Протеин на прах при бременност.

  • 22 405
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16 871
Аз също не съм имала запек от протеина.

# 16
  • Мнения: 145
А да ви питам - не ви ли засища протеина много?
Аз пия от два дни - и нямам никакъв апетит, все едно съм се нахранила обилно. Особено сутрин. Като изпия протеина до 2 часа не съм гладна (и след това сигурно не бих била, но се храня насила на обяд).
Опасявам се, че ще стана 100 кила от това нещо.

# 17
  • Мнения: 16 871
Няма да качиш от протеина, спокойно.
Аз го пих 2 месеца - започнах в 5 месец и до началото на седми не бях качила нито килограм (вкл от началото на бременността), че даже и корема едвам се виждаше Wink

# 18
  • Мнения: X
А аз от протеина не наддавам, като го пия.Само бебето надава. Следи се общ белтък, албумин и креатининАко дозата на протеина ви е висока, белтъка се качва но и креатининйт също

# 19
  • Мнения: 309
Здравейте,мами предписаха ми протеин на прах,за да наддава повече бебето ми понеже изостава в коремчето си с 2 седмици и аз имам стеснени кръвоносни съдове,което е ужасно защото пия 3 различни хапчета на ден,храня се а малкия просто не наддава добре всичко друго освен коремчето си отговаря на седмиците,но не знам защо АГ ми каза,че може да го извадят преждевременно за да не се мъчи и то.Някоя мама пила ли е протеин помогна ли ви и бебето наддаде ли от протеина.

Защото при прееклампсия може плацентата да не се снабдява добре с вещества. 2 седмици според мен не е чак такова голямо изоставане.

Кръвното ви колко е?

Аз пиех протеин заради кръвно в края на бременността, макар то да беше в рамките на 140/90, което се приема даже за нормално при бременни. Родих на термин, 4 кг бебе.

Протеинът беше отвратителен, защото ми предизвика запек, преди това цяла бременност нямах подобни проблеми.

Между другото пиенето на протеин си е медицински стандарт в цял свят, при такива случаи.
Кръвното ми днес беше 140/78/72 после мерих 128/68/72 и така много ми играе просто аз съм се родила 4,500,бащата  3,800 не знам защо бебето изостава само в коремче иначе всяка друга част му е наред,защо пък е такам проблем това не знам но се моля всичко с бебето ми да е наред.

# 20
  • Мнения: X
Може от тромбофилия да е. но вече бременността е доста напреднала, така че важното е бебето да наддаде.И ако  разминаването става все по голямо ще го вадят.
Витамин В 12 ако ти е ниско питай лекаря дали  ще ти предпише. От него бебчето също расте.

# 21
  • Мнения: 1 174
Пила съм Изомилк на Биогейм 6 седмици.  Родих в 38 г.с 3530 гр бебе. В последния триместър бебетата качват най-много.

# 22
  • Мнения: 16 871
Щом изследванията са ти наред - свиркай си и не се притеснявай! Пускай често урина и ако излеве нещо - лекар и болница. Следи си кръвното, следи за отоци - ако излеве нещо - лекар и болница.

# 23
  • Мнения: 309
Ами те така ме наплашиха,че просто място не си намирам от нерви и безпокойство 😭

# 24
  • Мнения: 16 871
Вредиш на бебето с тия нерви и най-много да получиш контракции.

В момента нямаш за какво да се притесняваш Wink

# 25
  • Мнения: 309
Благодаря много за съветите,просто ми е първа бременност и съм много притеснена искам просто детенцето ми да е добре и да се роди живо и здраво и ако можем да стигнем до края да си родя нормално.

# 26
  • Мнения: 2 068
Щом изследванията са ти наред - свиркай си и не се притеснявай! Пускай често урина и ако излеве нещо - лекар и болница. Следи си кръвното, следи за отоци - ако излеве нещо - лекар и болница.
+1 няма какво повече да добавя. Flowers Four Leaf Clover успех и дано всичко бъде наред Wink

# 27
  • Мнения: 145
Дайте съвет - как да го пия тоя протеин ... Отвратителен е на вкус, и с мляко, и с вода - пълна гадост. Повдига ми се от него, а трябва да го пия...

# 28
  • Мнения: 16 871
И аз бях така. Просто го пиех на един дъх и да се приключи.

# 29
  • Мнения: 9 196
Вземете си с вкус, който ви понася - ванилия, банан, кой каквото харесва. Аз го пия с мляко. Когато ми втръсне, го разбивам в робота с 3-4 ягоди, мляко и протеина. Дори и по 1 лъжица сладолед съм слагала. Става по-скоро като смути и по-лесно върви. Simple Smile

И не е нужно протеина да е с етикет - за бременни. Важното е да е без добавки - витамин А, желязо и разни други. Ако има само по някой от Б групата не е фатално. Но най-добре чист протеин.

Общи условия

Активация на акаунт