Истанбул [тема 44]

  • 92 058
  • 769
  •   1
Отговори
# 750
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Както и преди сме коментирали, упражнението "евро от тук, което там сменям в лири" е губене на време. Ставаше дума за някаква разлика от сорта на 20-тина лири на 1000. Разбира се, ако познавате града и няма да отнеме време, не е проблем, но двойна смяна за мен е безсмислена.

В София Тавекс имат 4 бюра, ако се вярва на сайта им - в различни молове.
Със сигурност имате и други бюра, предлагащи добър курс, но сайтът на Тавекс може да бъде ориентир за актуалния добър курс в дадения момент.
Аз не ходя до мола, където е нашият Тавекс, когато нямам път натам и за друго. Проверявам текущата стойност в сайта и преценявам къде ми е изгодно да сменя.
Плащането с карта, където е възможно, облекчава нещата, а и курсът, на който се приравнява лирата, е най-изгоден. Стига да сте наясно дали няма някаква такса (като появилата се изневиделица "такса за превалутиране"" която споделиха някои пишещи) и дали тя не е пренебрежимо малка.

# 751
  • Мнения: 555
Ивче,страхотен разказ и снимки  Simple Smile И на мен ми харесаха раничките...

bebinka93,аз винаги си купувам лири от тук,както и повечето момичета.Напоследък се чува,че еврото било по изгодно да се обмени там,но не знам със сигурност дали е така...На много места ,вече, може да се плаща с карта и пак било по-изгодно.Аз не съм голям експерт по програми(никога не съм си правила предварителна такава),но Пет дена са напълно достатъчни за тези места,които си изброила,само си ги огледай и съчетай по дни и последователност.Може би за Буюк Ада ще ви трябва един цял ден,за да можете спокойно да се разходите и насладите на острова.
  много ти Благодаря за бързия отговор ☺ къде точно обменяте тук лири по точно знаете ли някъде в София да се обменя ?

Ние обменяме в чейндж-а на бул.Мадрид преди Черковна и сме доволни, винаги имат лири. Много от нещата са изгодни в евро...Курса в момента е "трепач" в Истанбул

# 752
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте, следя темата с идеята да си организираме самостоятелно ходене ( за първи път ще ни е ),но тотално не съм наясно с транспорт,спирки на ГТ и прочие. Искам да попитам тези,ходили с агенция, от тук ли заявихте допълнителните екскурзии и кои избрахте,кои си заслужават ? Ако е от значение гледам оферти на Караджъ турс.

# 753
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте,

обмисляме за празниците около 6ти септември да отскочим до Истанбул с нашата кола.
Бихте ли препоръчали хотел за двама възрастни с две деца.
Кой квартал е по-добър за настаняване. Ходила съм преди повече от 15 години в Истанбул, по спомен тогава бяхме в Лалели и друго не си спомням, била съм около 14-15 години с родителите ми и бяхме с ТА с автобус.
Сега искам сама да организирам нещата. Хотела горе-долу да е близо до повечето забележителности, защото с децата не са много големи и не им се ходи, уморяват се.
Благодаря Ви предварително за полезните отговори и насоки.

# 754
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
Някой няма ли да пусне нова тема,че минахме 50 страници...

Здравейте,

обмисляме за празниците около 6ти септември да отскочим до Истанбул с нашата кола.
Бихте ли препоръчали хотел за двама възрастни с две деца.
Кой квартал е по-добър за настаняване. Ходила съм преди повече от 15 години в Истанбул, по спомен тогава бяхме в Лалели и друго не си спомням, била съм около 14-15 години с родителите ми и бяхме с ТА с автобус.
Сега искам сама да организирам нещата. Хотела горе-долу да е близо до повечето забележителности, защото с децата не са много големи и не им се ходи, уморяват се.
Благодаря Ви предварително за полезните отговори и насоки.

Най-удобните квартали са около площад Султан Ахмет и гара Сиркеджи,там са някои от основните забележителности и има удобен транспорт(трамвай,метро)

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 20:22 от Чефи-то

# 755
  • София
  • Мнения: 152
Някой няма ли да пусне нова тема,че минахме 50 страници...

Здравейте,

обмисляме за празниците около 6ти септември да отскочим до Истанбул с нашата кола.
Бихте ли препоръчали хотел за двама възрастни с две деца.
Кой квартал е по-добър за настаняване. Ходила съм преди повече от 15 години в Истанбул, по спомен тогава бяхме в Лалели и друго не си спомням, била съм около 14-15 години с родителите ми и бяхме с ТА с автобус.
Сега искам сама да организирам нещата. Хотела горе-долу да е близо до повечето забележителности, защото с децата не са много големи и не им се ходи, уморяват се.
Благодаря Ви предварително за полезните отговори и насоки.

Най-удобните квартали са около площад Султан Ахмет и гара Сиркеджи,там са някои от основните забележителности и има удобен транспорт(трамвай,метро)


Конкретни хотели можете ли да предложите. Има доста варианти в букинг, но все пак от първо лице ще е по-добре.

# 756
  • Мнения: 684


  
Аз съм била в Kafkaz Сиркеджи и Bеnler  Султан Ахмед.
Kafkaz е на 1 минута от спирката на Мармарая, закуската беше оскъдна. Пред хотела минава трамвая.
Bеnler  е по-хубав и по-луксозен, закуската беше мнооого по- разнообразна.  И в двата беше чисто и спокойно.
Бих повторила първия, защото локацията ми хареса повече.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 23:10 от djovana2

# 757
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Не знам доколко ще мога да обясня за за раничките. Аз съм се качила не от стръмната уличка, която се пада отдясно на Галата и по която е самото магазинче, а от другата. Затова заобиколих кулата и минах покрай този "комплекс" на 2 етажа Goby и свих надолу (към Каракьой, ох поправете ме ако греша спирката). След няколко метра, отдясно, ще видите красивите раници. А отляво е уличката преди тях мисля, е въпросната уличка с цветните чадъри.



Скрит текст:
Убих се да търся линк, как мога с мапса да стигна до мястото и да ви покажа снимка, обаче от тук не става и се вбесявам.
https://streetview-tr.com/istanbul/galata_beyoglu.php

Имах и снимки, но не ги откривам в телефона си. Sad
От тук са тръгвали момичетата, които ни запалиха да ги търсим тези прословути бродирани чанти. Simple Smile)



Намерих да му се невиди, нали съм проклетия:

https://www.google.bg/maps/place/%C5%9Eahkap%C4%B1s%C4%B1+Sk.,+3 … 9386!4d28.9742838


И ето го вече - с надпис Galata Tower Spiced & Gift Shop


Пропуснах да спомена, че им искаше 65 лири, но се спазарих за 60. Беше любезен човека и не ми се циганеше повече, ама следващия път може и да поискам на 55, ако купим 3-4. Kissing Face

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 21:44 от iv4enceto_91

# 758
  • София
  • Мнения: 13 153
Не знаех, че бродираните ранички са такава рядкост! Оглеждайте се! Според мен ги има на много места. Поне за мен не са новост, но за съжаление не мога да си спомня къде съм ги виждала.

Ивче, благодаря за подробния разказ! Разходих се с теб!  Hug

# 759
  • София
  • Мнения: 231
Ивче моля те другият път ме вземи с теб . Много хубав разказ .

# 760
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 717
Танче, душа, това и направихме! Мислех че някъде по кюлот сокака ще има, пазарите покрай които минахме и около Капалъ ще видим, но не. Влизах и в разни магазини, питах продавачите и всички вдигаха ръце. Ако някой види на друго място, да се обажда!:smiley:

# 761
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595



  
Аз съм била в Kafkaz Сиркеджи и Bеnler  Султан Ахмед.
Kafkaz е на 1 минута от спирката на Мармарая, закуската беше оскъдна. Пред хотела минава трамвая.
Banker  е по-хубав и по-луксозен, закуската беше мнооого по- разнообразна.  И в двата беше чисто и спокойно.
Бих повторила първия, защото локацията ми хареса повече.

Първото ми ходене в Истанбул беше с ТА и бяхме в х-л Кафказ,но тогава (преди 7-8 години) закуската беше доста богата...Мястото наистина е доста стратегическо,но тогава хал хабер си нямах от нищо в Истанбул,та по-късно оцених тази подробност  Mr. Green



# 762
  • Мнения: 684



  
Аз съм била в Kafkaz Сиркеджи и Bеnler  Султан Ахмед.
Kafkaz е на 1 минута от спирката на Мармарая, закуската беше оскъдна. Пред хотела минава трамвая.
Banker  е по-хубав и по-луксозен, закуската беше мнооого по- разнообразна.  И в двата беше чисто и спокойно.
Бих повторила първия, защото локацията ми хареса повече.

Първото ми ходене в Истанбул беше с ТА и бяхме в х-л Кафказ,но тогава (преди 7-8 години) закуската беше доста богата...Мястото наистина е доста стратегическо,но тогава хал хабер си нямах от нищо в Истанбул,та по-късно оцених тази подробност  Mr. Green





Честно казано, първата сутрин бях шокирана, защото нямаше дори яйца, но пък имаше ...пържени картофи Simple Smile Никой не остана гладен, просто разликата с другия хотел, който споменах, е огромна.

# 763
  • Мнения: 7 876
И понеже заговорихте за закуски Simple Smile

# 764
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Ех, да бях сега там...

Общи условия

Активация на акаунт