За голата главичка на бебето

  • 4 949
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 000
Не. Не смятам, че това ще помогне да има по-гъста коса. А и бебока не би ми харесал гологлав.

# 31
  • Мнения: 216
za prav pat 4uvam za podobna procedura, no me bih ia prilojila na deteto si .nie si imame hubavi kosi,bez da sa ni brasnali.sigurno kato si rejem niktite,stawat po zdravi,nali.vsi4ko e priroda. Flutter

# 32
  • Мнения: 444
И нас и двете са ни бръснали като малки.Няма ефект,имаме тънката коса на баща ни.Поне сме слаби и някакси ни върви.Аз не съм прилагала тази практика върху децата.
С пожелание Али да има твоята коса!

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
нищо общо няма бръсненето с растежа на космите
Боян пред 10 години имаше два косъма на кръст на гърдите...сега е като ...хайде да е нещо по-мило....ангорска котка...пък не си бръсне гърдите.
Подстригва се нула номер...(от 12 години)....пък косата си му е все такава....да не кажем, че леко оредява даже.....

Аз си бръсна краката от сума ти време...е трябваше вече да имам по-голяма козина отколкото на главата....

МИТОВЕ И ЛЕГЕНДИ са това....
който си има...си има...който си няма...ша прощава....
И на мен ми се иска да имам буйна грива, но няма да го бъде в този живот:)

# 34
  • Мнения: 18 542
Цитат на: DANY_SP
Според мен всичко е ГЕН!
Иво го обръснах на 1.5 годинки след почти едногодишен натиск от страна на свекърва ми. Така били направили с таткото на Иво, за да му станела по-гъста и по-хубава косичката, но резултат според мен не са получили (Косата му е много, много тънка и крехка).
На Иво косата му сега е много здрава, гъста и хубава, НО и моята е такава дори и след две раждания!
Малкия е с крехка коса като на баща си и не мисля, че ще променя нещо, ако го обръсна. Само дето ще изглежда ЗЛЕ няколко месеца, докато му порасне новата косичка.
 202uu

# 35
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
на дъщеря ми косичката не е гъста, а напротив, има тънък косъм и прочие, роди се почти гола глава (това което не харесвам е новородено с коса, много ми е гнусно, и тайно се надявах бебето ми да се роди без коса, та почти без коса се роди, после и окапа съвсем), и сега няма гъста коса, и никога не съм я подстригвала до момента, нито веднъж.
май трябва да го направя.
не, няма да я обръсна, толкова фибички и ластичета съм и купила, и чакам с нетърпение да порасне още, че да и правя плитки, опашкии и прочие, тъй, че нямам време да чакам да порасне след едно обръсване например.

 Thinking Но се чудя да я заведа на едно 1-во леко подстригване, уформяне например. Thinking

# 36
И аз не смятам да бръсна главичката на моето бебче. Косата сама ще се сгъсти, когато си и дойде времето.

# 37
  • Мнения: 922
Не, и не смятам да го правя.
Според мен няма полза от това.

# 38
  • Мнения: 17 407
НЕ-абсудно е това, както и за миглите.

# 39
  • Мнения: 5 500
Е, не не Neutral Face
Това са пълни дивотии...
Pela, помисли логично и говори с фризьор. Косъма, който расте от луковичката е един и същ. Колкото и да го режеш от горе, долу той е същия и пак ще поникне тънък или дебел. Няма логика просто.
Цецо се роди почти без коса много светло кестенява. Полека-полека опада и порастна тази в момента тънък и рус почти бяло рус косъм. Но баща му е бил като малък с такава коса, сега не е, очаквам и с Цецо да е същото. Аз съм с твърд и дебел косъм, който не се поддава на никаква химична обработка. Това лято реших да се изруся, резултата беше бухнала коса с морковен цвят и отново я боядисах тъмна. Не ми отива и това е.
Та, не си мъчи детенцето, то няма да прилича на комшиите.

# 40
  • Мнения: 2 489
Аз съм потресена, че и такава глупост има пък още не я бях чувала! Това ми звучи горе-долу като къпането със солена вода, за да не се изпотява детето, когато порасне!
Мнението ми е точно като на Afrodita, косата не расте от края, а от корена, нали?

Както ГОЛЯМАТА заблуда при големите хора - постригването карало косата да расте по-бързо?!?  #Silly

# 41
  • София
  • Мнения: 15 219
Не.
И двете със сестра ми сме ходили с голи глави. Аз имам хубава коса (едно от нещата, които мога да кажа, че Господ ми е дал щедро:D ), а сестра ми изобщо не може да се похвали с такова нещо (меко казано). Така че.......изводът е ясен.

# 42
  • Мнения: 493
Не. По принцип се вслушвам в "бабините савети ", но това за косата мисля,че е ген.

# 43
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Bobbylein
НЕ!Crossing Arms
Пълни измишльотини.
И според мен е до ген.
Нито миглите ще и пострижа.


Аз съм също категорично НЕ. Нисто съм бръснала коса (това за първи път го чувам), нито съм постригвала мигли. Няма и да го направя! Няма да простя на майка си, че ми е постригала миглите, сега брат ми, на който нищо не е правила има по-големи мигли от моите newsm61

# 44
  • Мнения: 966
Shocked  Shocked  Shocked


Emi to ako taka stava dai da se brasnem periodi4no po taia logika sina triabva da ima siala planina ot kosa ama yvi dva kosama ako ne se postrije nyla nomer. Ne bix si obrasnala deteto gola glava ama po nikakav na4in. Xm ne mislia 4e tova bi pomognalo da ima kadrisi za men e gen ne moje dete ot roditeli sas pravi kosi da se rodi sas gasti i byini kakto i e malko veroiatno ot rysi roditeli da se prakne dete sas 4erni kosi tova e dominirane na genite Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

Общи условия

Активация на акаунт