Няколко бързи въпросчета за гнойна ангина?

  • 19 739
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
в нормалните страни може да правят антибиограма, но тук знаете ли за колко време става резултата за три дни, през това време или са се влошили нещата, или са се оправили

# 16
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Дъщеря ми е на 3 години и половина. Боледува от гнойна ангина всеки месец, някога и по два пъти. Вече спрях да й давам антибиотиците, които изписва педиатъра. Честно казано, живеем в малък град и е доста трудно да намеря лекар, от който да съм доволна. Лекувам я с парацетамол, витамин С и евентуално Сулфатиазол (прахче, което духам в гърлото. Е гадничко е, но пък спестявам антибиотика.
Казаха ми, че ще го израсне, да не бързам с ваденето на сливиците. Тук (в града ни) всички лекари, с които съм правила консултация казваха, че ангината е вирусна, отидох в София в детска пулмология при проф Улевинов - той каза, че ангините от които страда Никол са бактериални newsm78, били нетипични за нейната възраст, по - скоро тийнейджърите страдали от такъв вид ангини. Според мен със или без антибиотика ангината си минава, лекарите изписват с такава лека ръка антибиотик, за да успокоят собствената си съвест и да се предпазят от евентуални усложнения, абе един вид да са спокойни, че видиш ли направих нещо, изписах антибиотика, значи няма да ме притесняват поне два дни. Ужасена съм от мисленето им, ама ...

Пожелавам ви успешно и бързо оздравяване.   

# 17
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Сетих се още нещо, което съм давала: сока на половин лимон, смесен с на върха на чаена лъжичка сода бикарбонат. КОгато ги смесиш леко кипва сместа, гадно е, но успееш ли да го дадеш помага.

Отново поздрави и скорошно оздравяване!

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Искам да ви кажа, че съвсем се обърках.Абсолютно съм сигурна, че ангината е диагностицирана като "бактериална", а не херп ангина, доколкото знам и за лечението на последната не се използва АБ.Когато попитах защо има въпросните мехурчета, лекарката ми отговори, че било нормално, цитирам:"да има гнойни налепи и в устната кухина"
 


....Тук (в града ни) всички лекари, с които съм правила консултация казваха, че ангината е вирусна, отидох в София в детска пулмология при проф Улевинов - той каза, че ангините от които страда Никол са бактериални newsm78, били нетипични за нейната възраст, по - скоро тийнейджърите страдали от такъв вид ангини. Пожелавам ви успешно и бързо оздравяване.   
И добре, де, толкова ли са трудно различими бактериалната и вирусната ангина? newsm78
Ето и при нас явно има някаква недомислица и разминаване в диагнозата, което ме притеснява.И на вас желая бързо оздравяване!
Надявам се, Alex 1 и Birdie като компетентни лица, да се изкажат, с което не искам да провокирам професионален спор м/у тях, а просто да чуя гледните им точки.Благодаря, Ви  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 3 816
JUJI и аз съм с две ръце за Сулфатиазола newsm10,експресно премахва всички налепи!Другото му име май беше нишадър,доколкото знам! newsm78

# 20
  • Мнения: 108
Незнам за АБ,който са ти предписали нищо. На нас за гнойна ангина ни изписаха Аугментин,които е само за бактериални инфекции и мога да кажа,че ни помогна.До колкото знам,важното е да се премахне напълно инфекцията,защото тя 1-во намаля защитните сили на организма и ако се излекува напълно няма да има усложнения и има малка вероятност да повтори.

Успешно оздравяване!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! baby_neutral

# 21
  • Мнения: 8 585
@Джиджи

Диагнозата на ангините е емпирична и се състои в обзор на всички възможности и анализ на съпътстващите данни от прегледа.
Единственото нужно, което правим понякога при ангина с температура, е бърз Стреп-тест за изключване на Стрептококово носителство, особено като не се прави Превенар ваксината масово. И ако ангините рецидивират често.
Няма чиста вирусна ангина в буквалният смисъл на думата. Може да има характерни прояви на вирусна инфекция в назофарингса. Чрез изчакване за 2-3 дена се вижда хода на нещата. Ако няма подобрение в повечето случаи се изисква АБ лечение поради вторична инфекция и неподобрение.

Не съществува тази лекота в отграничението, която искате. Нещата са гама, а не черно<->бяло.
Понякога причина за рецидивиращи ангини при деца може да е и гастро-езофагеален рефлукс.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Според мен със или без антибиотика ангината си минава, лекарите изписват с такава лека ръка антибиотик, за да успокоят собствената си съвест и да се предпазят от евентуални усложнения, абе един вид да са спокойни, че видиш ли направих нещо, изписах антибиотика, значи няма да ме притесняват поне два дни.

 -За съжаление това е половината истина, и тук ще защитя лекарите, защото често и тях ги притискат родителите, искайки "Бързи и Решителни действия!"

 - Вирусните заболявания, обикновено започват с отпадналост, болки в мускулите, Бистър секрет от носа (при бактериална инфекция секрета от носа става жълто-зеленикав) температурата е в зависимост от ИНДИВИДУАЛНИЯ отговор на Жизнената сила, при едни с остро начало с ярко изявени симптоми, мн.висока температура без жажда и без да се потят,   или при други, по-бавно начало, силно главоболие, страх и тревожност и с постепенно увеличение на температурата.
- При вирурусно заболяване Антибиотиците са безполезни, освен в случаите, когато поради отслабналия организъм се развие Вторична Бактериална инфекция.
 - Много важно е детето да се преслушва всекидневно от специалист - педиатър, защото малките много бързо могат да развият Пневмония. Една опитна Мама също може да внимава и при съмнение за хрипове от гърдите да потърси педиатъра.

- Точното, индивидуално предписано хомеопатично лекарство, буквално стопира Пневмониите и инфекциите се ограничават до сливиците и фаринкса, но вече не с такава сила и честота.
- И така докато обучението на Имунната система, с повече или по-малко страдания, завърши някъде около пуберитета.

# 23
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Alex 1 и Birdie, благодаря ви , много.  bouquetВече долу горе се ориентирах, за какво иде реч.
И действително синът ми като по-малък беше с рефлукс, но се разминахме само със спане под наклон(не помня коя степен беше рефлукса, нали така се класифицират-на степени).Както и да е, сигурно вече пиша глупости, моля да ме извините.

juju, интересното е, че точно кисели работи ми забрани да давам.Като попитах какво-лимон, грейпфрут каза, защото дразнели лигавицата. Rolling Eyes
А може пак да се изкажа като невежа, ама сулфатиацолът не е ли само за външно приложение?

От толкова много противоречия, стигам, обаче, до извода, че човек трябва да избере лекар, на който да се доверява абсолютно, на 100%. Simple Smile

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Джиджи,
Като го намериш този доктор във Варна, пиши на лични ако не е проблем, че и ние сме в процес на "пренасочване".
Голяма мъка е това, колко не/до/изпълнени рецепти съм събрала и колко втори мнения се е налагало да искам... Simple Smile
Успех с лечението!

И аз знам, че не седват цитроси при болно гърло.

# 25
  • Мнения: 1 586
в нормалните страни може да правят антибиограма, но тук знаете ли за колко време става резултата за три дни,...
В нормалните страни антибиограмите не стават по-бързо  Grinning.

# 26
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Джиджи,
Като го намериш този доктор във Варна, пиши на лични ако не е проблем, че и ние сме в процес на "пренасочване".
Голяма мъка е това, колко не/до/изпълнени рецепти съм събрала и колко втори мнения се е налагало да искам... Simple Smile
Успех с лечението!

И аз знам, че не седват цитроси при болно гърло.
арт мама,
ами аз на този етап , уж бях доволна, но ето, че нещо много противоречия.Ама както казва и въпросната лекарка, в "медицината не винаги 2 и 2 прави 4".Така че, засега оставам с нея(голям плюс ми е, че е фен и на хомеопатията, па макар и Боаронската).Проблемът явно е в моят телевизор. Mr. Green

# 27
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
в нормалните страни може да правят антибиограма, но тук знаете ли за колко време става резултата за три дни,...
В нормалните страни антибиограмите не стават по-бързо  Grinning.
А тука стават, стават, понякога.Както писах по-горе за баща ми, знаеш ли колко скоростно му я направиха, а не сме от нормалните страни. Simple Smile

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
в нормалните страни може да правят антибиограма, но тук знаете ли за колко време става резултата за три дни,...
В нормалните страни антибиограмите не стават по-бързо  Grinning.
Даже напротив, много бавно излизат резултатите  Rolling Eyes
Тук обикновено те оставят няколко дни на температуропонижаващи лекарства и ако няма подобрение, изписват антибиотик.

# 29
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Джиджи,
Цитат
Като попитах какво-лимон, грейпфрут каза, защото дразнели лигавицата.

 - Грейпфрута има силно бактерицидно действие, верно горчи, но когато внимателно му се обелят кожичките, разреди се във вода и се добави мабко захар...

- Има мнного добра хомеопатична паста за зъби на базата на Грейпфрут - "Mildfresh" - тъмножълта кутийка,  не съдържа активен флуор нито оцветители.

Общи условия

Активация на акаунт