Раничка на шийката на матката - част 6

  • 48 070
  • 621
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 68
Здравейте.
Наскоро ми откриха раничка на шийката на матката. Изследванията показаха ПАП II и липса на изолирани бактерии.
Преглеждащият лекар ми предписа Solcogyn - 2-3 намазвания през 10 дена, заплаща се по 50 лв на намазване.
Това ли е най-ефективният метод за лечение, понеже в преходни теми попаднах на смесени коментари?

# 121
  • Мнения: 1 078
Здравейте.
Наскоро ми откриха раничка на шийката на матката. Изследванията показаха ПАП II и липса на изолирани бактерии.
Преглеждащият лекар ми предписа Solcogyn - 2-3 намазвания през 10 дена, заплаща се по 50 лв на намазване.
Това ли е най-ефективният метод за лечение, понеже в преходни теми попаднах на смесени коментари?


Намазването с този препарат е остарял метод и за да се приложи евентуално той, това би трябвало да се случи след проведени допълнителни изследвания. Тези изследвания се налагат, за да се даде отговор каква е причината за тази "раничка". А тя може да се дължи на различни причини:  хормонални, нормални физиологични или в следствие на изменение на клетките. 
Не бих се съгласила на каквато и да е интервенция преди преглед с колпоскоп. С него ще се разбере има ли патологични изменения. Ако има следваща стъпка е биопсия.Чак след това може да се мисли за интервенции. Ако колпоскопът не покаже изменения, тогава остава да следите "раничката" и нищо повече да не правите, освен засилване на имунитет.
Ако сега се съгласите на това намазване, Вие ще си решите проблема, но не се знае какво всъщност решавате т.е. може да замаскирате проблем, който да продължи да работи навътре в тъканите под привидно здравия участък. Ако пък тази "раничка" е обикновена, то тогава не се налага да я третирате. Този препарат е вид киселина, която изгаря повърхностния слой. Участъка става по-слабо еластичен и кой знае, при бъдеща бременност и раждане по нормален път да доведе до разкъсвания на шийката.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 22:49 от Didi smile

# 122
  • Мнения: X
При мен се получи следното. Раничка, преглед с колпоскоп, Пап 2 излезе на цитонамазката седмица след това, чиста микробиология. Мнението на онко-гинекологът беше да не се пипа. Но да се следи, на 12 месеца да не пропускам преглед.
Имах подобна по време на втората ми бременност, изчезна от самосебе си след раждането. Появи се отново седем години след това. Имам пълно доверие на лекаря, така, че няма да предприем нищо за момента.

# 123
  • Мнения: 68
Здравейте.
Наскоро ми откриха раничка на шийката на матката. Изследванията показаха ПАП II и липса на изолирани бактерии.
Преглеждащият лекар ми предписа Solcogyn - 2-3 намазвания през 10 дена, заплаща се по 50 лв на намазване.
Това ли е най-ефективният метод за лечение, понеже в преходни теми попаднах на смесени коментари?


Намазването с този препарат е остарял метод и за да се приложи евентуално той, това би трябвало да се случи след проведени допълнителни изследвания. Тези изследвания се налагат, за да се даде отговор каква е причината за тази "раничка". А тя може да се дължи на различни причини:  хормонални, нормални физиологични или в следствие на изменение на клетките. 
Не бих се съгласила на каквато и да е интервенция преди преглед с колпоскоп. С него ще се разбере има ли патологични изменения. Ако има следваща стъпка е биопсия.Чак след това може да се мисли за интервенции. Ако колпоскопът не покаже изменения, тогава остава да следите "раничката" и нищо повече да не правите, освен засилване на имунитет.
Ако сега се съгласите на това намазване, Вие ще си решите проблема, но не се знае какво всъщност решавате т.е. може да замаскирате проблем, който да продължи да работи навътре в тъканите под привидно здравия участък. Ако пък тази "раничка" е обикновена, то тогава не се налага да я третирате. Този препарат е вид киселина, която изгаря повърхностния слой. Участъка става по-слабо еластичен и кой знае, при бъдеща бременност и раждане по нормален път да доведе до разкъсвания на шийката.

Говорих с преглеждащия лекар, според когото причините са "заради половия живот". Нямало нужда от допълнително изследвания и притеснения. Да настоявам ли все пак, да потърся ли второ мнение или...?

Освен това лекарят работи с НЗОК, но заяви, че намазването се заплаща по 50 лв на посещение (без цената на крема, който отделно ще купя) и ще са ми нужни 3 посещения. Явно Касата не покрива подобни процедури, но 170 лв нормално е?

# 124
  • Мнения: 4 872
Задължително се консултирай с още един лекар. Отношението на този е несериозно. Hands V

# 125
  • Г. О.
  • Мнения: 1 724
Момичета, прави ли се някъде лазерно премахване на раничката?

# 126
  • Мнения: 577
Момичета,здравейте. От няколко години имам раничка ,която не трябваше да се лекува по мнението на няколко АГ. Миналата година си правих цитонамазка и колпоскопия -отново същия отговор. Тази година забременях, в момента в 4 мес. и получих кървене от тази раничка. Взеха отново цитонамака,чакам си резултата. Лекарите ми казват,че няма опасност за плода,но аз съм мн притеснена.
Имала ли е някоя от вас раничка по време на бременност. Мислите ли,че тя може да съсдаде проблем при раждането и по време на цялата бременност?

# 127
  • Мнения: 2 682
Аз бях с раничка по време на бременността. Проблеми не ми е създавала. Родих нормално в 39 г.с., само дето бях с контракции от 7 месец, но това няма общо с нея смятам.
Стискам палци и при теб всичко да е наред.

# 128
  • Мнения: 577
А имала ли кървене по време на бременността заради нея?

# 129
  • Мнения: X
А имала ли кървене по време на бременността заради нея?
Аз имах леко зацапване от нея, в никакъв случай не може да се нарече кървене. След седмия месец.
На контролния преглед, няколко месеца след раждането, нямаше следа от раничката.

# 130
  • Г. О.
  • Мнения: 1 724
Аз имах кървене точно седмица преди термин. Родих с операция поради тази причина. Сега ще ходя на контролен преглед и ще видим какво е положението. Лекарят ще каже дали ще я лекувам или ще се наложи оперативно премахване. Притеснено ми е, честно казано. Дано при вас да няма проблеми и да си изкарате спокойно бременността, както и да имате нормално раждане. Успех.

# 131
  • Мнения: 577
Момичета,много ви благодаря за отговорите. Wink
Всъщност кървене беше един ден,като първи ден от цикъл. След това вече 10- ти ден е зацапване. Утре съм на преглед отново. Привърженик съм на естесвеното раждане,дано не се наложи секцио заради тази раничка.

# 132
  • Мнения: 7
Здравейте.
Наскоро ми откриха раничка на шийката на матката. Изследванията показаха ПАП II и липса на изолирани бактерии.
Преглеждащият лекар ми предписа Solcogyn - 2-3 намазвания през 10 дена, заплаща се по 50 лв на намазване.
Това ли е най-ефективният метод за лечение, понеже в преходни теми попаднах на смесени коментари?



Здравей. През 2011-2012 имах раничка, която ми лекуваха със сулкожин. За жалост!!! Бях ПАП 2. Преди две седмици ми направиха LEEP процедура (подобно на конизация (аз съм нераждала жена)), защото от тогава само патя - кво ли не изпих като антибиотици. Оказа се, че сулкожина (поне при мен, не ме нападайте, говоря от личен опит) само е затихнал проблема. Защото на биопсия ми излезе Дисплазия 2ра степен и бях ПАП 3. Най-лекото доколкото разбрах от 15-те доктори, които посетих тази година, е лазер.

# 133
  • Мнения: 57
Здравейте, момичета! Аз съм на 26г, наскоро ходих на преглед, моят лекар реши да ми прави течно базирана цитология. Имах оплаквания от течение с белезникав цвят от доста време, което ме влудяваше. Винаги цитонамазката ми е показвала II група, но моят лекар ме посъветва да направим течно базирана, била по-обстойна. Получих резултатите си миналата седмица и те са: III A група, възпаление (включващо типично възстановяване) лека дисплазия и CIN 1 и HPV.  Запазих си час и точно преди да ми дойде МЦ той ме прегледа и ми направи колпоскопия и каза, че имам раничка (като дъгичка). На колпоскопията не видя нищо друго притеснително и каза, че няма нужда от биопсия. Разбрахме се да отида на преглед след края на МЦ за повторна колпоскопия на чисто, противовъзпалителен препарат, евентуално да решим как да лекуваме раничката и типизиране на ЧПВ.
Моля Ви, изразете някакво мнение по моят случай. Откакто разбрах за състоянието си не съм на себе си. Не се храня, само ми се плаче. С мъжът ми имахме намерения да правим опити за бебеце, а сега това.... Помогнете ми с насоки и съвети!!!

# 134
  • Мнения: X
Споко, ако на колпоскопията всичко е наред, може и периодично да я наблюдаваш само. НО при 3 A група бих препоръчала да направиш колпоскопия при още един лекар за всеки случай, а защо не и да настояваш за биопсия (аз поне бих). Не се стряскай от биопсията, нищо особено, бързо е, няма кой знае каква болка, а и след това ще имаш яснота. ЧПВ тест също е добра идея.

Общи условия

Активация на акаунт