WIZZ AIR - 30

  • 72 300
  • 747
  •   1
Отговори
# 210
  • САЩ
  • Мнения: 666
Ако вземеш "само малък багаж (40 x 30 x 18 см) със себе си на борда", няма да ти го вземат на гейта, защото в самолета ще е под седалката, а не в багажниците над главите на хората.

Не, аз питам за голям багаж под формата на раница - не се събира под седалката и е с размерите им на голям багаж. 

# 211
  • Мнения: 1 349
AdoraBelle , виждала съм и големи раници да прибират, а понякога само куфари. Зависи от служителите май.
Но колкото по-назад на опашката си, толкова по-голям е шанса да го вземат в багажното, по мои наблюдения.

# 212
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Здравейте!
Искам да попитам, как стои въпросът за фотоапаратите, имам предвид за фотоапарат с обектив. При ръчен багаж само без приорити, след проверката за сигурност и преди да вземат багажа, може ли да го извадя и да го кача в самолета?

Пътувах със фотоапарат 3 обектива и статив нямаше никакви проблеми , бяха в чантата за камерата, имах приорити но заради бебето.

# 213
  • Мнения: 964
Значи правилно съм разбрала, но в Будапеща ми направиха проблем.
Какъв по-точно проблем?
Бихте ли описали ситуацията?

# 214
  • Мнения: 18
Здравейте,  моля за съвет... При онлайн чекиране на непълнолетно, пътуващо с родителите си. Плащането и резервацията на местата са наред.Не ми предоставят бордна карта само за детето. Явно нещо пропускаме, идеи?

# 215
  • Мнения: 4 350
какво казват, защо не предоставят? на един път ли са купени билетите? Ако не, ще трябва да си вземете бордната карта на гишето

# 216
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Значи правилно съм разбрала, но в Будапеща ми направиха проблем.
Какъв по-точно проблем?
Бихте ли описали ситуацията?
Аз писах малко по-нагоре, не искам да ставам досадна, но накратко:
Имах билет само с ръчен, без приорити. В Будапеща предадох ръчния си багаж на гишето за чекиране, там само ме попитаха побира ли се дамската ми чанта в ръчния, казах да, то и тежеше 7 кг ръчния, нямаше да ми е никакъв проблем и да си я прибера. Дамската чанта се вместваше в определените размери за "малка чанта". Лепнаха ми стикер на бордната карта. На гейта служител тръгна по опашката, правеше забележки на тези с дамска+ръчен, да си ги приберат вътре, стигна до мен и започна да ми обяснява, че след като съм си предала багажа и имам стикер, нямам право на дамска чанта и да плащам 70 евро Simple Smile Аз му обясних, че никой на чекин-а не ми е казал такова нещо, че съм получила мейл и тн тн мърмори че това било последен компромис и не платих нищо. Та се опитвам да разбера аз ли съм била в грешка, или служителят.

# 217
  • Мнения: 964
Това е важна информация, защото на чекина наистина лепят стикер върху бордната карта, така че при проверка на гейта да е ясно, че сте си предали ръчния багаж. Тоест, всеки има право 1 бр. ръчен багаж, независимо дали е чекиран. Тази ситуация може да се избегне при пътуване с ел. бордна карта.

Значи правилно съм разбрала, но в Будапеща ми направиха проблем.
Какъв по-точно проблем?
Бихте ли описали ситуацията?
Аз писах малко по-нагоре, не искам да ставам досадна, но накратко:
Имах билет само с ръчен, без приорити. В Будапеща предадох ръчния си багаж на гишето за чекиране, там само ме попитаха побира ли се дамската ми чанта в ръчния, казах да, то и тежеше 7 кг ръчния, нямаше да ми е никакъв проблем и да си я прибера. Дамската чанта се вместваше в определените размери за "малка чанта". Лепнаха ми стикер на бордната карта. На гейта служител тръгна по опашката, правеше забележки на тези с дамска+ръчен, да си ги приберат вътре, стигна до мен и започна да ми обяснява, че след като съм си предала багажа и имам стикер, нямам право на дамска чанта и да плащам 70 евро Simple Smile Аз му обясних, че никой на чекин-а не ми е казал такова нещо, че съм получила мейл и тн тн мърмори че това било последен компромис и не платих нищо. Та се опитвам да разбера аз ли съм била в грешка, или служителят.

# 218
  • София
  • Мнения: 1 950
E, интересно като вземат ръчния багаж на гейта, нали също позволяват да се извадят ценните вещи. Те да не се носят в насипно състояние - пак се слагат в малка чанта.

# 219
  • Мнения: 171
Въпрос отново. Какво ще рече сгъваема детска количка? Такава пише, че се допуска на борда. Моята се сгъва, но не е от тези, на които и кошът се свива... тоест като се сгъне, кошът си стои някъде си. Ще я допуснат ли?

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
E, интересно като вземат ръчния багаж на гейта, нали също позволяват да се извадят ценните вещи. Те да не се носят в насипно състояние - пак се слагат в малка чанта.

м да...?или мушиш по джобовете?

# 221
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Случаят е от преди седмица. При излитането от София никой нищо не коментираше, нито лепяха стикери.

# 222
  • Мнения: 4 350
Винаги трябва да имаш възможност да си вземеш ценните вещи с теб, вместо в багажното.
Каквото и да ми разправят, ще се опъвам до последно.
Щото счупеното и загубеното го плащат на килограм после, независимо дали са дрехи или компютър.

# 223
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Въпрос отново. Какво ще рече сгъваема детска количка? Такава пише, че се допуска на борда. Моята се сгъва, но не е от тези, на които и кошът се свива... тоест като се сгъне, кошът си стои някъде си. Ще я допуснат ли?

Ще я вземат , но ако е от 2 части ще трябва да си я платите. Количка тип чадър не се таксува.

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Мога ли сега да чекирам и утре в офиса са разпечатам бордните карти? В профила ли се пазят?

Ааа...погрешка отбелязах за мен паспорт вместо национален документ...а вкарах данните за лична карта...проблем ли е?

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 21:39 от mystic woman

Общи условия

Активация на акаунт