Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 4

  • 68 417
  • 760
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 591
Изчетох темата и ще я следя. Започнах с трет. 0,5 през два дни. Вече втора седмица и усещам, че дори и зрението ми е станало по-чувствително към светлината на вън и без слънчеви очила едва гледам Simple Smile. Не знам дали си въобразявам или наистина оказва влияние.
Също така кожата ми е мазна в т-зоната и там сутрин си лъскам, в същото време се появяват и белещи се участъци. Притеснява ме и това, че по брадичката се появяват разширени пори, които не съм имала преди, и които се пълнят с мръсотия за нула време. Четох,че това е изчистване на кожата от дълбочина, но дали ще се свият като свикне кожата?
Та такива са ми първите сблъсъци с трета  Grinning

# 586
  • Мнения: 35 982
Започнах с трет. 0,5 през два дни. Вече втора седмица и усещам, че дори и зрението ми е станало по-чувствително към светлината на вън и без слънчеви очила едва гледам Simple Smile. Не знам дали си въобразявам или наистина оказва влияние.

от години имам проблеми с очите и от време на време проблемите се засилват - основно "светкавиците", които изобщо не желая да бъдат част от живота ми Rage
не съм съвсем редовна с трета /аирол ползвам/, не съм търсила информация за връзка между двете, но май ще трябва Rolling Eyes

# 587
  • Мнения: 591
Бубанка, според мен оказва влияние не на самото зрение, а на чувствеността към светлината, също както е при кожата. Като съм на слънце направо усещам лъченито по кожата си. Все едно прегаря. Не прочетох някой да има това усещане, за това мисля, че може и всичко да е внушение  Crazy
Аа, и ползвам слънцезащита, но аз си ползвах и преди.

# 588
  • Мнения: 35 982
напълно е възможно, аз ходя вън само със слънчеви очила и ми е по-трудно да преценя
въпросът е дали наистина има връзка между аирола и очите Disappointed

# 589
  • Мнения: 22 972
Ох, и на мен ми лъснаха едни пори на носа.Спрях да се мажа там.Иначе ефект на намаляване на омазняването на кожата при мен няма.Мажа се от март месец и си се беля.Задължително вече слагам хидратиращ и отгоре мажа с трет.

# 590
  • Мнения: 2 328
Девойки, по план началото на септември ще върна Айрола.Има още 20тина дни, но все пак да си попитам. Какво можеше да се слага под Айрола и какво върху него?
В момента повечето вечери слагам чисто масло от Шипка на влажна кожа, а отгоре Дарфен.
Ще ми се да запазя тази комбинация, защото ми понася добре на кожата.
Мога ли да сложа масло, третиноин, серума на Дарфен, в този ред или както е най-удачно?

# 591
  • Пловдив
  • Мнения: 1 024
Бубанка, според мен оказва влияние не на самото зрение, а на чувствеността към светлината, също както е при кожата. Като съм на слънце направо усещам лъченито по кожата си. Все едно прегаря. Не прочетох някой да има това усещане, за това мисля, че може и всичко да е внушение  Crazy
Аа, и ползвам слънцезащита, но аз си ползвах и преди.
И,аз съм така!

# 592
  • Мнения: 18 542
Нормално е да се усеща слънцето повече, все пак трета изтънява най-горният рогов слой на кожата. За това и трябва да се ползва висока слънцезащита и както е по предписание (количество и повторно, потретно нанасяне) и така да не се позволява ултравиолетовото лъчение да уврежда по-дълбоките слоеве на кожата. Без няколко слоя слънцезащита, не излизам от къщи и подновавам на 2 часа, дори да съм навън. А също и в много горещи и слънчеви дни през лятото да се носи шапка с широка периферия и да не се стои на слънце продължително време. Колкото и да предпазват кремовете не усигуряван 100% защита.

Иначе при мен няма промяна в зрението или поне аз не съм забелязала.
 
Не знам да има изследване колко вит А се натрупва в организме от мазане с крема, така че ако някъде пише, са по-скоро спекулации. Ако някой е попадал на такова, ще се радвам да сподели. Все пак, избягвам да взимам и мултивитамини с вит.А в състава.

Скрит текст:
Аз мажа и около очите и на горен клепач, въпреки, че не се препоръчва. Не съм имала по-различни странични реакции отколкото на останалата част на лицето. Най-трудно стана адаптацията при мен на шията.


Бухали и Сови, не слагай масло под трета, освен ако не искаш на определени зони проникването да е минимално. Слагай трет и отгоре другите мазила.

При мен в тези горещини кожата се промени и силно изсушаващите слънцезащити не ми сушат изобщо, даже пудра слагам отгоре, че иначе лъщя като тиган. В края на деня попиват, но няма това зверско сушене при което имах усещане, че ставам мумия. Mr. Green
Вече два месеца ползвам ампулата на Миша, доста добре хидратира и сутрин се будя даже с леко омазнена Т зона в момента.

# 593
  • Мнения: 156
Здравейте,да питам и аз.Като приключа и със септемврийското море,ще върна айрола,дайте съвет за нещо хидратиращо след него,досега мажех с шипково масло.Ок ми е на кожата,но бих сменила.Идеи?

# 594
  • Мнения: 255
Препоръчвам CeraVe Moisturizing lotion за суха и много суха кожа. Върши чудесна работа при суха кожа, третирана с 0.1% третиноин - не е мазен или тежък и много добре хидратира. Не е парфюмиран, има опаковки от 236 и 473 мл. (може да се ползва и за тяло) и е много добра бюджетна опция.
 
Здравейте,да питам и аз.Като приключа и със септемврийското море,ще върна айрола,дайте съвет за нещо хидратиращо след него,досега мажех с шипково масло.Ок ми е на кожата,но бих сменила.Идеи?

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 18:15 от elenora

# 595
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Миоки,знам че си писала,но моля те напиши пак,точно в какъв ред вечер ползваш третиноина.Преди и след него какво слагаш,изчакваш ли и т.н.?

# 596
  • Мнения: 18 542
В момента съм с Retirides 0.1%, който е доста богат и не сух крем.

Режимът от няколко месеца ми е следния:

Вечер
1. Измиване с масло. Направила съм си микс от 10% полисорбат и 90% масла, за да не се налага да трия с кърпа лицето.
2. Измиване с меко измивно (в момента съм с бебешкия шампоан на Бочко с липа и лайка)
3. Тhe Ordinary Alpha arbutin на лицето и Bepanthol sensiderm на шията
4. Missa Time revolution ампула на лицето
5. Retirides 0.1% на лицето и третиноин 0.5% на шията. Този ми крем е по една схема Dermatica, която се предлага в UK след онлайн консултация и всеки месец ми изпращат 15мл трет. Първият беше някакъв френски, вторият път не пишеше име, а само третиноин и финиша на кремчето беше различен, та явно са различни, но не знам какъв точно.

Изчаквам между продуктите и миенето само колкото да дръпне влагата. Не засичам време за нищо. Нямам обаче и почти никаква чувствителност като усещане от изгоряло, раздразнения или зачервяваия, никъде. Откакто е много топло, нямам и такава сухота от минералните слънцезащити, напротив, трябва да слагам даже пудра в някои случаи.

Сутрин
1. Измиване с Бочко
2. Bepanthol sensiderm/La Roche Posay Tolerian fluid/Eicerin 5%Urea - един от трите в зависимост дали си усещам кожата по-суха или не.
3. Слънцезащита 50+ фактор. Понякога слагам един слой от един крем и отгоре друг слой от друг. В момента въртя доста, но първият слой почти винаги е La Roche Posau Anthelios fluid без парфюм. Отгоре обикновено слагам оцветена слунцезащита за леко изравняване на тена.
Подновяване на 2 часа, ако съм навън и нов слой преди всяко излизане, ако съм вътре. Ако не излизам никъде, слагам само сутрин слънцезащита, но винаги съм с 50+ фактор и не го пестя изобщо.

Ако ми излеза някоя пъпка случайно, след измиване сутрин слагам Скинорен, а също и на пигментните петна, но не всеки ден. Може би трябва пак да мина на ежедневно, защото искам да изчистя съвсем пигментациите.
Забелязвам значително изсветляване на няколко малки бенки, които имам по лицето.

Последна редакция: сб, 11 авг 2018, 10:54 от Миоки

# 597
  • Мнения: 591

2. Измиване с меко измивно (в момента съм с бебешкия шампоан на Бочко с липа и лайка)




Това е интересно Simple Smile . Аз от няколко дни използвам за измиване един душ гел на Клоран, тъй като всичко остнало, което имам за лице започна да не ми понася и да ми щипе. Мислех си да започна да експериментирам с козметиката на децата  Grinning . Благодаря за идеята за шампоана.
Друго, което щях да питам е, как процедирате с масленото измиване преди третиноина и не пречи ли маслото за проникването на крема?
Миоки, процедурите които правиш между масленото и трета са ми много на мен  Crazy
След масленото, кожата ми е супер и всичко друго ми се струва, че ще я пресуши. Евентуално само тоник някакъв  Thinking

# 598
  • Мнения: 35 982
Друго, което щях да питам е, как процедирате с масленото измиване преди третиноина и не пречи ли маслото за проникването на крема?


след масленото измиване, има измиване и с гел - масло не остава по кожата
моят фаворит е бебешкият на а-дерма

# 599
  • Мнения: 18 542
Сестра ми ми даде идеята за Бочко. Определено не изсушава кожата прекомерно, въпреки че се пени стабилно.

Мога и "по масло" да остана, но не искам да възпрепятствам абсорбирането на трета, за това винаги минавам и с измиващо след масленото - за всеки случай. Полисорбатът е емулсираща съставка и смесена с масло, позволява маслото да се изплакне само с вода, без да оставя мазен слой върху кожата.

Общи условия

Активация на акаунт