Баня на бебето

  • 8 809
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
И двете деца ги къпя всеки ден. При каката мажех само гънките с бебешко олио, сухите участъци по кожата с бебешки лосион и дупето със Судокрем против подсичане. Сега малкия го мажем след всяко къпане с лосион на A-Derma, защото е с по-суха кожа, а дупето мажем против подсичане със Судокрем и тестисите с Бепантен. Педиатъра ни каза, че кокосовото масло и зехтина не са подходящи за мазане. Крустите ги мажех също с бебешко олио.

# 16
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Педиатъра ни каза, че кокосовото масло и зехтина не са подходящи за мазане.
Мда, то за това по лосионоте се избиват да пишат, че са с натурални съставки като маслиново масло, кокосово или лайка.

# 17
  • Мнения: 1
През ден се къпем с Топикрем Гел за коса и тяло без мазане с нещо       Simple Smile

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 14:15 от bubanka

# 18
  • Мнения: 1 179
Съгласна съм с isa_pisa.
Ето една табличка за най - добрите естествени масла, подходящи за бебета:
Скрит текст:
Да добавя - аз съм се насочила към козметиката на Weleda, защото и за себе си използвам био козметика и масла.
Пробвала съм върху себе си тестери на бебешката серия, харесва ми, но ще видим как ще се отрази на бебето живот и здраве след няколко дни (чакам го всеки момент).

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 16:08 от Coelum

# 19
  • Мнения: 119
Къпя го всеки ден, понякога с душ-олио, но по-често само с вода, като винаги го мажа с лосион за тяло, емулсия, мляко и тъй натам. Козметика ползваме само на A-derma зелената серия. Не е имал проблем със суха кожа. Хубаво е да се подхранва бебешката кожа, за да не й се нарушава бариерата.

# 20
  • Мнения: 2 502
Вкъщи всички се къпем поне по веднъж на ден, а лятото и по няколко пъти. Баткото е подкарал 13 година и едва го карам да се понамаже от време на време с нещо, малката сега ще стане на 2 и я мажа в момента с един лосион на Чико. Ползвала съм и Мустела, Бюбхен, Клоран.

# 21
  • Мнения: 410
Моето бебе е на 4 месеца, и ползвам Бюбхен. Зимата  мажех с олиото с био невен, а сега с млякото. До 40 ден я къпех два пъти в седмицата, като естествено дупето го мия при всяка смята на памперс.Не потивам мокри кърпички. Ако съм на гости-тампон с преварена вода. За зачервено дупе -Судокрем. Сега я къпя всеки ден,като не винаги ползвам душ гела, но задължително я обливам с вода. Харесва и да рита във водата. За крустите, които бяха като жълти корички ги махнах най- успешно с преварен зехтин. 

# 22
  • Мнения: 2 560
Къпем малкия всеки ден, ако по някаква причина пропуснем, то е най-   много ден. След бяня го мажа с лосион на Пенатен, а дупето мажа с един тукашен крем с цинков оксид. Мажа го и отпред,  но честто казано, в чудо съм се видяла, от два дни ле зачервен. Предишното такова зачервяване беше покрай избиването на горните зъбки, сега чакаме страничните, та се надявам да попремине скоро. Иначе- на дерматолог. Бебешко олио ползвах съвсем в началото, но в момента  с лосиона му е добре, пък и от олиото се обрина.

# 23
  • Мнения: 9 662
Мнението ми за мазане с мас е толкова крайно, че ако го напиша, ще получа бан!

Детето ми е на 1г и 10м. С нищо не съм я мазала при нормално състояние.
Не виждам логична причина, поради която да намажа кожа на 1 месечен човек с мас или пък с цялата химия на козметичната индустрия. Не съм мазала и с кремове против подсичане и никога не се е подсичала от памперс.
За първи път се подсече на 4м, когато се разболя. За седмица й мина (с Адерма). Вторият път, когато се подсече, беше в началото на тази година - мина и с кокосово масло.
И в двата случая спирах мазането след излекуване на мястото.

За къпането - пооочти всеки ден. Ако е прекалено изморена или е заспала рано - не я будя за баня. Аз също гледам на банята повече като релакс и забавление в бебешка възраст. Двумесечно, лежащо по цял ден в чисти дрешки и чисто креватче, няма от какво да се изцапа. Колкото по-възрастен става човек - толкова по-често трябва да се къпе.
Отвращавам се от масовото - бебе на 1 месец къпем всеки ден и мием при всяко пиш, а на 60 години спираме да се къпем завинаги....

# 24
  • Мнения: 171
Когато Ралица беше новородена я къпех през ден-два, след като малко поотрасна започнах всеки ден. Сега вече е на почти 2 години и я къпя през ден. Мажех я с Олио, но не останах много доволна. След това се прехвърлих на мляко.......което беше по - добре...... Вече не използвам почти никакви мазила. Нейната кожа не е суха!

# 25
  • София
  • Мнения: 9 551
В съвсем бебешките месеци я къпех през 2-3 дни. Дупето миехме всеки ден. В началото мажех с преварен зехтин, но  дерматоложката ми каза, че зехтинът и изобщо бебешко олио, мас и т.н. мазнини не са добра идея. Препоръча ми няколко марки лосиони за кожа, чувствителна като тази на дъщеря ми и продължих да мажа с тях до ден днешен когато тя е вече на 4 г.  и след всяко къпане се мажем, защото в противен случай кожата й се лющи.

# 26
  • Мнения: 25 749
От както е родена дъщеря ми е къпана всеки ден. Мажа с бебешко олио, масажирам, дупето мажа с крем против подсичане.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 766
Къпех всеки ден. През студените месеци използвах бебешко олио, а през топлите - мляко.

Майка ми ми предложи да съм ползвала мас, но я отрязах. Бебето ми беше лятно (роди се в края на май месец) и само затопляне с мас му трябваше.

# 28
  • Мнения: X
Педиатъра ни каза, че кокосовото масло и зехтина не са подходящи за мазане.
Мда, то за това по лосионоте се избиват да пишат, че са с натурални съставки като маслиново масло, кокосово или лайка.
Е, как ще е подходяща натуралната мазнина...къде-къде по-добре е да се дават пари за скъпа химия.
Хич не се учудвам, че докторЯта препоръчват не естественото, а аптечното....
Не съм търсила изследвания или статистики, дори не знам дали са правени такива, но предвид масовите кожни проблеми сред децата последните години, склонна съм да мисля, че немалко участие в това има и днешната модерна "бебешка козметика"...потрисам се само при терминологията....Бебешка козметика-от каква козметика има нужда едно новородено?!

Моите са къпани всеки ден от раждането си, + миене на дупето при акане.
Мазани са с домашна мас само първите 1-2 месеца.Нямаха зачервявания, подсичания и подобни.
И сега, ако гледам бебе, пак бих заложила на домашната мас."Бебешка козметика" не бих купувала...

# 29
  • Мнения: 1 155
Това за защитния слой на кожата на новородените ни го каза и нашият педиатър и по препоръка в началото къпехме на 2,3 дни и така си остана и до сега. Дъщеря ми е на почти 3. Всеки ден мием само дупето. Разбира се през лятото минаваме на режим ежедневно къпане, защото се цапа наистина. Радвам се, че послушах педиатъра и не карах по българските обичаи с напълно ненужно според мен ежедневно къпане. Това е наистина нещо, за което съм супер благодарна. Със сигурност е най-ценния съвет, който ми е дал педиатърът. Не мина без мърморене от страна на бабите, но с времето свикнаха 😊

Общи условия

Активация на акаунт