с предимство, защото съм пич".Ако пък трябва да пропуснат пешеходец на пешеходна не го правят, защото спират потока от коли. Малоумна работа. Утре твой роднина ще е там. Уча детето си , когато иска да пресича на пътека да вдигне ръка, защото е малка и от спрели коли не се вижда. И все пак има полза от високите глоби. Рядко виждам шофьор без колан. Но няма глоба за съвест.

# 667
  • София
  • Мнения: 12 006
Нещо "хипотетично" не мога да де разбера ,идваш в тема ,която не те интересува защото можеш да шофираш и задава' въпроси без да чакаш отговори-с каква цел си тук.
Да ще изкарам целият курс ,защото ще возя децата и искам да се подготвя добре,мога да си го позволя ,предишната инструкторка беше тотал щета,не ми се говори.....
Всичко е въпрос на рефлекси и практика,убедена съм ,че ще се справя добре .
Еми не, не си убедена, ти ако беше убедена нямаше да караш 200 допълнителни часа. Освен рефлекси и практика, се иска постоянно мислене, и математика, особено при паркиране. Трябва да си "научиш" габарите на колата и да знаеш колко "се сгъва", т.е. колко завива /не всички са еднакви/ -  до тогава ще караш като слон в стъкласки магазин. Даже не знам защо си си хабила парите и времето при предната, щом е била такава. трябвало след 2-я час да е аут.
Иначе Натали ти е казала вече основните съвеи.

# 668
  • Мнения: 4 740
Виж сега ,аз съм убедена,че ще се справя добре за този срок от една година ,който съм си дала,не съм казала ,че ако изляза сега ще карам добре ,това би било нереалистично. Наела съм професионалист ,спокойна съм с него ,припомням си листовките ,практически ще изкарам цял нов курс.Раздалила съм целта си на малки части и ги следвам по план,без да бързам.С предишната инструкторка се разделихме след 5 час и математиката ми е на ниво висша математика,но имам познати жени,които не знаят таблицата за умножение и карат добре и уверено от многото години,хайде без насаждане на излишна паника,единственият ми проблем с шофирането ми е ,че прекалено дълго го отлагах и избягвах заради травма от инцидент ,вината за който не беше даже моя.

Нещо "хипотетично" не мога да де разбера ,идваш в тема ,която не те интересува защото можеш да шофираш и задава' въпроси без да чакаш отговори-с каква цел си тук.
Тази потребителка изобщо няма книжка Wink, но пък има 20 постинга в тази тема и всичките са с еднакво съдържание. Жените не били ставали за шофьори.

No frame bitch, всички сме се притеснявали в началото и ни е коствало психическо усилие, преди да се научим до степен да се изгради рефлекс. Практиката и честото каране помагат най-много, факт. Повтаряй с придружител един и същи маршрут, за да му свикнеш и да не те изненадват неща като престрояване, даване на предимство и т.н. След това разучи и друг маршрут, излез да караш някъде извънградско... Ще се отпуснеш. Hug
Благодаря ти ❤️
Пфффф ама това е Красимира тортаджийката, ахахахааа аз я помня от вегетарианския и период едно време идваше във ВМ темата и пишеше нон стоп как хората са много зле да ядат месо,после мина на ВМ и почна да начуква канчетата на тези дето ядат ориз и картофи,Краси сори,че ти тригърнах някой комплекс,потърси компетентна помощ,успех,оправяй се  ❤️ не ми отговаряй ,пълен игнор за теб!

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 14:38 от AnMary

# 669
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Не мога да разбера, защо някои хора, след като не са станали шофьори си мшсрят, че и другите не стават?!? То бива компликси за малоценност, но ние останалите нямаме нужда от вашите Wink
Шоферлъка е в практиката, книжката и курсът нищо не правят.
Работя в транспорта 99% с мъже, возещи хора, ако си мислете, че те са перфектни...приятно пътуване с автобус.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 580
Цитат
.Даже не знам защо си си хабила парите и времето при предната, щом е била такава. трябвало след 2-я час да е аут.
+1. Първите си 3 часа изкарах с мъж инструктор, който ме учеше да карам с непрекъснато натиснат съединител. На 4тия час вече бях при друг, та най-малкото си плащам и искам да се науча, а не утре да се кача на кола и да ме гледат по новините.

# 671
  • Мнения: 4 740
Абе то там нещата бяха малко сток иксчейндж,правихме и едни документи и надзор и реших ,че е добра идея вместо да плаща да взема опреснителни ,но така или иначе на четвъртия час беше аут,не съм я търпяла,но лошият опит ми навреди чисто психически ,както и да е ,сегашният инструктор го избрах на базата на много критерии и проучване и не съжалявам .

# 672
  • Мнения: 5 639
Абе внимавайте, когато шофирате.  За два дни имах три случки. Първо едно младо момиче се удари само в една педя бордюр в Иван Вазов, на широко, без никаква причина. Сама си потроши гума, джанта и броня. Друг един шемет, мъж беше, вчера кара след натоварен самосвал по Бистрица-Железница. Камионът с ляв мигач мига поне 100 метра и като тръгна да отбива към една къща, тиквеникът тръгна да го изпреварва. Едва спря, добре че беше с 30.
Последно от днес на магистрала Тракия - карам си със 150 (знам) някъде в лявата лента по баирите към София и една овца, с извинение, изведнъж си пуска мигача и тръгва с 90 някъде да изпреварва автобус. Ами добре, че карах аз, а не детето, бяхме излезли с дъщеря ми да покара по магистрала. Спирачки, чудо. Внимавайте,  да му се не види, особено ако сте неопитни и неграмотни.

# 673
  • Мнения: 2 998
Евала!!! Да покажеш отрано на детенце как се прави.

Последна редакция: пн, 08 юли 2019, 08:27 от YouDontOwnMe

# 674
  • Мнения: 5 639
Можех и 140 да напиша. Голяма разлика няма. Утре същата ще излезе пред някой със 180, който няма да може да спре. Или ще види сметката на поредния моторист. Хората са най-важната част от автомобила.

Общи условия

Активация на акаунт