Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 47

  • 64 763
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 971
Хули , да ти е жива и здрава рожденичката Simple Smile

armyhousewife, благодаря за темата Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 011
Честит празник, Хули!

Благодаря за темата.

Бъдете здрави! Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Запис и от мен в новата тема. Благодаря!

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
На Хули честита рожденничка и само радост да и носи!
Да сме здрави и обичани всички, останалото се купува!
Благодаря за новата тема.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 481
Хули, честит празник! Flowers Hibiscus

Момичета, препоръчайте ми скенер по- ново поколение в София (по здр. каса). Последно бях ходила преди 5-6 години в „Св. Иван Рилски”, тогава беше нов.
Здравната каса не ме допусна за ЯМР (така не ми се искаше да ми изпържат мозъка на скенер... Confounded)

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
За ЯМР по каса забрави. Аз съм с почти разрушен гръбнак и тежка сколиоза и на мен не ми дадоха също, щото не било животозастрашаващо. Платих си го сама, струва 300 лв.в образен център " Спектър", от години ме гледа д-р Гецов, отличен специалист, препоръчвам го на всички. Техниката им е нова и много добра, правят ямр, скенер, а рентген и мамограф по каса има. За скенер не знам, питай ги, но едва ли. Но ако има съмнение за беля някаква, по- добре прави направо ямр, защото ако видят проблем на скенера, задължително после ти се иска ямр, там вече абсолютно всичко се вижда. Та да не са 2 плащания поне. Скенера е някъде 100 - 120 лв. ако си го плащаш.

Последна редакция: пт, 13 апр 2018, 23:14 от Unknown_lady

# 21
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Sarcasm ти къде си на контрола? Какво ти преглеждат та се притесняваш? Мен за 4.5 г. само ренген и ехограф и изследвания, нищо друго. Дори и не ме питат как съм, та да се опитам да се оплача ... И аз трябва съм на контролен преглед този месец.
Решила съм да ида при мамолога, после на коремна ехо в поликлиниката при нас и с резултатите в онкото в Младост. За да не чакам 3 часа на опашка там.

В Токуда. Ще правя скенер и май сцинтиграфия. Иначе всяка година правя ПЕТ скенер, януари правих последно и беше чист. Притеснявам се, защото имам някакви болки и в двете гърди, опипвам се напрекъснато и взех да се психясвам. Оперираната гърда напоследък много често ми прави някакви спазми (усещането е като да ти прескочи мускул) - не знам дали сутиена нещо не ми е наред, или стойката... И за капак, всички кокали ми пукат - колена, глезени... Абе, голяма депресия. Neutral Face

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ще задам тъп въпрос - носите ли сутиени с банели? Вредно ли е? Че при мен с тези обеми други не ми вършат работа. За зимата бюстиета  за спорт с ликра под пуловера и е лесно, ама лятото се носят тънки дрехи и  как да се ходи така с мекици  Crazy

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 00:42 от Unknown_lady

# 23
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
armyhousewife, питаш за програма Виктория и ето ти линк с инфо:
http://oncobg.info/bg/rehabilitacija
Ходя от първата година на откриването и, когато още се плащаше. Десетина момичета от тук бяхме пилотна група Simple Smile После стана безплатно, сега ще се доплаща 10 лв. на ден. Ходила съм в Баня, Банкя и Хисаря. Миналата година във вилата в Хисаря много ни хареса, но тази година не я дават по програмата и си оставаме в Баня, където си е нашето традиционно място. Прекрасно преживяване е, особено, когато си с правилните хора. Що не каза, че искаш да идваш?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 481
Lady, благодаря за подсказката Kissing Heart
Преди 4 години правих ЯМР точно в Спектър- база 2 (Обеля), но невроложката вчера ми каза, че са го закрили там (беше ми много удобно място). Апаратите са им от най- новите (надявам се разчитащите  резултатите специалисти да са на ниво).
Ще ходя в Парк хотела.
Изследването не е свързано с водещата ми диагноза, по- скоро е за нещо най- вероятно вродено, но открито случайно 50 години по- късно и просто го наблюдаваме  (церебрална арахноидна киста).
Искаше ми се да е по- щадящо..., но като не става скенер ще е по ЗК.
P.S. За стиснатите палци благодаря... в понеделник ще ви кажа резултат.

Последна редакция: сб, 14 апр 2018, 00:01 от AnyHr

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
AnyHr за такова нещо ще ти трябва ЯМР.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 682
Ще задам тъп въпрос - носите ли сутиени с банели? Вредно ли е? Че при мен с тези обеми други не ми вършат работа. За зимата бюстиета  за спорт с ликра под пуловера и е лесно, ама лятото се носят тънки дрехи и  как да се ходи така с мекици  Crazy
Нося, да, няма никакви доказателства, че вредят. Само след операцията носих известно време спортен сутиен.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 481
AnyHr за такова нещо ще ти трябва ЯМР.

Открито е преди 10 години. В началото правих скенер всяка година, слава Богу няма динамика. Сега мониторингът е на 3 години. ЯМР е по- щадящо, но като не дават, КТ ще е. Не е спешно състояние, за мое спокойствие е.

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
AnyHr за такова нещо ще ти трябва ЯМР.

Открито е преди 10 години. В началото правих скенер всяка година, слава Богу няма динамика. Сега мониторингът е на 3 години. ЯМР е по- щадящо, но като не дават, КТ ще е. Не е спешно състояние, за мое спокойствие е.
Не дават и няма да дадат. Аз като бях в ревматологията, в болницата, на жената на съседното легло, хем в болница и пак я накараха да си го плати, а после и издадоха документ за дарение на болницата за тази сума. Беше при нея жзнено важно за уточняване на диагнозата порад размнаването на кръвнте проби и снимките от скенера, не с съответстваха. Обясниха и, че касата не им плаща скъпите изследвания и болницата трупа дългове, та затова.
Потърси д-р Гецов и да си носиш и предишните дискове от ЯМР-то, той ще ти ги сравни със сегашните снимки и ще ти каже какво е положението. Много добър специалист е. Не знаех, че са закрили центъра в Обеля, ама в Пакрк хотел Москва си работят.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Момичета... уф... как да го подхвана... Вчера се чух с една приятелка, с която сближихме душите си в гръдна хирургия. Тя е белодробна, а не гърда. Като и чух гласа и сърцето ми се сви. (Сметнах за наудачно да повдигам темата, но такъв променен говор, че сякаш микроинсулт някакъв е прекарала без да се е усетила... не е очакваното задъхване, на което всички веднага бихме заложили предвид белодробното заболяване, категорично - не! говори все едно езика си предъвква на всяка сричка.) Зле се чувства и това чувство не е внушение. Минала е през 4 химии. Нямам идея при белодробните какво точно се случва, каква химия вливат, но положението е тежко. Успях да я успокоя, че е съвсем нормално да се чувства зле... все пак химия, но като ми сподели, че въпреки терапиите, разните там скенери, контрастни вещества и ренгени показвали влошаване, чак и аз се замислих. Оказва се, че колкото повече я лекуват, толкова повече злокачествени петна и откриват. В момента е на някакви хапчета, но толкова да е останала без доверие, че е готова да си самоназначи спирането им и да залита по разни там... сектантски лечения им викам аз. Разни врачки, леене на куршуми, водорасли, гъби, чайчета от психотропни билки.

Ако припознава някой себе си или негов познат с подобен проблем, моля споделяйте! Близка си я чувствам много, било то и някакви там 5 дни легло до легло заедно да сме прекарали не повече. Бяха ми достатъчни 5-те минути безпомощност и главозамаеност след като ме стовариха от операционната в леглото да я преценя тая женица, че е Човек, с главно Ч.

Иначе добре си побърхиме вчера. Да живей бай Глобул, или бай Мтел, това неограничените безплатни минути голяма работа значи. Grinning Разведрих я, разприказвах я, разсмях я дори... не знам дали си въобразявам, но в един момент дори започна да ми звучи с много по-ясна дикция, скоропоговорки не я карах да ми рецитира, но с доста многосрични и претрупани със съгласни звуци думички като първосигнален отговор успяваше да ми изплюе.

Милата ми тя... добър, интелигентен човек, борбен, преподавателка по една от най-любимите ми дисциплини - математиката, класна ръководителка, лъчезарна, усмихната, още млада (я има 50 години, я не)... ще ми се някак си да и помогна, но не знам как... Тя самата се чувства като пациент без диагноза, засукан явно и е случая, едните казват едно, другите друго и едва ли не "експерименти върху тялото и си правят". Това последното в кавичките е нейна реплика, не мое заключение. Слава Богу, поне дух някакъв и е останал, но тотално е загубила вярата във всичките му там схеми, клинични пътеки, здравни каси, програми, терапии и т.н. та е на ръба да се подхлъзне и да залитне... по-горе писах какви мисли за вещици и врачки вече са я налазили...

Общи условия

Активация на акаунт