Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 580
  • 760
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 2 439
Щом ти е мазна кожата, нямаш нужда от Цикапласт. Слагай го на сухи/раздразнени/зачервени участъци само. По принцип "хубавата част", за която вероятно ти го е препоръчала е вит.В5 така че ако може да го набавиш от нещо дуго като серум примерно, може да го слагаш вечер. Иначе ако решиш да го ползваш, мажи го след трет-а.

Изобщо нямам сухи, зачервени, белещи се участъци...
Благодаря, Миоки Yum

# 556
  • София
  • Мнения: 77
Миоки, според теб третиноин 0,05 дали може да заглади силно изразени назолабиални бръчки? На 46 г. съм...

# 557
  • Мнения: 18 542
Може би може да ги позаглади леко, но не мисля, че може да ги премахне.

Ако са от отпускане, съмнявам се, че ще има значително видим резултат. Ако са мимически, възможно е да има подобрение, но няма да е бързо.
Не очаквай чудеса с други думи. Твърде възможно е да има подобрение, но ще отнеме сериозно количество време и ще трябва да се пребориш със страничните ефекти, които отказват доста дами. Просто е 99% сигурно, че ще минеш през "грозна" фаза, която много не успяват да преглътнат. Особено силна тенденция е забелязвам при носещите грим.
Ако ще го ползваш само заради назолабиалните гънки, не съм сигурна че си заслужава. Ако искаш общо подобрение на качеството на кожата, и имаш търпение да изживееш грозната фаза, тогава да.

Също и слънцезащитата е много, много важна, иначе като една дама в една друга тема ще се оплакваш, че от третиноина си се сдобила с пигментни петна.

Ето тук се вижда малко от тази част от лицето ми и разликата да 1 година, като половината от времето съм ползвала 0,05% и другата половина 0,1%
 
Ето тук се вижда малко от тази част от лицето ми и разликата да 1 година, като половината от времето съм ползвала 0,05% и другата половина 0,1%

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 18:31 от Миоки

# 558
  • Мнения: 23 392
Ползвам трет 0,05 от март месец, последния съм на 0,1%.Има някакво леко подобрение на моите дълбоки назолабиални, по-скоро цялостно стягане на кожата, заради това леко се тушираха и те, но не мисля, че трета е спасение.

# 559
  • София
  • Мнения: 77
Благодаря ви за отговорите Миоки и ДХЗ! Flowers Blossom
Миоки, много, много ти благодаря за снимката! Амбицирах се още повече да пробвам с третиноина.
Мисля да започна с 0,05 и да продължа с 0,1...
Аз нямам бръчки около очите, но имам две дълбоки линии от двете страни на устата, които според мен са хем мимически, хем от отпускане на кожата...
Мисля да мажа на цялото лице.
И все си мисля, че ако ползвам трета 3, 4, 5 години трябва да има резултат...
Иначе кожата ми е бяла, смесена, нямам петна, но около цикъл, ако ми излезе пъпка, после остава петно, но не за дълго...Не ползвам ФД.
А какво включва "грозната фаза"? Simple Smile

# 560
  • Мнения: 18 542
Ако го ползваш достатъчно дълго, ще има разбира се резултат. Още повече, че не ставаме по-млади Simple Smile
Иначе първи резултати се виждат след 6-тия месец горе-долу. Някои може по-рано, дурги по-късно и в различна степен. Най-добре е да си водиш дневник със снимки, защото така най-реално се вижда дали и какъв е прогресът.
"Грозната фаза" е опъване, сухота и белене на кожата (което си личи особено когато се ползва ФДТ защото пигмента се набива в сухите участъци). Понякога също може да има раздразнение като екзема - сърбящи зачервени участъци. За това е добре да се въведе бавно и да се ползва добра хидратация. Ако имаш раздразнения, може да избягваш за няколко дни да мажеш тази част от кожата и вместо това да мажеш с кремове предназначени за атопична кожа или такава с екзема. Също може да имаш усещане, като че ли си изгоряла на слънце при триене на кожата. В тежки случаи може да има напукване на кожата в ъглите на устата, около ноздрите и в ъгълчетата на очите, за това стой далече тези части в началото.
Също някои кремове или измиващи, които до сега неса ти правили проблем, може да ти щипят. Просто не ги ползвай. Ако щипането не е много силно, може да ги оставиш за по-нататък да ги пробваш пак.

# 561
  • София
  • Мнения: 2 439
Днес пак ходих на дерматолог и този път споделих, че ползвам третиноин. Доки каза, че трета "изсмуквал" влагата от кожата....  с две думи да избирам между филър и третиноин.... в дилема съм.... Миоки, ти си чела достатъчно за третиноина, дали наистина има тези "свойства" да изсмуква влагата от кожата?

# 562
  • Мнения: 18 542
Не мисля, че това е точното определение. да, прави я по-суха, но чак пък да изсмуква влагата, ми се струва преекспонирано. Кожата става по-суха, защото трета работи върху регулиране на мастната секреция, а не върху свойството за задържане на вода.
Също така не мисля, че стои дилемата филър или трет. но и не съм мед. специалист, така че бих те посъветвала да потърсиш и друго мнение, ако държиш да ползваш и трет и филъри. Аз лично не съм чувала за подобна дилема до сега.

# 563
  • София
  • Мнения: 77
Миоки, благодаря!

# 564
  • София
  • Мнения: 357
Миоки, според теб мога ли да използвам този уред:   https://bazar.bg/obiava-13471882/ured-za-lifting-i-podmladiavane-silk-n-facetite ,   след като ползвам и третиноин?

# 565
  • Мнения: 18 542
Ако затоплянето не ти прави проблем, ми се струва, че може. Не трие механично кожата, така че би трябвало да е ок, но не съм ползвала подобно нещо, така че не мога да съм 100% сигурна.

# 566
  • София
  • Мнения: 2 439
Аз на този етап не мисля да се отказвам от третиноина. Малко промених вечерната си грижа, сега след измиване ползвам японската ХК /намирам я за чудесен продукт/, розалиак на Ла Рош, третиноина и отгоре CICAPLAST BAUME B5. Доста продукти ми се натрупват, но трябва да ги съчетая някак си.

# 567
  • Мнения: 18 542
Може да пропуснеш ХК и да я преместиш сутрин, както и розалиака евентуално сутрин.

# 568
  • София
  • Мнения: 2 439
Може да пропуснеш ХК и да я преместиш сутрин, както и розалиака евентуално сутрин.

Тях ги ползвам и сутрин. Преди да ми се наложи терапия с тези кремчета ползвах охлювен крем под третиноина и така избягвах страничните ефекти на третиноина. От скромният ми опит до сега .... не бих ползвала директно трет върху почистена кожа, доста раздразнения получавах... за мен комбинацията е нещо хидратиращо и след това третиноин.

# 569
  • Мнения: 18 542
Само предложих Simple Smile Ти си знаеш как ти е най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт