Раничка на шийката на матката - част 6

  • 47 909
  • 621
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 273
Симтомите са като при гъбична инфекция.
А тя опасна ли е за раничката ми? С постоянен партньор съм от поне 7г, ако има значение това. Да си кажа всичко. Той имаше проблем подуванеи болка в скротума.
И гъбички не сме имали никога.

# 571
  • Мнения: 78
здравейте, аз от няколко години имам раничка на шийката, но само я следя. Често обаче се случава да имам инфекции. Този месец след цикъла започна някакво кафяво зацяпване, което продължава и една седмица по-късно около датата на овулацията става тъмно кафяво. Никога педи не ми се е случвало. Някой имал ли е подобен проблем

# 572
  • Мнения: 768
Моля ако някой има опит с лекуване на раничка с хомеопатия и/или шуслерови соли, да сподели.

# 573
  • Мнения: 35
Здравейте, днес бях на преглед след открита раничка, резултата от колоскопията е:
3Т с атипизъм  по порциото
Лекарката не ви обясни нищо, а аз бях толкова уплашена, че нищо не успях да питам
имам направена цитонамазка - ПАП 1
Моля за мнение, защото съм много стресирана от това

# 574
  • Мнения: 156
Здравейте! Изписаха ми папилокеър крем за лечение на раничка, някой друг ползвал ли е крема, има ли резултат?

# 575
  • Мнения: 4
На мен за раничката ми изписаха Бетадин 200 мг песари. 3 месеца се слагат след цикъла като първия месец за 14 дни по 1 свещичка и другите 2 месеца 7 дни по половин свещичка. Сега ми е 2 месец

# 576
  • Мнения: 3 157
Здравейте! Изписаха ми папилокеър крем за лечение на раничка, някой друг ползвал ли е крема, има ли резултат?
На мен след поредно горене ми изписаха гелчетата-помагат за по-добро епителизиране.Аз не ги ползвах много дълго-трябваше повече от месец, но мисля, че имат ефект,вече всичко е наред.
И бетадин слагах, но преди горенето, въпреки че нямах инфекция и не разбрах много за какво ми е този йод толкова време, но докторката ги изписа и ги слагах-не видях някакъв видим ефект, но все пак предполагам, че тя знае доста по-добре от мен

# 577
  • Мнения: 156
Аз вече две опаковки сложих, трябва общо 6 да използвам, но се чудя достатъчно ли е, защото не са ми я горели..

# 578
  • Мнения: 768
На мен за раничката ми изписаха Бетадин 200 мг песари. 3 месеца се слагат след цикъла като първия месец за 14 дни по 1 свещичка и другите 2 месеца 7 дни по половин свещичка. Сега ми е 2 месец

Здравей. Може ли да споделиш при кой лекар си ходила?

И изобщо, ако някой може, да препоръча гинеколожка в София, която да работи със здравната каса.

Последна редакция: сб, 08 юли 2023, 14:24 от Cafe

# 579
  • Мнения: 4
На мен за раничката ми изписаха Бетадин 200 мг песари. 3 месеца се слагат след цикъла като първия месец за 14 дни по 1 свещичка и другите 2 месеца 7 дни по половин свещичка. Сега ми е 2 месец

Здравей. Може ли да споделиш при кой лекар си ходила?

И изобщо, ако някой може, да препоръча гинеколожка в София, която да работи със здравната каса.
       Аз ходих при др. Савова в гр. Чирпан понеже съм от Ст. Загора а всички от тук ходят при нея.

# 580
  • Мнения: 35
Моля за помощ, резултат от цитонамазка 2група - нормална цитологична картина
52- положителен хпв
клетки с апинизъм на колоноскопия,
лекарката ми изписа изопринозин за 14 дни след това 3 месеца AHCC
ще направим и биопсия след около месец,
изключително ме е страх какъв ще е резултата, защото този вирус явно е в тялото ми от години, но до сега не съм имала никакви проявления, не знам дали щетите, може вече да са фатални…
и дали може да имам някакви проблеми и в гърлото.
Отчаяна съм от всичко това е страха взима превес над мен.

# 581
  • Мнения: 5
Здравейте, дами. Преди 5 месеца ми намериха раничка на шийката,отидох защото по време на секс или след секс прокървявах. Още тогава лекарката ми реагира адекватно гледа ме на колноскоп, пусна ми цитономазка,HPV, и още изследвания за полово предавани болести. Всичките те бяха отрицателни, както и цитонамазката беше 2ра група. Не ми направи обгаряне тогава, предписа ми Флужил и папилокеър и каза да се видим отново септември. Да но този месец след цикъл, след всеки секс пак почнах да кървя, първият път беше обилна кръв, другите два пъти само при забърсване. Обадих и се веднага и днес бях на преглед, гледа ме пак на колноскопа и този път ми взе биопсия. Каза,че ако биопсията излезне чиста ще обгори раната след това. Според вас след като сме чакали толкова време , на цитономазка съм 2ра група , дай боже и биопсията да е добре да предприема ли мерки за обгаряне, тъй като с това кървене по време на секс ми е доста неприятно и не искам това да се случва и всеки път когато го правим да мисля за това вместо да се наслаждавам на момента. Моля за съвети!

# 582
  • Мнения: 22 834
Много вероятно е да няма кървене после.

# 583
  • Мнения: 3
Здравейте, много четох във всичките теми какво сте написали, но не открих коментари по моя случай и пиша ако някой има подобна ситуация. Имах раничка 2020 година изследваха я за рисковите щамове на папилома вирус (5броя) и теста е негативен нямам от тях и биопсията е добре и цитонамазките бяха 2ра група… но вече за 3 години ми се появява 3та подред раничка всеки път си и правим биопсия и всичко е наред после горим и тн… не разбирам обаче защо не спират да се появяват, знам за хора които са имали по веднъж и край с раничките… много ми е тежко вече този стрес да ида и да я видя при колпоскопия нова раничка след стара… Някой имал ли е подобни рецидиви?

# 584
  • Мнения: 3 602
Засилете имунната си система.

Общи условия

Активация на акаунт