Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Имам кола. Имам книжка. А сега?

• 81 033
  • 1 869
  •   1
Отговори
# 1 860
Някой от вас ползвал ли е комплект за полиране на фарове? Моите са матови и в този сезон, много много не се виждат. Та искам да ги полирам. А ако не комплект място в София, който извършва такива услуги.
И да се оплача - вчера съм спряла на двупосочна улица на знак Стоп с десен мигач и чакам да мина. Точно 20 метра преди улицата една кола дава десен мигач ще завива в улицата, която чакам и аз започвам да се изтеглям  - след него няма други коли. Тоя човечец в последния момент явно видя, че не е в правилната пряка и даже не намали като ме видя, че съм почти на булеварда. Сега, че той е с предимство е така. Обаче аз не мога да чета мисли, че няма да завива. За нищо щеше да ме бутне и после аз щях да бъда виновната.

# 1 861
  • София
Какъв е извода? Не вярвай на пуснати мигачи, колкото и да бързаш или да припират тия зад тебе. По-добре колата да завие преди ти да се покажеш, отколкото да ти скъсат нервите след това, когато блейката се спре в теб.

# 1 862
Абсолютно. Мигач може да е пуснат и по невнимание. Докато не го видиш, че вече взима траекторията на завоя и завива очевидно, не се доверявай напълно на мигач.

# 1 863
  • Варна
Аз не вярвам нито на пуснати, нито на непуснати. Варненци много рядко пускат мигачи или когато вече са в завоя, което е излишно, за изпреварване и престрояване да не говорим. Сутрин на новия ни булевард Левски е екшън изпреварват от ляво, отдясно, скоростта е над 70 - няма мигач! Вече развивам шесто чувство.

# 1 864
Да, по Ботевградско не обичат да пускат мигач, когато се престрояват.
Този човек доста много убедено изглеждаше. Както и да е. Зави в следващата пряка. Объркал се е.

# 1 865
  • София
Вчера забелязах,е единия ми фар се е замътил. Другия е кристално чист. Много ми е странно. Бяха са ОК и двата. Та и аз се интересувам как и с какво се полират.

Последна редакция: пт, 02 окт 2020, 17:19 от mlv

# 1 866
  • София
Вчера забелязах,е единия ми фар се е замътил. Другия е кристално чист. Много ми е странно. Бяха са ОК и двата. Та и аз се интересувам как и с какво се полират.

Полират се с есцентършлайф, полирмашина, шкурка и пасти за полиране. Лошото е, че ефекта от полирането е нетраен - от 6 месеца до година. За по-дълготраен ефект трябва или да се облепят с безцветно фолио, или да се лакират с лак за металик от професионален бояджия.

# 1 867
  • Варна
Полират се с есцентършлайф, полирмашина, шкурка и пасти за полиране. Лошото е, че ефекта от полирането е нетраен - от 6 месеца до година. За по-дълготраен ефект трябва или да се облепят с безцветно фолио, или да се лакират с лак за металик от професионален бояджия.
Най-доброто решение си остава полирането. Безцветното фолио се набръчква от слънцето, а лака се лющи.

# 1 868
  • София
Най-доброто решение си остава полирането. Безцветното фолио се набръчква от слънцето, а лака се лющи.

Да сложим по едно квадратно шише въз основа на твърдението за падащ лак? Хондата ми е с лакирани преди 4 години фарове....

# 1 869
На моята сега ги полираха. Ще видим колко ще задържи ефекта, но и година да е, ме устройва. За 20 лв - толкова Grinning

Общи условия

Активация на акаунт