Раничка на шийката на матката - част 6

  • 48 181
  • 621
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 24
Не сме изследвали hpv, та се чудя сега дали да не   направо. Има ли смисъл от пиене на имуностимулатори като изопринозин и тн. с цел да подпомогна малко организма ?

Така де идната седмица ще се видим пак с аг-то пак да огледа на микроскоп плюс фа реши какво ще правим, но се чудя дали аз мога да подпомогна процеса

Аз съм приемала изопринозин, по схема, след установяване на чпв.
Направи си изследване за hpv и тогава вече, ако имаш, АГ да прецени какво и как да лекува.
Но до колкото знам изопринозина се приема по схема, по-добре не си прави експерименти.
Можеш да си подпомогнеш имунната система с витамини и разни подобни натурални съставки (храна, спорт, почивка).

Блаходаря, бях при агто и колпоскопия изобщо не е добре … директно чакам биопсия. Питах я за тест за hpv каза да изчакам. Чакаме и биопсията. Питах за изопринозина и каза да си го пия.

# 601
  • Мнения: 221
Не сме изследвали hpv, та се чудя сега дали да не   направо. Има ли смисъл от пиене на имуностимулатори като изопринозин и тн. с цел да подпомогна малко организма ?

Така де идната седмица ще се видим пак с аг-то пак да огледа на микроскоп плюс фа реши какво ще правим, но се чудя дали аз мога да подпомогна процеса

Аз съм приемала изопринозин, по схема, след установяване на чпв.
Направи си изследване за hpv и тогава вече, ако имаш, АГ да прецени какво и как да лекува.
Но до колкото знам изопринозина се приема по схема, по-добре не си прави експерименти.
Можеш да си подпомогнеш имунната система с витамини и разни подобни натурални съставки (храна, спорт, почивка).

Блаходаря, бях при агто и колпоскопия изобщо не е добре … директно чакам биопсия. Питах я за тест за hpv каза да изчакам. Чакаме и биопсията. Питах за изопринозина и каза да си го пия.

И при мен колпоскопията не изглеждаше добре, но накрая се оказа просто възпаление. Дано е всичко е наред и не се паникьосвайте докато чакате резултатите. Всичко е лечимо, щом е хванато на време, а и до колкото прочетох цитонамазката ви е хубава група.
Аз също бях с цито 1 и 2 група, раничка, която излгеждаше много зле на колпоскопа, биопсията излезе просто възпаление и последва горене с лазер, след това вече повече от две години не съм имала никакви проблеми.
Хпв ми излезе положителен някой от щамовете, приемах изопринозин, но не съм го тествала след това. Оказва се, че голяма част от населението има някое хпв, и "лечението" е приемане на имуностимулатори докато организма не го подтисне сам, но това може да стане един затворен кръг от постоянно тестване и постоянно приемане на имуностимулатори, което намирам за излишно. По-добрия вариант за мен е редовни цитомазки и следене/горене/лечение на ранички, ако има такива.
Успех!

# 602
  • Мнения: 24
Не сме изследвали hpv, та се чудя сега дали да не   направо. Има ли смисъл от пиене на имуностимулатори като изопринозин и тн. с цел да подпомогна малко организма ?

Така де идната седмица ще се видим пак с аг-то пак да огледа на микроскоп плюс фа реши какво ще правим, но се чудя дали аз мога да подпомогна процеса

Аз съм приемала изопринозин, по схема, след установяване на чпв.
Направи си изследване за hpv и тогава вече, ако имаш, АГ да прецени какво и как да лекува.
Но до колкото знам изопринозина се приема по схема, по-добре не си прави експерименти.
Можеш да си подпомогнеш имунната система с витамини и разни подобни натурални съставки (храна, спорт, почивка).

Блаходаря, бях при агто и колпоскопия изобщо не е добре … директно чакам биопсия. Питах я за тест за hpv каза да изчакам. Чакаме и биопсията. Питах за изопринозина и каза да си го пия.

И при мен колпоскопията не изглеждаше добре, но накрая се оказа просто възпаление. Дано е всичко е наред и не се паникьосвайте докато чакате резултатите. Всичко е лечимо, щом е хванато на време, а и до колкото прочетох цитонамазката ви е хубава група.
Аз също бях с цито 1 и 2 група, раничка, която излгеждаше много зле на колпоскопа, биопсията излезе просто възпаление и последва горене с лазер, след това вече повече от две години не съм имала никакви проблеми.
Хпв ми излезе положителен някой от щамовете, приемах изопринозин, но не съм го тествала след това. Оказва се, че голяма част от населението има някое хпв, и "лечението" е приемане на имуностимулатори докато организма не го подтисне сам, но това може да стане един затворен кръг от постоянно тестване и постоянно приемане на имуностимулатори, което намирам за излишно. По-добрия вариант за мен е редовни цитомазки и следене/горене/лечение на ранички, ако има такива.
Успех!

Ох, супер много благодаря за окуражаващите думи. Просто корема и сърцето са ми свити и дори не мога да мисля рационално, а сега и бебчето ни е болна. Втора група съм сега цитонамазка, имам и бактериална вагиноза … но чакането на тязи биопсия ме съсипва. Гледам да не се плаша и каквпто излезе ще се лекувам, но самата мисъл, че се стига до биопсия ми е страшна сама по себе си. Впрочем не знаех, че на биопсията може да излезе и само възпаление, тогава няма cin, така ли?

# 603
  • Мнения: 3 667
Това, че взимат биопсия, не значи непременно рак. Точно за това се взима, за да се установи какво точно е. На мен ми излезна полип.
Иначе не трябва ли първо да се излекува бактериалната вагиноза и тогава да се взима цитонамазка?

# 604
  • Мнения: 1 787
След като на колпоскопията има оцветяване, задължително се взима биопсия, за да се види от какво е. Аз лично бих си направила тест за ХПВ, няма какво да чакаш.
Ваня, тази бактериална вагиноза мисля, че е липса на лактобацили, тоест е лесно да хванеш нещо, но надали има голяма връзка с цитонамазката. Ще слага вагинални пробиотици и ще се оправи това нещо. Доста по лесно е, отколкото да лекува гъбички или някакви бактерии.

# 605
  • Мнения: 286
Спокойно и аз съм със свито сърце! Не мога да спя и не мисля адекватно. Моят преглед е на 28ми. Имам открита раничка, 2 цитонамазки 2ра група, но не ми е правен още колпоскоп.

# 606
  • Мнения: 1 787
Момичета, да знаете за напред, че годишния преглед задължително трябва да включва колпоскоп. За съжаление уреда в доста скъп, а цитонамазка всяко медицинско лице може да вземе. Аз например в Щерев докато ходех АГ не правеше колпоскопия, трябваше отделно да ходя при друга лекарка пак в болницата. Мотаеха ме, лекуваха ми някакви бактерии, които така и не успяха да излекуват, а не ми направиха колпоскопия. За щастие отидох при лекар, при който тя е задължителна, е видя се че имам проблем, наложи се операция и така. За щастие този проблем беше в начален етап, откри се и ХПВ, изобщо не знам ако бях продължила да ходя във въпросната болница дали щяха да открият тези неща.
Та реда е ехографски преглед, цитонамазка, микробиология и колпоскопия. Ако има оцветяване на колпоскопия, по най-бързия начин биопсия и тест за ХПВ (ако не сте правили), резултатите отнемат месец, та според мен няма какво да се чака.

# 607
  • Мнения: 3 667
Микробиологията е преди цитонамазката. Поправете ме, ако греша, но не е правилно да ти взимат цитонамазка, ако имаш бактерийки за лекуване. След чиста микробиология - тогава.

# 608
  • Мнения: 1 787
При мен никога не са го правили по този начин, на различни места съм ходила.

# 609
  • Мнения: 3 667
Едната докторка преди да ми вземе цитонамазка ме лекува от бактерия и ми пуска 3 микробиологии преди да е сигурна, че всичко е чисто. И тогава цитонамазка. Мен ме ядоса по друга причина и я смених. После ходих при друга и тя ми взе микробиологията на място и веднага я погледна под микроскоп. След това продължи с колпоскопия и цитонамазка.
Нека и други по-запознати да кажат при тях как е било.

# 610
  • Мнения: 1 787
Възможно е и така да е редно, но може би го правят заедно, защото това са две отделни посещения. Знаем каква е културата за профилактика на повечето жени за съжаление. Някой не можеш да ги накараш и един път годишно да отидат, да не говорим пък на втори преглед.

# 611
  • Мнения: 24
Микробиологията е преди цитонамазката. Поправете ме, ако греша, но не е правилно да ти взимат цитонамазка, ако имаш бактерийки за лекуване. След чиста микробиология - тогава.

Има логика да е така, но… нали не съм медицинско лице и се доверявам. Сега ще поставям 6 дни глагол заради бактериалната вагиноза, с уточнение да не е много дълбоко на опира в шийката , което доста ме обърка. Иначе звънях днес в болницата, казаха ми че се чака 10 дни тая биопсия. Още по е седмица ще тръпна в очакване….

# 612
  • Мнения: 3 667
Разбирам, че това са много посещения.
1. Микробиология
2. Резултат + лечение
3. Микробиология
4. Резултат + лечение (при мен не се беше изчистила)
5. Микробиология
6. Цитонамазка
7. Резултат и тук ако и тя не е ок и става дебело.
Между лечението и проверката на 2-ра и 3-та микробиология трябваше да минат 7 дни без ползване на глобули и то докато нагласиш дати, цикъл и то минава месец.
Всеки иска да мине профилактичен преглед и да му кажат: здрав си, но не винаги се случва така.

# 613
  • Мнения: 491
Момичета, моля дайте препоръки за читави доктори?
И аз се завъртях в този омагьосан кръг - след нетипично повторно кървене след 10 дни след цикъл, бях на преглед. С колпоскоп бяха установени папилома вируси с атипични съдове. Цитонамазка и биопсия не ми бяха взети, защото все още кървях.
Скед време отидох на онко гинеколог за второ мнение - каза, че имам малка "раничка" на шийката на матката, която кърви. Исках биопсия, той ме изпрати за изследване на цитограмата/така пише на изследването/ при патолог- като взе и "проба от раничката". За биопсията ми каза, че ще изчака мнението на патолога. И ако се налага тогава ще последва биопсия.
Установи се РАР 2/ така пише, т. е. втора група /, патологът каза, че не вижда с микроскопа папилома вирус, че става дума не за раничка, а за епителна ерозия, трансформиране на тъкан-с прости думи така ми обясни, за да разбера.
Последва ДТК /така пише / - "горене на раничката". Съмнявам се да беше с лазер /усетих миризма на изгоряло месо/.
Два месеца след "изгарянето" пак имах повторно кървене - слабо за два дни около датата за цикъл и последващо обилно след 6-7 дни.
Днес отидох повторно за контролен преглед. Онкологът извърши повторна ДТК на малък участък / с диаметър около 2 стотинки/. След месец трябва да отида на контролен преглед, както и за типизиране на високорисковите HPV.
Аз много се зачудих защо се стигна до повторна манипулация два месеца след първата?
После се зачетох тук и постоянно виждам, че не е необходимо задължително да се прави това "обгаряне".
На 46 години съм, може и в предменопауза да съм. Надали ще раждам още деца, макар че докторът каза, че ако искам може още едно да си родя.
Може и късно да е, но искам трето мнение и ви моля за препоръка за читави доктори, независимо в кой град практикуват.

# 614
  • Мнения: 285
Трябва да горя раничка и докторката каза да звънна първите чисти дни.Въпросът ми е до колко мога да изчакам,може ли седмица?

Общи условия

Активация на акаунт