Шумен - 7

  • 16 280
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 370
А бе как няма да се събудиш. Я стига глупости. Трябва да си с положителна нагласа. Аз бях с такава и почти не ме боля и родих сина си с усмивка. А знаеш ли каква фобия имам от игли.  #Crazy Раличка и Тони са с операця, те да кажат какво е усещането като излизаш от упойка.

Аз към 13ч имам едно кърмене, но ще дойда със сигурност.

# 16
  • Мнения: 4 370
Олелееее, ами Галя е имала скоро рожден ден! Някой честити ли бе хора или само аз не съм разбрала.
Гале честит рожден ден с голямо закъснение!

# 17
  • Мнения: 112
Олелееее, ами Галя е имала скоро рожден ден! Някой честити ли бе хора или само аз не съм разбрала.
Гале честит рожден ден с голямо закъснение!
Честитихме Ани ама лично, та във форума не сме писали заради това.  Wink
Аничка не се притеснявай мила, упойката мисля не трябва да ти е такъв голям проблем. Виж следващите 2-3 дни, по възстановяването са малко труднички, но като всяка една операция и те се изживяват и идват хубавите дни с малкото съкровище. Heart Eyes Ако наистина мислиш, че твоето семейство има проблем с упойките, трябва да съобщиш на хирурга и на анестезиолога, според мен. Те ще те разпитат едно хубаво, дали имаш поносимост към това онова, алергии и т.н. Сигурно последните въпроси ми се губят защото заспах блажено. И като се събудих бях вече МАМА на прекрасно момченце. Сега да го видиш какъв е палав.
Съветвам те вторият ден след операцията като те вдигнат да станеш, да се опиташ да ставаш повечко пъти, защото ако детенце ти е неспокойно ще трябва да си до него, а ако не можеш да ставаш и не си се "научила" да го правиш преди това, ще ти бъде много трудно.
Аз се възстанових сравнително бързо след операцията. Трябва да си силна и да си вдъхваш кураж. Така и трябва да бъде, майките трябва да сме СИЛНИ.
А относно секциото, това което сигурно те притеснява са рисковете, ще ти кажа, че и от много други съм слушала, че това е начина на раждане, при който има по - малка риск за майката и детето от нормалното раждане.
Мога много да ти разправям...... Пък и да не ставам банална и да не товаря темата, моля всички за извинение за дългото обяснение.  Praynig  Rolling Eyes Hug

# 18
  • Мнения: 2 609
Аничка и аз съм със секцио Peace, и аз поради твоята причина Simple Smile, и аз при Кузманова Wink+Антонов.
Рали ти е дала много изчерпателен отговор Peace,

Съветвам те вторият ден след операцията като те вдигнат да станеш, да се опиташ да ставаш повечко пъти, защото ако детенце ти е неспокойно ще трябва да си до него, а ако не можеш да ставаш и не си се "научила" да го правиш преди това, ще ти бъде много трудно.
Аз се възстанових сравнително бързо след операцията. Трябва да си силна и да си вдъхваш кураж. Така и трябва да бъде, майките трябва да сме СИЛНИ.


Ей на т'ва обърни специално внимание!!! Аз ставах доста пъти втория ден, колкото и да болеше, затова и се възстанових много по-бързо от мамата с която раждахме заедно. thumbsup
За упойката не се притеснявай, кажи преди това на анестезиолога,  че имаш проблем с тях и той ще реши каква да ти сложи. Аз имам алергия към някой лекарства и затова явно упойката ми беше друга, по-лека или по-краткотрайна newsm78 Rolling Eyes. Незнам точно как да я обясня, но почти се бях събудила и си ги слушах какво си говорят(сега не се шашкай), още докато ме шиеха. Crazy Е, не усещах болка естествено..... Когато вече ме закараха в стаята си бях напълно будна, даже си поисках бебка да си я видя. Heart Eyes
Важна е нагласата, мисли си само хубави неща- как лягаш с корем preggo , а се събуждаш вече мама, с един малък бебок.  babyuu

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
мерси на всички за куража и за споделения опит! Heart Eyes
аз ще продължа да ви досаждам с моите въпроси Simple Smile
приятно прекарване утре, а аз ще готвя  chef

# 20
  • Мнения: 2 609
Честит рожден ден - на патерици на Галя и от мен !!!

Здраве и мнооого любов!!!  baloni

# 21
  • Мнения: 903
Ей, и аз съм пропуснала рождения ден на Галя Embarassed Много щастие ти желая  bouquet
Вчера бях на сватба на кума ми и съм много гроги, но ще дойда на срещата. Дано и Димана да успее, че сигурно има нужда от разтоварване.
Аничка и аз бях планувана за секцио и умирах от страх от упойките, но слава богу родих естествено и ми се размина. С пълна ми правиха серклажа и много лесно се събудих, но тя беше картичка. Можеш да родиш, ако не се лъжа и със спинална, която се поставя в гръбнака. Имам две операции с такава, гадничка е, но я предпочитам пред пълната.
Аз не можах да разбера, защо те нагласиха за секцио, като бебето може и да се обърне и да си родиш естествено, да не съм пропуснала някой друг факт newsm78

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 11:56 от DidiP

# 22
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
didi,другите факти са отрицателно РН и аритмия със сърцебиене през цялата бременност.
А от тези спиналните няма ли опасност-ако не се постави както трябва от някакви усложнения след товаБНапр. ако ти засегнат някой нерв,който не трябва?Не знам и как стои въпроса за нормално раждане с епидурална, гледам че по "Такъв е животът" ги предлагат на майктие без проблем.Само че София е друга България Cry

# 23
  • Мнения: 4 370
Срещата днес пак беше готина, само като изключим жегата. Аз след малко ще кача снимки в албумчето да се пооблзвате , тези дето не дойдохте!  Sneaky
Този път голяма активност, браво момичета.  Hands Clap

# 24
  • Мнения: 903
didi,другите факти са отрицателно РН и аритмия със сърцебиене през цялата бременност.
А от тези спиналните няма ли опасност-ако не се постави както трябва от някакви усложнения след товаБНапр. ако ти засегнат някой нерв,който не трябва?Не знам и как стои въпроса за нормално раждане с епидурална, гледам че по "Такъв е животът" ги предлагат на майките без проблем.Само че София е друга България Cry
Да има опасност, ама то всяка упойка има. Мисля ,че ги слагат между не знам си кой и не знам си кой прешлен и нямало много опасност там, но мен пак ме беше страх. Казаха ми че рядко ставали сакатлъци. Мен малко ме боля кръста доста време след упойките, ама аз изядох две в рамките на 3м. После тръгнах на танци и там правихме страхотна разгрявка с много упражнения за кръста и ми мина. Не знам какво да ти кажа, ти сама трябва да решиш, а ако раждаш естествено по-добре не се подлагай на такава упойка, не си струва риска, а и поставянето е меко казано отврат. Ако се наложи секцио, няма как ще трябва да си избереш. Важното е да съобщиш предварително за алергии и др.заболявания и анестезиолога, ще прецени и ще те посъветва най-адекватно. Няма страшно всичко ще мине добре и скоро ще гушкаш малката душичка Praynig

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Мами, я бързо да разписвате това писмо!



http://www.zdrasti.net/bgmamma/

# 26
  • Мнения: 2 609
Пресни снимки молим... newsm62 Недошлите отново, може само да съжаляват.smile3534

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 23:28 от Кари

# 27
  • Мнения: 903
Много са яки снимките  Peace Grinning

# 28
  • Мнения: 112
Супер снимчици, браво smile3501

# 29
  • Мнения: 9
Благодаря ви за пожеланията   Heart Eyes относно рожденният ми ден!
Съжелявам че днес не успях да дойда, определено ме е яд  Twisted Evil ама вие ще разкажете как е било.
Аничка не се притеснявай всичко ще мине добре. Аз също раждах със секцио, но във варна. Наистина този вариант е по-добър и за бебчо и за теб, тъй като нито ти ще изпиташ болка по време на раждането, нито бебо ще се мъчи. Верно е, че после възстановяването е по-бавно, но като си гушнеш дребосъчко и всичко се забравя!  Peace

Яки снимки браво! Hug

Общи условия

Активация на акаунт