И как те "пусна" сама на почивка?

  • 26 808
  • 418
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Не, не виждам нищо унизително в тази фраза. Peace А и обикновена я казвам с дяволита усмивка или фриволно намигване. Така или иначе, личи ми, че не съм тормозена жена, няма как някой да се обърка и да си помисли, че мъжът ми е дерибей или безкомпромисен тартор.
Но аз съм и малко по-нетипичен характер и, като цяло, не спазвам определена етика на речта. Често, без да искам, казвам неща, които шокират околните. Така че съм свикнала. Не би ми накривило шапката кой, какво си мисли за мен.

# 16
  • Мнения: 226
И аз не си вдигам шапката и хайде довиждане, до нови срещи:) Но при двама пълноправни партньори в едни отношения, ми се вижда малко странно някой да иска разрешение или някой да очаква, че трябва да разреши.
Аз също обичам да пътувам с мъжа ми и го правим много често, но държа всеки от нас да има и личен живот.
Не си искаме разрешение, уведомяваме се.


Естествено, че родителят не просто си вдига шапката от днес за утре. Темата е за режима - разрешителен или уведомителен.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Това е просто израз - "как те пуснаха" и обикновено означава, как се е съгласил/а без да мрънка.

Именно. И аз се учудвам, че толкова много хора я приемат буквално. newsm78

# 18
  • Мнения: 226
Ако партньорът се размрънка, бихте ли се отказали да направите нещо?

Това е просто израз - "как те пуснаха" и обикновено означава, как се е съгласил/а без да мрънка.

Именно. И аз се учудвам, че толкова много хора я приемат буквално. newsm78

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Въпросът е зададен малко некоректно. Няма как да се отговори на толкова абстрактно питане.

Но, иначе – да, когато си обвързан, трябва да се съобразяваш до известна степен с партньора.

# 20
  • Мнения: 1 782
Разбирам и че трябва да се измисли някакво куртоазно оправдание, за да се скрие истината , че не ти се излиза с приятелите този петък. Толкова ли няма други фалшиви  оправдания?
Защо трябва да измисля фалшиви? Аз последните години направо казвам какво мисля. Някои не харесват Grinning

Това са благородни лъжи. Използват се , за да няма недоразумения и за да предодвратят смут в отношенията между хората. Истината е необходима за важните неща в живота, но за някои аспекти в живота , по -добре да я скрием, за да не си навлечем излишен смут. Ето примери, за да ме разбереш по-добре:

Приятелка е толкова удовлетворена, че е нарисувала картина, толкова й се радва и те пита за мнение. На теб картината не ти харесва , но за да не помрачиш щастието на приятелката, казваш че се е справила чудесно. В този случай истинското ти мнение не е нужно на никой и е хубаво да си го спестиш. Такт или тактичност - това се има предвид и няма нищо общо с лицемерието или лъжата.

# 21
  • Мнения: 2 127
Съвсем буквално си я приемам репликата, защото съм се нагледала на примери, в които единия партньор не пуска другия никъде без него. 2 такива двойки имам покрай себе си, в единия случай се иска разрешение от жената, в другия - от мъжа. Пък и с бившия в един момент аз се оказа, че за да изляза, трябва да се примоля.
Така че при някои хич не е образно.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 155
...То на почивка, ако не ти се ходи с тоя човек, какво търсите изобщо под един покрив.

Ако партньорът е възпрепятстван (служебно, здравословно или по друг повод) ще лишиш ли себе си и децата ви от почивка? И би ли искала той и те да се лишат, ако ти си възпрепятствана?
Нямам предвид ходенето отделно за удоволствие. Аз самата трудно го разбирам.

# 23
  • София
  • Мнения: 28 579
...То на почивка, ако не ти се ходи с тоя човек, какво търсите изобщо под един покрив.

Ако партньорът е възпрепятстван (служебно, здравословно или по друг повод) ще лишиш ли себе си и децата ви от почивка? И би ли искала той и те да се лишат, ако ти си възпрепятствана?
Нямам предвид ходенето отделно за удоволствие. Аз самата трудно го разбирам.
Какво разбираш под "ходене за удоволствие"? Темата нали не е за служебни самостоятелни излизания, а точно тези за удоволствие. Почивката не е ли и тя за удоволствие?

Почивките без мъжа ми са краткотрайни и доста по-редки, но държа на тях, защото имам нужда от смяна на обстановката и физиономиите. Същото се отнася и за вечерните излизания.

# 24
  • Мнения: 1 782
...То на почивка, ако не ти се ходи с тоя човек, какво търсите изобщо под един покрив.

Скрит текст:
Ако партньорът е възпрепятстван (служебно, здравословно или по друг повод) ще лишиш ли себе си и децата ви от почивка? И би ли искала той и те да се лишат, ако ти си възпрепятствана?
Нямам предвид ходенето отделно за удоволствие. Аз самата трудно го разбирам.
Какво разбираш под "ходене за удоволствие"? Темата нали не е за служебни самостоятелни излизания, а точно тези за удоволствие. Почивката не е ли и тя за удоволствие?

Почивките без мъжа ми са краткотрайни и доста по-редки, но държа на тях, защото имам нужда от смяна на обстановката и физиономиите. Същото се отнася и за вечерните излизания.
И за мен е същото. Но хора, които са тип "лепкави" партньори, не го разбират. Дори не трябва да си с ярко изявени индивидуализъм и самодостатъчност, за да го разбереш. За мен е толкова естествено да си почина без мъжа си, да изляза без него, както и да почивам с него или да изляза с него +/- детето , както дойде.

# 25
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Съобразяване винаги има, но и от двете страни. Няма и как, особено при наличие на деца. На директни забрани обаче, бих реагирала с директна и много тлъста м**на, но не ми се е налагало лично на мен. Пък не сме и част от хората, които си имат господар, че да се стига до такива крайности.

# 26
  • София
  • Мнения: 23 096
Никой никъде не се налага да ме пуска или да искам позволение. Друг е въпросът, че по почивки ходя с мъжа и детето, просто защото така ми харесва.
Но да изляза с приятелки и да се върна късно, примерно в 3-4 сутринта, се случва и никакви драми.

Моя колежка не излиза дори на кафе с приятелки. При въпроса ми защо, отговорът й е, че понеже мъжът й няма приятели, с които да излиза, тя се чувства гузно да го прави. Без коментар.

Всъщност много ми е странно, когато някоя жена се обади на мъжа си да го пита може ли да си купи блузка или рокля. Това направо ме хвърля в джаза!

# 27
  • Мнения: 46 518
Никога не съм се чувствала ограничена, ако искам ще ида където преценя. Но за 20 г. досега не ми се е приискало.

По принцип на почивка не обичам да съм сама, предпочитам с приятели. Преди да станем двойка пътувахме с приятели от компанията. Организираме се с хората, с които ни е приятно, ако някой не може отлагаме и планираме така че всички да са на линия. Всеки път едни и същи. Същото е и сега. Ако някой ден ми омръзне, тогава ще му мисля.
Засега сме на една вълна, ако има промени дано са и при двамата, иначе не мисля, че бих се чувствала комфртно в тази връзка. Това е основното - независимо колко крайни са разбиранията на двамата, ако е това, което самите те искат, няма проблем.

Скрит текст:
Моят мъж е голям шегаджия. Миналата седмица отиваме да изберем рибарско куфарче. Оглеждаме няколко, продавачката любезно обяснява кое какво е и по едно време мъжът ми със сериозен тон казва - Няма да го ползвам за риба, жена ми не ме пуска. Продавачката замлъкна и не знаеше какво да каже, наложи се да обяснявам, че го търсим за аптечка за лекарства, а на него, ако ще пари да му даваш, няма сила, която да го накара в почивен ден да стане в ранни зори Joy

# 28
  • Мнения: 522
Приятелка е толкова удовлетворена, че е нарисувала картина, толкова й се радва и те пита за мнение. На теб картината не ти харесва , но за да не помрачиш щастието на приятелката, казваш че се е справила чудесно. В този случай истинското ти мнение не е нужно на никой и е хубаво да си го спестиш. Такт или тактичност - това се има предвид и няма нищо общо с лицемерието или лъжата.
Така е. Обаче и тука - приятелка не е на 4 години. Тя има рационално мислене. И ако тя е силно удовлетворена - значи наистина нещо добре направила. Ще я похваля. Ако тя ми показва картина приличаща на 4-годишно дете - извинявай, вероятно няма да изразя дива наслада. Ще я похваля за опит, но няма да казвам че достойно за музея

# 29
  • Мнения: 14 654
След като има жени, които не пускат мъжете си дори една бира да изпият след работа с приятели, следят им парите и им измислят всякакви идиотски ангажименти, за да ги държат заети и на нокти, не виждам защо да няма мъже, които не пускат сами жените си на почивка - връщат си за тормоза и така на всички им е еднакво гадно.

Общи условия

Активация на акаунт